Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Ne utice dimenzija tockova ili bilo kakva promena na reglazu, barem ne u smislu da se radi drugacije, jedino se racunski dok se podesava menjaju brojke da bi se postigle iste brojke, ali to je nesto o cemu servis treba da vodi racun i to samo precnik felne igra ulogu.

 

Uticu dimenzije (sirina, precnik, profil itd) kad se radi nesto ne standardno kod reglaze za one koji traze najbolje performanse, ali to je nesto totalno nebitno za prosecnog vozaca. I utice na reglazu manji ET, ali nista bitno za 3mm sto bi prosecan vozac osetio. Manji ET od fabrickog daje bolji osecaj na volanu, sto za neke je odlicna stvar jer bolje osete sta se desava sa autom dok je za druge to ocajno jer je auto "nervozan"... Ali ono sto vecina ljudi ne zna je i da kad se spusta auto geometrijski to vecinom utice tako da ako bi zeleli da zadrze geometriju sto slicniju fabrickoj trebaju npr felne sa manjim ET. Ali da ne zamaram sa tematikom nebitnom za 99% forumasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne listam unazad jer mi hitno treba, dal pase na punta 2 195/65 r14 ?

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, gile smederevo said:

Ne. 175/65 ili 185/60 ili 165/70

Može i 185/65 :D kod mene je ta dimenzija vec 4 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

185 65 14 mogu pozadi,ali napred kače pri skretanju.Probao sam ja da stavim moje sa astre na punta i cvrc

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dejanhn

Pitanje je iz teme o iskustvima o pneumaticima prebaceno u odgovarajucu temu u kojoj se vec prilicno pisalo.

Postoji i ova, konkretno za Punto, pa mozes da pogledas dosadasnja iskustva ;) :

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo. Moze li neko da mi da savet. Vozim Stila i imam alu 16" fabricke za leto. Ono sto me zanima je to da li mogu staviti na te felne gume 205 60 R16, a po fabrickom ide 205 55 r16? Sada imam Continental Sport Grip ali nisam zadovoljan ponasanjem na putu tj pri kocenju dosta klizaju i pri polasku malo ako ima vrlo malo peska ili kamencica odmah zaslajfuje  i to pored (ASR) jesu malo i dotrajale. Ali su mi naisle Michelin sa tom dimenzijom, pa me interesuje da li moze i ako ne, zasto?

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ipak ne bih...nekako mi je prevelika za Stila. Biće glindžav na volanu, ko zna...možda i bude kačilo napred kad se mota pun levi/desni. Jedino će biti malo udobniji...

Screenshot_20180623-152017.png

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lazar357

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu.

Ta kombinacija ce izgledati gore nego 195/65/15 balonjara :) . 205/60/16 ima 1 cm visi bok, slazem se sa Micom da ce vrlo verovatno stati, jer na Stilo bez problema ide i 2cm sira (i od pomenute niza) 225/45/17.

Ali nece liciti ni na sta, ljuskace po krivinama - pre sam za propisanu dimenziju u 16'', koja je odavno i prilicno jeftina...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno mislim da ti je to pametnije, skoro 12.5 cm visine gume na 16'' tocak mi stvarno ne ide na Stilo.

Prisloni tu gumu uz postojecu pa ces vec i na oko videti razliku u visini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sitan, a mozda interesantan podatak za vlasnike restyle Sporta. Bio sam ubedjen da su sve 16'' i 17'' za Brava sa offset-om (ET) od 31 mm.

Danas sam prckao oko auta i procitam na felni da je ET fabricke Sport felne 26 mm (7Jx17 ET26)? Proceprkam malopre po ePeru i po SN nadjem sledece za njih:

- Compatibility: 432 - ALLOY WHEELS EXTRA SERIES 2

- Modification: 14223 - NEW ALLOY WHEELS WITH A SMALLER CAMBER FOR OPT 432 AND 433 (DAT 28/05/2010)

 

Tj. za vlasnike istih da znaju da imaju trag tockova siri ukupno za 1cm (5mm manji offset, tj. za toliko izbacenije tockove po strani) u odnosu na stariji model te felne (isto izgledaju). Takodje u odnosu na te starije, videh da sa spoljne strane imaju i dodatnu oznaku pretpostavljam legure: GAlSi7Mg .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege!
Imam felne sa centralnom rupom 57.1, a treba mi 58.1... Da li bi neko možda mogao da mi preporuči ko to može da proširi na teritorijji Beograda?
Hvala unapred! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel paše Tigar 155/80R13 Wintera 79Q na z101?Nije li malko previsoka?

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti je obim kao da ima 14tice?[mention=4386]YUgisa[/mention]

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad to sve zavisi od dimenzije samih guma, ako je neki nizi profil gume onda moze i 14ka da bude manja. Ta 155/80 R13 je na papiru 2mm veceg pecnika nego recimo 195/50 R15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da se prednji skreću bez problema.A jel bi sa 145r13 80 bolje skretao?


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 145/80 je fabricka dimenzija. U kom smislu mislis na bolje skretanje?  Preko 185 je problem sa skretanjem, mada i to samo u specificnim slucajevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...