Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Pozdrav ljudi! Podero sam juče bočni zid na jednoj pogonskoj gumi pa moram da razmisljam o nabavci novih unapred. Koristio sam do sada 205/55 R16 na alu felnama (sve 4 Bridgestone Turanze T001) pa me interesuje da li mogu da stavim nesto vece na R16 alu felne? Da li bi 205/60 R16 pasovale na moj auto (Fiat Stilo Station Wagon 1.9 Mjet 8V 115kS) ili sam ogranicen na 205/55?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo 1.6 16v

Sadasnja velicina tockova 185 60 14

Razmisljao sam o prelasku na 16 ke 195 45 16. Koji et bi trebao traziti da felga bude izbacenija neka 2 cm prema rubu

I da li bi potrosnja znatnije narasla

I da li ce biti neudobno auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se znao ET mora da se zna i koliko je felna siroka. Teoretski te dimenzije guma mogu da stanu bez problema na jednaku sirinu felne a teoretski moze da se stavi i sira felna...

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, YUgisa said:

Da bi se znao ET mora da se zna i koliko je felna siroka. Teoretski te dimenzije guma mogu da stanu bez problema na jednaku sirinu felne a teoretski moze da se stavi i sira felna...

Ove sto sam gledao su 7.5j et 35
Da li bi mogle stati bez struganja sa unutrasnje i vanjske strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti na zalost ne mogu pomoci ovako jer ne znam kolike su fabricke i kakve su tolerancije na autu, mogu ti samo ovako teoretski reci... Znaci ako uzmes 1inc ili narodno prihvaceno 1j siru felnu, da je isti ET kao kod sadasnjih, ta felna ce automatski 12mm biti bliza rubu i kosu. Pa ako bi hteo 2cm da bude blize rubu, onda ET treba da bude 8mm manji od sadasnjih ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno ne znam za tu velicinu. Probaj da prelistas ovu temu, mozda tu ima neki podatak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucio sam se za 175/65/14

Zagledao sam ove felge pa hajde nek ide u paketu sve :D malo je visi profil znam... ali to je zbog kamenca u bubregu, da mi se ne pokrene :)5dde834aa727af2152f29924e5759db8.jpg

Osvjezenje poslije fabrickih 13-ki

87451960e2fafb282d39948880721236.jpg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,da li na Cromu mogu da idu gume u dimenziji 215/60 r16?

Trenutno vozim 205/55 r16 i auto je dosta nervozan i tvrd u vožnji.

Ideja je da sa visokim profilom dobijem mnogo na udobnosti.

Da li neko ima iskustva sa ovom dimenzijom?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

215/60 16 ti pasuju i mislim da ne kace nigde. Ja sam na Cromi vozio 225/45 18 i 215/55 17 i nije nigde kacilo tako da ne bi trebalo ni te sto planiras. Mislim da je pravo pitanje koji model guma trenutno vozis a koji planiras da stavis jer vrlo cesto nizi profil kvalitetnije gume moze da bude udobniji od visljeg profila manje kvalitetne gume. U svakom slucaju 215/60 ce lepo da ti popuni luk blatobrana mada ce na felni da deluje kao balon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ogy

I ja verujem da veci prečnik bolje pegla neravnine ali ako nisu one "plićanke" , one tanke sportske gume.

 

Logično je tako i mislim da si u pravu, mada je iskustvo najbolja potvrda. 

 

To mi možda i najviše smeta na Puntu, mali točkići pa je "truckaviji" od većine auta

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, francuz69 said:

215/60 16 ti pasuju i mislim da ne kace nigde. Ja sam na Cromi vozio 225/45 18 i 215/55 17 i nije nigde kacilo tako da ne bi trebalo ni te sto planiras. Mislim da je pravo pitanje koji model guma trenutno vozis a koji planiras da stavis jer vrlo cesto nizi profil kvalitetnije gume moze da bude udobniji od visljeg profila manje kvalitetne gume. U svakom slucaju 215/60 ce lepo da ti popuni luk blatobrana mada ce na felni da deluje kao balon.

Sada vozim Hannkok ventus prime 2

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost nemam iskustva sa Hankook-om. Koliko citam po netu hvale tu gumu ali ne vidim nista po pitanju udobnosti. I dalje stoji ono sto sam ti napisao. Idi na iole krstenu gumu u 215/60 i bice udobnije sigurno. Mada meni u Cromi ni sa jednim gumama nije bilo neudobno. 18-ice sam probao 2 seta, 17 jedan i uvek mi je bilo fino, a prilicno sam razmazen i zahtevan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel imao ko iskustva sa Blade 17" felnama na Marei? Meni one super izgledaju i stoje uz auto, nešto su jeftinije nego ostale i lakše ih je naći. Primetio sam da dosta odustaje od njih, tj vozi ih jednu sezonu i batali. 

Znam da su gume skuplje, na to sam spreman. A ostatak...? Udobnost, buka, trap...

Ili da nastavim da jurim 15"?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas volje i para za gume ( mada ima Tigar u toj dimenziji oko 6000din) stavljaj. Stoje joj fenomenalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da i ja priupitam za savet.Kako bi izgledala fabrička dimenzija guma za punta to jest 165/70/14 na alu felni od 6,5 jota e sad ne znam et, ali da li bi felna suviše štrčala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na alu felnama Dynamic 6.5J  kad sam uzeo auto su bile bas te dimenzije i meni je iskreno bilo ruzno, ne izlazi felna mnogo ali nije to to. Mozes videti temu i prvi post. Sad sa 185/60 je taman kako treba. Tebi preporucujemv175/65, ta ce biti prava mera za zimski set. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to, na njima su letnje 185/60 i taman su. Felne su super, nudi mi drugar koji ih je kupio nove pre tri godine, ali je prodao auto i sad su mu višak. Uzeo bi ih za zimski set, ali su mi zimske gume u fabričkoj dimenziji:-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda stavljaj Slobodane. :) Od decembra do marta mozes izdrzati da ga gledas na 165/70. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...