Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Osim sto trazim 4x100,da li moram pride da obratim i na oznaku 6J/6.5J/7J?
Da li moze na GP felna 16",4x100 sa tom oznakom 7j npr? 

Posto bas kopam po oglasima pa srecem i neke aftermarket felne marki Dezent,AEZ..
 

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš,sa tim da treba da znaš da je Corsa D razvijana zajedno sa Grande Puntom i da dele mnoga tehnička rešenja i verovatno točkove

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Decak Iz Vode said:

Osim sto trazim 4x100,da li moram pride da obratim i na oznaku 6J/6.5J/7J?

Naravno, to ti je sirina felne u inch-ima. Ako je odstupanje znatno vece od fabrickog zavisi da li ce felna negde kaciti, zavisiti sirina gume koju ces staviti...

Bitno je sve :) - precnik felne (u inch), sirina (inch), PCD (Pitch Circle Diameter, tj. broj i razmak rupa za srafove), CB (Center Bore, centralna rupa, u mm), ET (offset, tj. razmak ose felne od ose kacenja, u mm)... Najsigurnija varijanta je fabricka felna - nema nikakvih glavolomki, nema potencijalnih plivajucih srafova, prstenova, razbusivnja felne, distancera... Sve je Plug&Play, nasrafi i vozi, plus sto takve alu felne obicno vrlo lepo stilski idu uz auto. Za aftermarket treba trunku znanja i iskustva i provera vise stvari, ali nista sto neko iole upucen ne moze da ti ispregleda za minut-dva na osnovu svih podataka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nekome od par nas ovde, jbg, ogromna vecina pravi kompromis jer je auto "all in one" varijanta. I za svaki dan, posao, penjanje na ivicnjake, razvozenje dece, porodicna putovanja, voznju po snegu, a ako jos po mogucstvu mozes nekada sam da raspalis i zadovoljis svoju dusu, ihaaaa :) .

Licno na Fiat C klasi nemam neke znacajne primedbe na fabricki setup, ni na 3v Stilu ni na Sportu. Na sadasnjim fabrickim felnama mi je ET 26mm, sa nizim (opet fabrickim) oprugama lezi kao pegla po krivinama, a opet nije tvrdo i neudobno za porodicu. Da ne pricam sto kod nas i nemas gde to ljudski da vozis, a da ne zentas da te negde u sred krivine ne saceka krater, sporohodno vozilo ili plavci u zbunicu. Nocu ili po kisi tek da ne pricamo, tu na nasim putevima vredi samo ulaganje u farove i neke gume balonke, sa min 65 profilom :lol: . 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da pravim zeni auto morao bi imati fabricki najsire felne sa najvecim precnikom koji dozvoljava koriscenje profila gume od 100mm (plus minus 5mm, kao npr 245/40) i najsiru gumu i distancer po potrebi da ne kaci ali da ne prolazi prst izmedju gume i ruba :D Jer svi znaju da:

Резултат слика за Wheel gap is lake vagina

 

Mada opet, da li bih ozenio neku kojoj ne odgovara moj auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,moze li/zeli li neko meni, kao dunsteru, da lepo napise konkretno sta da trazim precizno?
Npr. "trazi 16",4x100,6j.." itd.

Fabrickih 16" felni za GP je nekako malo na oglasima..tanka je ponuda. Moram da gledam sve opcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek trazim felne 16" za GP..neverovatno koliko je ponuda zapravo nikakva.
Naleteh na jedan set,ali jedna felna je kriva. Moje pitanje je koliko je komplikovan posao da se ispravi,koliko to kosta i vredi li se baktati uopste sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Decak Iz Vode said:

Jos uvek trazim felne 16" za GP..neverovatno koliko je ponuda zapravo nikakva.
Naleteh na jedan set,ali jedna felna je kriva. Moje pitanje je koliko je komplikovan posao da se ispravi,koliko to kosta i vredi li se baktati uopste sa tim?

Između 1500 i 2000 dinara. Jedan dan i kraće, kod majstora koji ispravlja felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel,reno,vw Citroen, Daihatsu, Hyundai, Kia, Mazda, Opel, Peugeot, Subaru, Suzuki, Toyota nose te dimanzije,gledaj i to

 

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sme li ovde da se postavi link oglasa za felne npr?
Pa da neko iskusniji mozda kaze jel idu ili ne....naleteo sam na jedne u Beogradu koje su na Opel Corsi D sport. 16" 4x100 6j,ali prodavac ne zna da kaze koja je dimenzija centralne rupe..ja nesto mislim da ne mogu..prretpostavljam da se ona ET cifra ne poklapa (kod GP je ET45)

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je vise stvar nuzde nego ukusa.
Pregledao sam sve oglase na PA,Moj auto i bukvalno SVE na Kupujem Prodajem. Nasao sam ukupno 2 (da,dobro ste procitali - DVA) seta felni 16" koja odgovaraju ovom GP. Blagi uzas i katastrofa. 

Ima novih naravno..ali ja za nove nisam dovoljno solventan trenutno. 

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem ti ja,strpen-spašen!
Sada kada krene zamena zimskih kompleta,svašta će da bude...i razne robe i viših cena i ....

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se druze,ali,ali..na njemu su zimske gume. Dolazi sve toplije vreme i zao mi je da ih trosim,a ko zna kad ce se pojaviti nesto sto uopste odgovara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu zimske još april i maj da izguraju...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce na prolece krenuti veca ponuda, tacno je da fabrickih GP 16'' slabije ima i da nije neka ponuda modela, ali nije bas i da ne moze da se iscacka nesto.

Za razliku od 17'' kojih ima prilicno po oglasima, licno mi je za GP uvek bila najlepsa Sport varijanta:

mXDUfCE.thumb.jpg.f687cadbfaf66e0d0915cdf6afba0754.jpg

 

Ako si vec gledao crne, jesi li razmisljao mozda o modelu sa Punta Evo, ovako nesto, bukvalno nove:

Untitleds1.thumb.jpg.80a1d43558cd6db9d404c9adec01c4dd.jpg

 

Imaju i ove, mada meni iskreno i nisu nesto, deluju skoro kao ratkapne:

Untitleds3.thumb.jpg.0da2610b23c07e05d79cfbd8974a482f.jpg

 

Uvek imas i varijantu sa Corse D, posto su delili cak i zajednicku platformu. Pa nalepis stikere kao na prvoj slici ili varijanta kao sa slike 2:

9187d9870256-800x600.thumb.jpg.e1cd0af04be7aca37dfbd9f6a13f34c2.jpg Untitleds2.thumb.jpg.58c4cc42f671bb6f4d22261548899fd4.jpg 1280px-2011_Vauxhall_Corsa_SXi_1.2.thumb.jpg.3936c661c51c601307cdd6fb9623bf8b.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove prve sto si okacio (Sport) su mi bez premca najlepse. I ima ih na oglasima,ali 17". 16-ice nisam susreo.
Drugih nema (prodate)..zvao sam dva puta u Sivac jer mi je i blizu...i za trece se slazem.

Kazem - ove sa prve slike bih uzeo na keca,ali nema ih sa 16"
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve su mi isto prelepe. Zvao prodavca preksinoc,prodao ih.
Trece su mi ipak preskupe.
A za ostale (valjda) ne odgovara sirina? Meni treba 6j za 16" za GP

I da li one felne koje je Ivan okacio na slici (Sport) uopste mogu da se nadju 16" ili samo 17"?

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...