Jump to content
FAS Goran
bzkizo

Stilo 1.9 JTD - krst poluosovine

Recommended Posts

Nije toliki problem da li je meteli ili kinez. Samo je poenta da se uzme odgovarajuci (za prijatelja) za Stila mjtd 2006-to. Sve je nesto pronalazio za jtd-ovce a na mjtd-u je razlicit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam celu temu i ne mogu nikako da dodjem do naznaka mog problema. 

Automobil je Multipla i imam problem prilikom ubrzavanja,kada sam na primer u drugoj brzini ubrzavam malko žustrije sa pravim točkovima čuje se klokotanje kao da je homokinetički u pitanju.

Interesantno dogadja se najintenzivnije kada se auto vozi sa pravim točkovima uzbrdo,kada je veće opterečenje. Ako malo nežnije ubrzavam ne čuje se ništa. Nemam nikakvih potresa na volanu niti igranje automobila.

 

 

Po vašem iskutvu da li je u pitanju krst ili homokinetički?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo, treba mi preporuka majstora u Novom Sadu koji može da mi zameni krst na poluosovini.

Počeo je previše da trese pri ubrzavanju na 80+km, ne može više da se sedi u autu.

Iz Niša sam, radim u Novom Sadu i ko zna kad ću u Niš pa mi treba neko pouzdan kod koga mogu održavati auto.

Hvala





Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se to krckanje u saltanju i dodavanju gasa, pojavljuje zbog lufta trkaca u diferencijalu. sve ostalo ispravno. zamajac zglobovi krstovi.ali ima luft. i klokoce , resenje drugi menjac ili da negde nabavim creva difa pa da se prepakuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom jačeg ubrzavanja, pogotovo u 3 brzini od 2 do 3 hiljade obrtaja trese auto. Nema lupanja itd, samo trese, podrhtava. Naj interesantnije je što to podrhtavalje ide levo desno. Znači trese levo desno pri ubrzavanju. Da li je poluosovina ili može da bude i zamajac? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da odgovorim sam sebi. Otišao kod majstora, on pregledao poluosovine i kaže da su dobre, ali nisu podmazane. Podmazao ih i nema trešenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zbog cega meni vibriraju prednji tockovi pri kretanju prvom i rikverc lagano bez gasa...zamenio sam kvacilo celo i sad kad krecem lagano osecam vibracije tresenje, a spolja kad tad pogledas tockove oni vibriraju vidno...jel ima to veze sa poluosovinama, diferencijalom ili je set kvacila nov los?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.9 16v 103kW 2005 g. 5 v. 

Da li neko zna kataloški broj desnog unutrasnjeg zgloba (onog do mjenjača) ili komplet desne poluosovine. Kod mene je taj zglob na kugle, u autodijelovima imaju samo lijevi onaj sa tri ležaja. 

Po autotpadima traže kataloški broj poluosovine koji ne znam. 

Da li ovaj zglob ili poluosovina možda paše sa nekog drugog auta npr. : Alfa Romeo, Lanchia, Audi...?

Na slici je stari zglob, malo podmazan da mu produži život dok ne nađem drugi.

 

20231201_092935.thumb.jpg.4e7bc4dfb536fae7cf86fe50f10387fe.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cowboy

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom. Pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

4 hours ago, Cowboy said:

Da li neko zna kataloški broj desnog unutrasnjeg zgloba (onog do mjenjača) ili komplet desne poluosovine.

OEM broj svakog dela na vozilu (do zadnjeg srafa), mozes da nadjes kada uneses VIN svog auta u ePer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...