Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Verovatno svi vec znate ali mogu da potvrdim da na Bravi 195-50/15 Ne pravi nikakvih problema sto se tice motanja, naleganja po rupama i tome slicno. Sumnjao sam malo posto su opruge napred, cini mi se, blizu tocka ali za sad sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu povoljno da nabavim jako dobre felne sa gumama (dobre)  Felne su 15" 4x98 6,5J x 15H2 ET 30. Gume na njima su 195/45 R15" , zanima me da li moze ovaj ET na Punta Mk2a 2002 god. Auto nije spustan i ne znam kako ce ovaguma da mu lezi, ali ako moze ta felna ja bih stavio 195/50 R15. ali jako mi je bitno da li ET nije premali posto za punta pise da ide ET 35 ? Treba mi brzo odgovor. Hvala

 

P.S. ako je ET premali da li moze to da se resi distancerima ili ne???

Edited by dakyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo zavisi i od felne. Moraš da računaš i širinu felne i ofset. Moje su 7.5 jota,ofset ET 34. Gume 185 55 15 izgledaju kao da su 205,ali ne kače! Evo ti pravi kalkulator :http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Kod mene su kačile pozadi,na šrafovima amortizera,kad se optereti (1-2 pozadi). Skinuo sam jednu šajbnu (ima dve) i sad je u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne bi citao sve iza a kontam necu naci jer ima malo kappa na forumu da priupitam

 

fabricka dimenzija guma za moj auto je 195/65-15, pise da moze i 205/60-15

trebalo bi da ove sire idu bez problema i da ne kace mada sam negde nekad procitao da kace ipak

ja sam nesto kontao da stavim 205/65-15 koje su najvise od svih ovih ali onda mi je dilema jos veca

hoce li da kace, ako je istina da ove 205/60 kace onda o ovima da ni ne razmisljam

 

sta mi je ciniti, stavio bih malo siru gumu, lepse izgleda .ebiga



i da dodam ako smem jos jedno pitanje

pasuju li na kappu felne 16 od thesisa

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju dimenziju letnjih guma kupiti? Za punta 1.2 8V, 175/65/14 (imam zimski komplet) ili 185/60/14?

U dilemi sam... Vaša iskustva, preporuke... 

Edited by mishko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od sirine felne,za 5,5J 175/65/14 je idealna,185/60/14 maximalna,Ja na mojoj Z10 imam felne 6J i 185/60/14,jos kad bih stavio krace opruge bio bih sasvim  zadovoljan ali i ovako je ok!

Edited by Drasko bgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se stavi na 6J i 195/60/14 onda nema razlike u obimu u odnosu na 165/70/14 a i lepse izgleda,ja kad sam kupovao nisu imali 195/60.Cini mi se da se lakse kotrlja sa 185/60 nego sa fabrickim Danlop i primetno je manja buka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju dimenziju letnjih guma kupiti? Za punta 1.2 8V, 175/65/14 (imam zimski komplet) ili 185/60/14?

U dilemi sam... Vaša iskustva, preporuke... 

Ja zimske teram 165/65 R14 i fenomenalne su jer lako seku kroz sneg posto su uze. A letnji set mi je 185/60 R14 i to je mislim optimum sirine za 8v.  Da ne opteretis trap.  Sa tom dimenzijom je extra stabilan. Ne znam da li nesto znacajno povecava potrosnju u odnosu na sirinu 165. 

 

 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram ovih dana da kupim letnji set.Posto imam neku semu za tigar gume koje su najbolje od njih a da nisu ni skupe i koju velicinu da uzmem i da ih stavim na 14 felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, i ja vozim trenutno 175/65/14 zimski set i jako sam zadovoljan i vožnjom i izgledom.

E sad planiram na alu felnama da stavim 185/60/14, zbog lepšeg izgleda, pošto je šira. :)

Zato sam se i dvoumio, jer mu dobro stoje i ove sadašnje.

Tako da je moja preporuka jedna od ove dve dimenzije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno mozda glupo pitanje...moze li na fiat stila da idu felne 16 sa gumama 195/45?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu sto da ne mogu. Bez ikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

 super ako mogu imam dobru kombinaciju da dam moje 15-ke za dobre 16-ke sa 195/45 gumama...pa sam mislio da je to niska guma za 16-ku.

Edited by Djomla85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve može, pitanje je koliku brazdu hoćeš da praviš ? Fabrička 205/55 R 16 ima visinu oko 642 mm i obim 1928 mm , dok ta koju bi hteo 195/45 R16 ima visinu 590 mm i obim 1775 mm, 52 mm razlike u visini tj 26 mm niži auto. A već fabrički nizak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne zelim da pravim brazde :) za to imam traktor :) a jest nizak stvarno...hvala na savetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Central Bore je, koliko ja znam, isti kao i na Fiatu 58,1mm. Offset fabrikana felni je 31mm. Znaci sve isto kao na novom Bravu.

(Tj. tvoje Bravo felne mogu na novu Deltu, jesam li blizu :stuart:? )

 

EDIT: Postovasmo u istom minutu, a bio sam blizu ;)

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...