Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

On 3/1/2016 at 0:13 PM, YUgisa said:

Nisam jos puno vozio, ali ja sam i vise nego pozitivno iznenadjen sa Tigar Primom u toj 195/50 dimenziji, ja sam je platio 4700din. Takodje je imam i na 7j i dovoljno je siroka da guma bude "starija" od ruba felne.



Aha, znaci lepo se uklapaju 195/50 i 7J...hmmm lepo je to znati :) kazem samo onako :D

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, na Puntisi su mi fabricke gume 165/70 R14 (1.2 8v, tng).

Sada hocu da menjam, pa bih hteo da cujem i jos neka misljenja ko je to vec menjao ili imao susreta sa slicnim. :)

Hteo bih da stavim 185/60 R15 i hgt felne i tu mi treba vase misljenje?

Koliko sam ja skontao, pored izgleda auta dobicu i bolju stabilnost kao i prijanjanje, a nece mi bas nesto znacajno skociti potrosnja. Ako gresim ispravite me, dodajte, sta god, zato sam i postavio temu da diskutujemo. ;-)

Hvala unapred svima :)

Pozz

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu vecu brigu trebas da vodis da nece /60 da ti kaci negde ako slucajno vozis pored tebe jos 2 osobe npr.

Potrosnja ko potrosnja. Moz da odstupa pola litra pa i litar. Ali nista preterano.

Moj savet ti je da ides na varijantu 185/55 15"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nece da ti skoci potrosnja ja sam vozio 165/70 14 a sada vozim 185/55 15 auto je mnogo dobio na stabilnosti, dakle 185/55 i tu neces pogresiti

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Buca_Tipo said:

Tu vecu brigu trebas da vodis da nece /60 da ti kaci negde ako slucajno vozis pored tebe jos 2 osobe npr.

Potrosnja ko potrosnja. Moz da odstupa pola litra pa i litar. Ali nista preterano.

Moj savet ti je da ides na varijantu 185/55 15"

Kod kolege @paun ts  je dimenzija 185/60 R15 na petovratnom Puntu i ne kaci mu nigde. Varijanta 185/55 R15 je  skuplja u odnosu na recimo 195/50 R15 a mislim da kolega nece pogresiti ni sa 185/60 R15 jer mi se cini da lepo popuni rupu a pritom auto bude udobniji.

 

DSCN0493.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, hvala na brzim odgovorima! ;-)

Gledam da "balon" na gumi bude malo veci zbog nasih puteva koji su ocajni, pa ne bih da krivim felne ili zeznem nove gume (nemam para da menjam cesto).

185/60 gledam Hankok, 4000 komad. A s obzirom da voze i vece velicine ove ne bi trebale da zakace nigde, nadam se :-/

Nego kolege koje vozite ove 185/195 R15 sirine, da vas pitam jel se oseti gubitak snage Puntica?

Inace, znam cesto da vozim 5 osobe u autu a imam i podkrila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@drNemke

Posle spajanja, mozes da procitas i prethodne odgovore na ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pezo 106 1.1... nosi fabricku gumu 155/70 R13, koju R14 treba da stavim da bi  bila naj naj pribliznija fabrickoj.

 

Imam super felne 14, sad su na njoj 175/65... po https://tiresize.com/comparison/ to su velika odstupanja, a i malo sam ga vozao, kad se namota pun volan, kao da kaci, struze...

 

Znaci koju 14-icu da kupujem?:unsure:

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da 155/65 R14 odgovarajuca. Precnik te gume je za 10mm veci od 155/70 r13. Sto je ok. ALI, ima jedno veeeeliko ALI-sirina te felne koja je verovatno sa nekog veceg auta (206ica, 306ica....) ima sigurno vecu sirinu od ruba do ruba tj, ono sto se narodski zove ''Jotaza''. Ako je 5,5J 155 sirina gume je mala, tj 5,5J je idealno za 165 i 175 sirinu gaza. A ako je cak 6j, nije uopste za tvoj auto. Nazalost...

Ili ovo sto @Markobgd kaze, mada sje ta dimenzija egzotika u svetu 14ica. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ali ni cene nisu bas ''slatke'' :P U svakom slucaju, prvo videti koja je sirina felne, tj jotaza, ap tek videti sta i kako oko dimenzije. Bilo bi idelano da moze 155/65 r14 jer je iznor guma dosta veci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, Googla zabole ako ti da pogresnu informaciju :lol: Nemoj da te mrzi, kljuc, dizalica, pa lagano....Napolju je suncano....barem ovde u NS. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovde  http://www.ebay.de/itm/Alufelgen-Enzo-Cup-614-KD503-6x14-ET-38-4x100x60-1-KBA-44356-1-Stueck-/321533414605 

ovo kaze da to 614 kaze da je 6j i 14 cola-znaci na tu sirinu idealno dolazi sirina od 185, moze i 175, ali nista ispod toga. 

Ja na svojim od 6j imam zimske od 175 sirine i kad predjem na letnje 185 razlika je svakako primetna u manevrisanju. Posebno na polukruznom okretanju. 

Screenshot_124.jpg

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

185 je mislim dosta siroko za tvoj auto, pa treba videti dali bi  kacila guma o nesto. Inace, 185/55 R14 je 12mm veca u precniku od tvoje 13ice. Ta dimenzija je zastupljena u dosta brendova. Ima cak i Tigra za 4200 po komadu. 

175/60 r14 je za 2cm veca u precniku od 155/7 r13 Ovde http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html imas kalkulator pa ces i sam da vidis. 

Hankok u toj dimenziji kosta oko 7000 din, npr. Moj savet je da vidis da te felne zamenis za neke od 5.5j ili jos bolje 5j i da ides na uzu gumu, tj najidelaniju 155/65 r14 kao sto npr Twingo mk1 vozi. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...