Jump to content
FAS Goran
bzkizo

Stilo 1.9 JTD - krst poluosovine

Recommended Posts

Meni je držač motora ispod akumulatora na ler generalno prenosio vibracije na celu karoseriju, pisano kako mozes da ustanovis da li je on u pitanju.

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naiverovatnije je do njega,ja sam kao i vecina imao taj problem. On na oko izgleda ok ,ali nije,stvrdne se guma i bas prenosi vibracije na leru,na volan,sedista,ceo auto vibrira. Zamenom ces resiti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubrzava lepo na magistrali sinoć prlazim lagano svakog čak je i potpisivao u trećoj ( bio je klizav put verovatno :D ) u četvrtoj ubrzava samo tako e kad sam ga ubacio u petu došao do 130 počeo da tese, trese volan i noge dole osećam kao da sam na stolici za masažu, nisam hteo dalje da dajem gas imao sa osećaj da će nešto da mi otpadne, čim sam spustio ispod 120 sve bilo ok, dal je poluosovina il taj krst poluosovine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal je? :)

Proveri gume i felne prvo, hoce zimi da se nakupi led i prljavstina pa da ih izbaci iz balansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri prvo kod vulkanizera, probaj i na masini za svaki slucaj, jer se cesto desi da se rastura pola auta a vude do felne ili gume. Ja sam letos isto to uradio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači misliš da nije poluosovina? A ne verujem da je taj led nisam ga baš vozikao po snegu nekom... Dal da odem do majstora da vidim dal je poluosovina? Kaži m koje posledice mogu da budu ako jeste ona a ne zameni se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam dal jeste ali trebas da krenes prvo od banalnih i najjeftinijih stvari. Ta provera kod vulkanizera nije vise od 500din, a tesko moze bez skidanja solja i krstova da se utvrdi da li imaju lufta i sta od ta dva ne valja. Ako je solja mora polovna da se uzme a krstovi ima novi. Posledica je da ako je npr krst los, vremenom pojede i solju. U nekom krajnjem ishodu moze da se desi i da se raspane krst ali to bas dugo tako trebas da vozis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se desi i da je balans dobar a da je guma jajasta sa sve felnom. Postoji varijanta da se odradi optimizacija gume u odnosu na felnu. Ja sam imao vrlo slican problem i resili su mi u pneumasteru u bul kralja aleksandra 501 dok ne kupim 2 nove gume. Mozes da probas sa drugim gumama na felnama pre nego sto posumnjas na poluosovine. U svakom slucaju sve ce ti proveriti u pneumasteru jer rade i trapove i zamenu delova, centriranje itd.. Nadam se da sam bio od pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicle su gume vozene jednu sezonu i to mislim ne celu u aprilu sam uzeo stila sa tim zimskim gumama i tad su bile maltene nove i prosli vlasnik mi je rekao da ih je skoro uzeo, jel mogu negde na njima da vidim koje su god?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilo foruma je da od tema ne pravimo "kupusare" u kojima cemo pitati sve sto nas zanima. Vec se svaka bavi konkretnom tematikom i na taj nacin svi zajedno forum odrzavamo preglednim.

Iz tog razloga ti niko i ne odgovara na ovo banalno pitanje u vezi starosti guma. Pogledaj po forumu sta je DOT oznaka, gde se nalazi i kako se cita, jedno od osnovnih pravila "pismenosti" vezano za gume, komentarisano na X mesta na forumu, u razlicitim kontekstima.

Takodje, koristiti pretragu foruma pre postavljanja pitanja ili otvaranja nove teme: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042 , najbrze cete sebi pomoci. Uvek ponavljam da je tesko pitati nesto sto vec nije do detalja objasnjeno, pogotovo za Stilo, ovde smo vec tacno 6 godina, sa prethodnim stazom kao podforum na CBC jos i duze... Forum jeste bogatiji, ali ne nastaje dolaskom svakog novog korisnika ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se desi i da je balans dobar a da je guma jajasta sa sve felnom. Postoji varijanta da se odradi optimizacija gume u odnosu na felnu. Ja sam imao vrlo slican problem i resili su mi u pneumasteru u bul kralja aleksandra 501 dok ne kupim 2 nove gume. Mozes da probas sa drugim gumama na felnama pre nego sto posumnjas na poluosovine. U svakom slucaju sve ce ti proveriti u pneumasteru jer rade i trapove i zamenu delova, centriranje itd.. Nadam se da sam bio od pomoci

Danas razmisljam o tome sto si mi rekao i setih se da je br 501 vulkanizer mutata inace drzi moj brat :) Samo dok se iscimam iy Borce do tamo isto mi kao da platim ovde

 

Pravilo foruma je da od tema ne pravimo "kupusare" u kojima cemo pitati sve sto nas zanima. Vec se svaka bavi konkretnom tematikom i na taj nacin svi zajedno forum odrzavamo preglednim.

Iz tog razloga ti niko i ne odgovara na ovo banalno pitanje u vezi starosti guma. Pogledaj po forumu sta je DOT oznaka, gde se nalazi i kako se cita, jedno od osnovnih pravila "pismenosti" vezano za gume, komentarisano na X mesta na forumu, u razlicitim kontekstima.

Takodje, koristiti pretragu foruma pre postavljanja pitanja ili otvaranja nove teme: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042 , najbrze cete sebi pomoci. Uvek ponavljam da je tesko pitati nesto sto vec nije do detalja objasnjeno, pogotovo za Stilo, ovde smo vec tacno 6 godina, sa prethodnim stazom kao podforum na CBC jos i duze... Forum jeste bogatiji, ali ne nastaje dolaskom svakog novog korisnika ;) .

Ivane izvinjavam se znam da nisam tu trebao da pitam, a u gume se slabo razumem tako da nisam znao gde se gleda koliko je stara 18 god imam i ucim sve polako nemoj da zameris sto nisam znao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Risto, samo opusteno ;) , niko nista ne zamera, svi smo ovde jednom dosli prvi put i uhodavali se polako.

Cisto ti drugarski skrecem paznju kako da najbrze sam sebi pomognes, ne cekajuci ostale jer nesto nije na odgovarajucem mestu ili je odgovoreno vec X puta. A razumi i nas, treba odrzavati preglednim forum sa preko pola miliona postova i vise od 12 000 registrovanih clanova, a da svima sadrzaj bude citljiv i lako dostupan. Voleo bih da vidis sa moje tacke gledista koji bi haos nastao samo ovde u Tehnickim temama za Stilo, da svako sve svoje probleme resava gde mu padne na pamet da pita.

Tako da, uzivaj, uz postovanje par pravila foruma i sve je OK :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...