Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

15 coli veliko,moze 14 coli sa gumama 175/50*14(fiatova preporuka),a moze i da se ucacka 165/60*14 malo su vislje.gume u tim dimenzijama su jako skupe,a polovne gume su po meni čabar.sto se tice et oznake...uvek moze distanc da se odradi.Po meni najbolje alu felne 13 coli, sirina 5 jota,dimenzija gume 155/65*13. ako je et manji 35-20, centar felne je vise unutra,a veci 35-45 centar je spolja tj. felna vise ulazi unutra.

a i da je /60 i dalje je taxi/gsp dimenzija

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 coli veliko,moze 14 coli sa gumama 175/50*14(fiatova preporuka),a moze i da se ucacka 165/60*14 malo su vislje.gume u tim dimenzijama su jako skupe,a polovne gume su po meni čabar.sto se tice et oznake...uvek moze distanc da se odradi.Po meni najbolje alu felne 13 coli, sirina 5 jota,dimenzija gume 155/65*13. ako je et manji 35-20, centar felne je vise unutra,a veci 35-45 centar je spolja tj. felna vise ulazi unutra.

a i da je /60 i dalje je taxi/gsp dimenzija

155/65r13 je standardna dimezija seicenta 1.1(obican),a sporting 175/50r14,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko probao da stavi na bravo(u) 215/40/16 gume na 7.5jx16 sa ET35,pravim neku kombinaciju,pa me zanima da li bi to moglo,za napred mislim da nema problema ali me brine zadnji kraj,da nece da zakacinje kad se optereti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nekoj mojoj racunici trebalo bi da moze al sa distancima.Ovako ima da cese o amortizere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vuk sada su 195/50 na 7jx15 ET38,nema nikakvih problema ni napred ni pozadi,spusten oko 3cm ( brava je u pitanju,ali mislim da je i za bravo isto )

@bokija ne brine me zakacinjanje sa unutrasnje vec sa spoljasnje strane,o rub

@dulegti hvala ti na info-u,stvarno kazu da moze,ali bi voleo da cujem od nekoga ko je probao kakvi su mu utisci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam na Bravi (5 vrata dakle - Brava) pozadi 215-40-16... sve je super dok sa punim autom ne uletim u neku uvalu sa 120... onda malko zakači :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla to sam hteo da cujem iz prve ruke,znaci nema problema,mogu da se bacim na akciju...

Gume su rezervisane,jedino oko felni imam dilemu: imam varijantu za borbet a model ili azev e model,i jedne i druge sa istim merama,samo ne znam sta bi bolje stajalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto ja imam OZ 16ice napred 205/45 a pozadi 215/40 vozio sam ih možda 3-4 nedelje (posle krenula zima) i baš sam 10ak puta vozio pun auto nekad i nas 7 i stvarno je sve ok dok ne naiđem na neki nadvožnjak koji je na ivicama propao pa onda naglo cimne nadole, ali i to sam prelazio korektno za 70-80... kao što rekoh, sa brzinom preko 100 mi je kačio, ali samo malo ništa katastrofalno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno mnogo brze ide a i manje trosi! :whistle:

Salu na stranu!

Imaces osetno povecanje potrosnje i smanjenje brzine.

Da ne pricam o trapu sta ce da se desi.U svakom slucaju lepo jeste a korisno nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelazak je bio 14 na 16... potrošnja je bila u rangu prethodne, a ubrzanje i brzina se osete da fale, ali mi se čini da se to oseti tek preko 90-100km/h... oseti se i ranije, ali ne toliko ;) Za trapove ne znam videćemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram posebnu temu, a ovde mi se čini da najbolje pasuje ovo pitanje za nekoga ko pouzdano zna: :question:

uzeh felne 4x98 R15 7J sa gumama 195/50 -ubih se tražeći po njima ali nigde nema oznaka et broja :question: može li ta felna na standardnog Punta 2b bez distanca i dodatnih troškova ???

i na gumama piše dot Y09Y 0101 -jel to prva nedelja 2009 god ??? pozz i hvala !!! :unworthy::thumbup:

d8sfJ.jpg d8pLA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su rupe 4x98 onda je i ET prilagodjen "Italijanima", znaci od 30 do 38. Prema ovome sto si napisao ja bi rekao da su gume 1 nedelja, ali 2001 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, hvala ali teško da su 2001 em deluju dosta očuvane, em se taj model ECSTA pojavio tek od 2007 ...:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palniram vec duze vreme da uzimam alu felne medjutim posto na celicnim felnama imam dobre brigstone gume dimenzija 175/65 R 15 zanima me da li se te gume mogu prilagoditi felni sirine 6.5 ili 7 J inace fabricka felna je 6 J et 43....ako moze koje ce biti razlika u odnosu na trenutno stanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze tebra, ja sam vozio 195/45 r13 na 5.5J, to je sira guma nego felna, a moze i obrnuto. 175 ce da stane na 7J bez problema, samo sto ti je profil /65 pa ce da izgleda kao balon na alu felni od 7J. Gazna sirina gume ostaje ista, samo se sire zidovi. Zlatna sredina za 15" 7J felgu je 195/50 r15 profil gume, i dosta je jeftin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da vas pitam.Jel mogu bez problema da montiram na abarth felne 225\45 zr17?

Sada imam 215\45 zr 17,ali razlika u ceni je oko 3000 din,pa ako nije frka montirao bih malo sire :thumbsup:

Edited by ChobbyNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...