Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Zastavu sam imao devedesetih(1992.),ako sam nešto i znao,zaboravio sam...
Komša,čovek od 80 me zamolio da mu kupim zimske,a ono što može da priušti sa sudijskom penzijom je tigar wintera(3600rsd) ali u gore opisanoj dimenziji,sava ima u 155r13 70 ali je 4200rsd,a to mu je skupo.
145 r13 80 pije vodu

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, gile smederevo said:

155/70 je idealno rešenje

 

Idealno resenje je 14ka ili 15ka hahahaha :D Za zimu bas i nije, ipak je malo nizi auto sa 155/70 nego sa 145/80. Ja sam uzeo 175/65 R14 za Yuga i to je 3000din komad :D Ta dimenzija je slicnija 155/80 R13 po obimu.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na šta smo spali kad sudija od penzije ne može da kupi 4 gume 13" od 4.200 dinara...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Bivši predsednik suda!
Više od pola penzije mu ode na lekove!4 operacije srca!Lekari mu predvideli 2 godine života pre 10 godina...


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da iskopa sve dimenzije ćopavca od 17" sa rasponom rupa 4X98?
U neke Delte je išao.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc vasa.Na nissana micru stavio bi felnu r15 6j Et35,centralna rupa je ista kao fabrika.Fabricke dimenzije kazu 5.5j i Et50,pa sta mislite da li ce biti problema zbog ET?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno pitanje. Felne su 6J  a na njima gume 185/60/14, ET 37, da li mogu da se montiraju na Punta 2, prostije receno da li ce da kace i grebu negde, misljenja i iskustva? Hvala unapred

Sada gledam,fabrička dimenzija

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, danijel55 said:

Fabricke dimenzije kazu 5.5j i Et50,pa sta mislite da li ce biti problema zbog ET?

Kada tu nepostojecu velicinu "J" izbacis iz upotrebe :rolleyes: (u pitanju je oznaka za oblik falca) - dobijes da je aftermarket siri za 0.5 inch, tj. 1.27 cm, odnosno oko +0.63 cm po strani. Takodje ima manji ET za 15mm, tj. izbacenija je za toliko. Znaci da ce unutrasnja strana felne biti izbacenija oko 9mm u odnosu na fabriku, tj. da nemas problem sa vesanjem i kocnicama.

Ono sto treba da proveris je sto ce na spolja felna biti izbacenija oko 21mm i da slucajno nema problema sa rubom. Zavisi i od dimenzije guma koje planiras.

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste dimenzije planiram koje su mi vec na kolima.Znaci ako ima vise od 21mm od gume koja je na kolima do ruba,to ce da pase?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece moci one felne,bas velika steta.Bila je povoljna kombinacija,ali 2cm ima knap,tj 20mm.Jos uzevsi u obzir da su letnje gume u pitanju one su jos malo sire,tako da od toga posla tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Grandeu imam set zimskih guma 185/65/15.
Gume su u vrlo dobrom stanju,ali sad je vreme da gledam letnje. Plus sto bih kupio i alu felne.

Mislim da bi mi 15'' felne bile premale za letnji set. 17'' opet mozda (napominjem mozda) prevelike. Nekako ciljam 16''..siguran sam da bi estetski izgledao auto mnogo lepse nego sa 15'',a ne verujem da bih mnogo izgubio na udobnosti,niti da bi mi potrosnja goriva nesto mnogo porasla.
Kakva su vasa iskustva,saveti?

Kupio sam GP benzinca 1,4 sa 95ks ako podatak nesto znaci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

16" 80% sigurno
17" stale bi,...u nekim varijantama fabrički stavljane
Slike su za 17",fabrički model6c48c28adf98cf2208329890b7c87e6b.jpg1afbf52e387c7ea06e97d20ea7eddc9c.jpg

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crne svakako otpisujem u startu. Estetski se ne bi uklopile sa bojom auta. A nasao sam prelep set upravo crnih. :( avaj...
Neke srebrne vec svakako..hvala @neshtryna odgovoru. 

Posto sam prvi put u zivotu uzeo auto i slabo znam cene..koja je neka "prihvatljiva" cena za set alu-felni za njega? Ono sto sam gledao po oglasima se uglavnom krece od 200e navise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 200€
Bitno da se ne zalećeš,jer ih ima svakakvih,iskrivljenih ,učukanih i sl.
Imaš ovde na forumu oglase,pa pogledaj i tu da li ima nešto...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Decak Iz Vode said:

Po ovoj tabeli,ja onda treba da trazim gume 195/55/R16,jel tako? 
Ako cu felne 16''

Ako ides na fabricku varijantu felni i dimenzija guma - da. Ako vec nisi u materiji, a svidja ti se neki fabricki model - to ti je najmanja komplikacija, a imas solidnu ponudu i cene.

Ako ti se svide neke aftermarket felne, ima tu vise parametara koje treba gledati. Pored precnika i sirine felne, tu su jos PCD (raspon i broj rupa za srafove, u slucajevima bliskih dimenzija npr. 4x98 i 4x100 pozeljno je da se stave plivajuci srafovi). Onda CB (centralna rupa, ako je uza felna se razbusuje, ako je sira stavljaju se prstenovi), ET (offset, tj. isturenost felne). Pa u zavisnosti od izabrane felne moze da ide i neka varijacija dimenzija guma koja je u toleranciji, itd., itd...

Bez obzira sto sam poprilicno u materiji, za svoja vozila uvek biram OEM alu felne, upravo zbog najmanje komplikacija, namenski su za to vozilo i sto dizajnom idu uz model za koji su namenjene. A Zabari, hvala Bogu, uvek imaju lepih fabrickih modela. I neko moje pravilo je da za odnos izgled/performanse/udobnost/cena novih guma uglavnom biram felnu za 1'' manju od maksimalno predvidjene za model (na Stilu je to bilo 16'', na Sportu 17''). Sto naravno nista ne znaci, nista ne sugerisem, svako od nas ima svoje vidjenje :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je za GP koji ja posedujem maksimalno predvidjena 17'',onda je i po tvom kriterijumu ispravno sto se odlucujem za 16".

Pojasnjenje - OEM su fabricke felne za FIAT vozila ili su aftermarket?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost,meni je glavni opredeljujuci (ili je bolje reci limitirajuci) faktor onaj finansijski.
Videcu sta mogu naci da se uklopim. 

Da li postoji neki dobar sajt za prodaju takvih felni,ili samo da cepam pretragu po oglasima i na PA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cepaj svuda i ovde na forumu i budi pažljiv,sve odokativno proveri!


Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi.
Hvala ljudovi na savetima. :unworthy:

Ako ne krajem ove,onda sigurno sledece nedelje nameravam da pogledam na par mesta ovde u mojoj okolini. Vodim i drugara sa sobom koji ima iskustva sa time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...