Jump to content
FAS Goran
NED

Fiat Punto mk.2 - škripi papučica od kvačila

Recommended Posts

Ponavlja mi se problem od proslog leta, naime, od kako je pocelo lepo vreme ( citaj toplo) desava mi se da mi skripi papucica od kvacila kada je pritiskam. Taj problem mi se javljao i prosle godine, zamenjen set kvacila ( stavljen Valeo) , ali zvuk se ponovo vratio?! huh.gif S' obzirom na to da je zvuk prilicno iritirajuci , moram da ga se resim pod hitno!!! :rant: Znam da je negde postojala slicna tema, ali nisam uspeo da je pronadjem, pa reko da postavim novu temu. Da li treba podmazati samu papucicu kvacila sa WD40 ili ..... TNX!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem, cvili gumica na cilindru, onom kod papucice, ako zalegnes videces sipku koja od papucice ulazi u cilindar, na tom spoju postoji gumica koja skripi

Share this post


Link to post
Share on other sites
imao sam isti problem, cvili gumica na cilindru, onom kod papucice, ako zalegnes videces sipku koja od papucice ulazi u cilindar, na tom spoju postoji gumica koja skripi

A do te gumice se dolazi zaleganjem u kabini ili spolja? I kada dodjem do nje, naprskam je sa WD40 ili se ona menja? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zalegnes u kabini ne moz prici spolja ako nisi gremlin :D

naprskaj obilato sa WD40 i miran si metar dva dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

naprskaj iz svih mogucih pravaca osovinu kvacila i spoj i sve sto ima veze sa papucicom kvacila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

plasticna pedala na metalnoj osovini a rasuriti da podmazes katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je skripala papucica kad sam uzeo auto jesenas, isprskao wd-om, ona skripala jos dan-dva, ja se smorio i onda je prestala. vise je nisam cuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo isprskao sam danas, cuje se jos uvek, sad znaci da se smorim i prestace? :coffee: Sutra mora da padne jos jedno temeljno prskanje svih delova... :whistle:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo isprskao sam danas, cuje se jos uvek, sad znaci da se smorim i prestace? :coffee: Sutra mora da padne jos jedno temeljno prskanje svih delova... :whistle:

To je brate fabricka mana na modelima do 2002god.I meni se cas cuje cas ne! Rekao mi drugar iz Delte da tu nema spasa i nista ne pomaze nikakav sprej ili slicno! Mana resena na sledecem modelu Punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikisxy

Da li je jednostavnije to zameniti u kompletu, ukoliko se uopste menja, i koliko kosta to zadovoljstvo??? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ti je savet da to ne diras ako je problem samo zvuk tj. pedala normalno ide itd.

Kad god sam placao za resavanje kozmetickih problema nesto bi me posle stvarno zezalo.

Znaci ako mozes sam da resis super, ako ne odvrni muziku i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da ne može da se reši podmazivanjem.

Ja sam imao to na Stilu. WD nije pomogao, ali sam onda otišao kod majstora. On je ceo sklop pedale kvačila izvadio iz kabine i podmazao ga napolje, pa vratio. To je držalo nekih 3-4 meseca. Onda sam ja poludeo i napravio alat koji se sastoiji od šprica i igle za vensku inekciju + motorno ulje jer jedino tako može da se priđe bez skidanja. Uz pomoć lampe ogledala i gimnastike rešim to za 4 min.

To je radilo sve dok nisam promenio cilindar kvačila u kabini ali ne zbog škripe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema potrebe za kupovinom nove papucice.kad se razvali treba sve podmazati sto guscom i lepljivijom mascu ili sprejem za podmazivanje lanaca na motorciklima(neka kvalitetnija)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne verujem da ne može da se reši podmazivanjem.

Ja sam imao to na Stilu. WD nije pomogao, ali sam onda otišao kod majstora. On je ceo sklop pedale kvačila izvadio iz kabine i podmazao ga napolje, pa vratio. To je držalo nekih 3-4 meseca. Onda sam ja poludeo i napravio alat koji se sastoiji od šprica i igle za vensku inekciju + motorno ulje jer jedino tako može da se priđe bez skidanja. Uz pomoć lampe ogledala i gimnastike rešim to za 4 min.

To je radilo sve dok nisam promenio cilindar kvačila u kabini ali ne zbog škripe.

Ja ovih dana muku mucim sa kvacilom u puntu, isto skripi kad zagreje, a ima i zadrsku, kad ga stisnem do kraja, i kad se vraca, ima neku knedlu na dnu. Ustvari cela vaga je nekako muljava.

Zasto si menjao cilindar kvacila u kabini koje si probleme imao, ja se razmisljam da ga menjam. Ali me strah da mi problem ne ostane i sa novim cilindrom kvacila u kabini.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zasto si menjao cilindar kvacila u kabini koje si probleme imao, ja se razmisljam da ga menjam. Ali me strah da mi problem ne ostane i sa novim cilindrom kvacila u kabini.

Zato što je pedala počela da propada, a kvačilo je vatalo jako nisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kosta taj cilindar kvacila koji si gledao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Akron, je oko 2200, orginal u Delti je oko 3800din.

Akron je italijanski, samo je pitanje da li valja cemu?

Lako bi ja uzeo orginal nego se brinem da li ce da mi resi problem.

A ionako mi je auto presao 20.000km, tako da je i taj orginal truba, ako je do njega...

Da napomenem, kvacilo je malo tvrdje, cvili kad se zagreje, i nekeko se skokovito vraca, a pri dnu ima knedlicu.

Sve ovo je manje vise i normalno za Punta, ali nije fabricko stanje. Mislim auto sse normalno vozi.

Ne znam ni da li da se zezam sa ovim, tokom mojih cackanja, vec sam slomio onaj cilindar na menjacu, ali sam ga osposobio, jer nije pukao radni deo :(

Malo mi mnogo da dajem 100 evrica, u Delti za knedlicu, a opet mi nda djavo mira, pa cackam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

proskripalo opet, od vrucine izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prskao sa wd sprejom ne skripi par dana a posle opet proskripi, probacu ono sto je Miki preporucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem na svom fiatu. Škripi kad se polako stiska a kada nagaziš brzo ništa. Prskao sam sa WD-om, silikonom, mazao sa više vrsta masti ( bele,zelene, žute), probao i gušća i redja ulja; škripanje se pojavljivalo opet posle dan dva.

Jedino trajno rešenje dok sve radi je držati uvek muziku upaljenu.

Edited by ljuba.b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se sredi, ali treba da se skida, pa se podmaže sama plastika koja škripuće...ali, preveliki posao za sitnicu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...