Jump to content
FAS Goran
oktopod

Punto mk.2 - podmazivanje mehanizma brisača

Recommended Posts

Crkao ablender, zamena 3500 kod Rasete u Futogu.

Nisam video, ali ljudi kazu i da imaju ovaj bolji zamenski set mehanizma brisaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi kad povučeš ručku za farove ka sebi pa pustiš i tako par puta tj prebaciš brzo na duga pa kratka, i ne vidim kakve veze ablendovanje ima sa brisačima i tom ručkom za brisače? :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa te rucke se zovu jednim imenom amblender jer su iz komada,i ne prebacujes duga- kratka pri amblendovanju vec palis oba zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo slike koje kontakte treba malo napeti da bi bolje legli na zupcanik.vidi se da kontakt naznacen strelicom je losije nalegao pa su metlice seckale,tresle na intervalu

1whDDS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao taj problem sa cimanjem. Nisam nista podmazivao, samo sam skinuo mast koja sa nahvatala na te kontakte. Posle toga sve savrseno radilo do pre neki dan. Sada ne da cima nego gotovo stanu u gornjoj mrtvoj tacki(da to tako nazovem). Nego ja to kada sam skidao prosli put skinuo sam i haubu... Jel ne smeta hauba da bi se skinula ona plastika ispod soferke?

I da, jel moraju da se skidaju brisaci jer sam ja prosli put i to skidao?? Bio mi je potreban radapciger...nije bilo bas jednostavno...

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se skida hauba :) Niti brisači...

Čak i ako ćeš ove zglobove da rešavaš nekom metodom, opet može bez vađenja brisača uz malo truda...a možda se brisači lako i vade, nisam probao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brisaci se skidaju silom bukvalno. Nego da bi se lepo izvukli a da ih ne polomis ili nesto drugo ne s*ebes, mora radapciger da se upotrebi. Jedino tako se mogu lepo izvuci... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

silom? Koji deo se skida silom?

Rucke se odrvnu, tj skine se poklopac sa srafa, odvrne se sraf sa korena rucke, i brisac se svuce sa kronera.

Meni se do pola razjeo taj kroner na desnom, suvozackom brisacu pa mi taj brisac ima lufta... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se izjeo pa ima malo lufta :wallbash: imao sam i ja tih problema sa seckanjem i podmazao i nategnuo te kontakte i sada lepo rade samo ponekad zaseckaju,nista strasno jer kako je bilo ranije sada je milina :D jedino sto se i dalje cuje to krckanje kad brisac stane,valjda tako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je ili luft na kroneru, ili je oslabio negde neki zglob.

Pise u temi valjda, oce cesto da se otkaci poluga suvozackog brisaca na kolenu. Tu cesto ima i lufta.

Da su stavili jedan brisac kao na Pandi staroj, bolje bi bilo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma par puta mi se otkacilo...bilo bi bolje da je jedan brisac,to sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

silom? Koji deo se skida silom?

Rucke se odrvnu, tj skine se poklopac sa srafa, odvrne se sraf sa korena rucke, i brisac se svuce sa kronera.

Meni se do pola razjeo taj kroner na desnom, suvozackom brisacu pa mi taj brisac ima lufta... :wallbash:

E pa onda nam nisu isti brisaci ;) . Ajde objasni kako ti svuces brisac a da ga ne polomis?

051220101167.jpg 051220101168.jpg

ja sam na ovaj nacin skidao...

Sada kada sam ponovo radio istu radnju, morao sam da skinem i brisace i haubu, jer od one plastike ispod soferke ne moze da se pridje lepo. Pola dana bih ostavio dok bih odvrnuo one toreksice na mehanizmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma par puta mi se otkacilo...bilo bi bolje da je jedan brisac,to sigurno.

ja sam oktačinjanje rešio ubudživanjem zgloba nazad zajedno sa parčetom krpice...radi normalno već evo godinu dana i jače... :D

@banjo

na Micubišiju Lancer smo juče skidali drugaru, ne znam ni sam kako smo uspeli rukom da skinemo brisač posle pola sata cimanja i smaranja, isti je princip kao i ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

silom? Koji deo se skida silom?

Rucke se odrvnu, tj skine se poklopac sa srafa, odvrne se sraf sa korena rucke, i brisac se svuce sa kronera.

Meni se do pola razjeo taj kroner na desnom, suvozackom brisacu pa mi taj brisac ima lufta... :wallbash:

E pa onda nam nisu isti brisaci ;) . Ajde objasni kako ti svuces brisac a da ga ne polomis?

051220101167.jpg 051220101168.jpg

ja sam na ovaj nacin skidao...

Sada kada sam ponovo radio istu radnju, morao sam da skinem i brisace i haubu, jer od one plastike ispod soferke ne moze da se pridje lepo. Pola dana bih ostavio dok bih odvrnuo one toreksice na mehanizmu...

Ovo je jedini dobar pristup da se skinu ruke brisaca, sto se tice skidanja haube nije potrebno samo malo strpljenja.

Ja sam komplet mehanizam brisaca izvadio bez skidanja haube samo plastika i ruke brisaca.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko imao ovakav slučaj:

Naime, večeras sam vozio, padala kišica kad odjednom presrade da radi samo jedan brisač (suvozačev), a ovaj moj radi ko sat....eh šta bi tu moglo biti????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spala ti je poluga koja gura taj brisač sa kolena, otvori haubu, pogledaj ispod šoferke onaj deo i videćeš dalje i sam o čemu se radi :thumbsup:

To hoćeš kazat da umijem i sam uradit iako nisam baš nešto posebno nadaren za ove poslove heheh?

Hvala ti druže, već mi je lakše, jer po vašem nije ništa ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...