Jump to content
FAS Goran
Dragon

Stilo - cvrčak

Recommended Posts

Imam jednog cvrcka ovde:

interiorj.jpg

Siguran sam da je neko na cannonu postavio link sa nekog Fiat foruma sa uputstvom kako se resiti tog cvrcka. Da li se seca neko?

Kako se uopste skida ovaj deo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ti si srecan ako imas samo jednog cvrcka u kolima, inace su puni , pravi hor zna da bude... :rolleyes: Evo meni se cuje kod zadnjeg desnog tocka, ali cini mi se kao da je negde iz kabine, isto jedan cvrcak, Italijani izgleda to ugradjuju kao standardnu opremu!!! :D

Znam da nisam pomogao ali sam morao da prokomentarisem pojavu cvrcaka na Fiat-u :thumbsup:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da ga odvezes na deratizaciju i dezinsekciju?Posle samo upalis ventilator i izduvas leseve. :blink: Ozbiljno,te plastike koje se trljaju treba namazati silikonom s vremena na vreme.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je'l zna neko gde od 2004. godine stavljaju tog cvrčka? Osećam se najgori od sve dece sa ovakvim autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to trazi vremena i strpljenja.Rasklopis sto vise delova table,a onda krenes u sklapanje.Svaki sraf dotegnes,manzetne u kojima se spajaju kanali i resetke mozes da podmazes i tovatnom mascu,ako nemas onu beli za plastiku.Kad sve sklopis prekrstis se i poteras po ovim nasim dzombama da vidis sta si uradio.Bilo bi super kad imas onu belu mastza plastiku pa sve lepo nadrncas sa njom,nema da skripi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"... prekrstis se i poteras..." :rofl::rofl::rofl:

IZ tvog izlaganja vidim da i nije neki posao, na to rastavljanje mislim.... :whistle:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam cvrcka.

kod mene je u pitanju bubasvaba.

kad ujutro upalim auto cuje se sve dok se ne zagreje auto i posle prestane

za sada mu nisam doakao a nadam se da cu vrlo brzo to srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"... prekrstis se i poteras..." :rofl::rofl::rofl:

IZ tvog izlaganja vidim da i nije neki posao, na to rastavljanje mislim.... :whistle:

Pa rastavljanje jeste najtezi deo,da nista ne polomis.Pri sklapanju treba biti mudar i predvideti gde moze da se tare i skripi.Tu treba ili dodatno staviti bolje podloske ili podmazati tamo gde se dodiruju plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasnjenje je super.Samo bi dodao namascenje na taruce povrsine u obliku masti,duze traje od WD-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ignorises cvrcka, pa il' ce se njemu dosaditi ili ces se ti navici!

U svakom slucaju ovo je lepo receno i nasllikano tako da mozes polagano da probas da to resis.

Srecno!

Edited by chila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je slucaj da kad god pusti ventilaciju izleti neka :rant: BUBA MARA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubaci mu polenov filter, koji i treba da stoji u Stilu, i neće ništa više da ti izleće. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cvrčke imao u Marei al sad sam lukaviji. Noću uvek držim skroz zatvorene prozore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo vracam temu iz mrtvih, ali hocu da namestim vodjicu levog usmerivaca vazduha jer mi je spala pa ona krilca pomeram svako posebno. Da li je neko uspeo da izvadi ovaj deo sa usmerivacima vazduha? Ako jeste neka malo objasni postupak. Ja sam juce uradio sve po uputstvu ali nisam mogao izvaditi tu plastiku, vukao sam kao blesev i na kraju odustao da nesto ne bih polomio. Pregledanjem uputstva ponovo video sam da na plastici koja se nalazi ispod samog usmerivaca vazduha a iznad radija postoje 2 bele kocke, kao da su one samolepljive trake koje lepe sa obe strane, mozda je to problem, mislim da imaju i dve sa gornje strane. Ja ne videh jos neke posebne zabice a ne mogu da pomerim taj usmerivac, ne znam sta moze tako cvrsto da ga drzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja, uspeo sam da izvadim usmerivac vazduha. :thumbsup: Elem ako nekome treba savet je da treba potopiti zabice koje se nalaze sa donje strane u dubini prema soferci. Ima ih ukupno 4 i to po dve na svakom od usisnika (levom i desnom). Eto tako! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je u pitanju ova cvrkutava zivotinja, necu otvarati novu temu, vec u ovoj samo navesti gdje i kako kod mene cvrkuce...

Elem, ugasim auto i poslije minut, dva, tri (kako kad) krenu neki cudni zvuci iz kontrolne table...ne znam tacno odakle. Dam kontakt, oni prestanu. Znaci, samo kada je auto ugaseno. Malo me je trznulo prvi put, pomislih da mi negdje nesto ne izgori od slabog kontakta... :/

Pojavu sam u dokumentovao:

http://www.youtube.com/watch?v=S9H3mWiieeM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan neko novo iznenadjenje. Sad nesto i zvrci u instrument tabli kad ga vozim na 2000 :(. A odlicno me je sluzio skoro dve godine i sad pocelo da zajebava po nesto u pm. :/

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda će prestati kad otopli pošto su svi ti cvrčci lako rešivi. Ako ti bude trebala tabla javi mi, meni ostala od prošlog gremlina viška  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to al jbg. Slikacu mog stila i kacim slike na netu cim dobijem nazad svoj lap top ( sa reklamacije :@) da vidis kako ja to cuvam :D! Nije nabudzen i to al je cuvan,sto bi rekli mazen i pazen xD. Ja to volim kad je sve utegnuto i onda me naj naj manja sitnic iznervira da mi dodje nekad da izlomim sve   :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to al jbg. Slikacu mog stila i kacim slike na netu cim dobijem nazad svoj lap top ( sa reklamacije :@) da vidis kako ja to cuvam :D! Nije nabudzen i to al je cuvan,sto bi rekli mazen i pazen xD. Ja to volim kad je sve utegnuto i onda me naj naj manja sitnic iznervira da mi dodje nekad da izlomim sve   :lol:

To je ta fanaticnost  :pc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...