Jump to content
FAS Goran
bzkizo

Stilo 1.9 JTD - krst poluosovine

Recommended Posts

Nemoj odmah na najskuplju stavku,proveri prvo poluosovine,vise mi lici da je do toga.

A jel moguce da mi to prouzrokuje i ovo cviljenje iz tocka...mislim da je lijevi u pitanju (kad gledam iz auta)...jer cvili kad motam u lijevu stranu na neravnom putu...brzina preko 50km/h...

A to mi zivce jede vec mjesec dana..... :devil:

Edited by jasko__

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece Kolega,ne znam za cviljenje,ali ako je ostao suv krst i solja,i moguce je. Prekontrolisi prvo poluosovine,mada ipak mislim da je do toga. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu onda prvo prekontrolisat ima li masti u soljama ili je skroz suho...prije nego kupim ista...jer najjeftinije rjesenje je kupiti tubu grafitne masti.... :smoke:

Javim kako se zavrsilo...thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moral se rastavljat sve da se vidi jel presusilo...ili se moze nekako pogledat oodmah...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da moze,ne secam se sad tacno,ali mislim da moze da se svuce manzetna. Ali nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i planiram kod majstora..al me samo interesovalo mozel se nabrzaka provjerit ili cu morat na pravi "termin"...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba kanal, treba malo alata, bat.lampa.... sus pleh se skida....

Savetujem majstora.

A dal ima lufta - namotaj volan, uhvati za poluosovinu i cimaj tamo vamo i videces da li i koliko lupka.

Ne uganjah majstora danas..al ev sad namotao volan i ima poluosovina lufta..minimalno se pomjera i tupo lupka,jedva se cuje..

Mada ja neam pojma koliko to uopste smije imati lufta?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde ces da nadjes donora koji je jos raspolozan da rasturi pola auta? Lici mi na nesto oko zgloba ili osovine ali me buni to plivanje?

Danas promenjna desna poluosovina sa drugog auta, koji je ostao na dizalici, tj da ceka drugu poluosovinu, polovna 150e+ ruke. Malo sam probao, nista ne trese, kazu da izgleda nije neki kvalitet tih poluosovina, na zalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i covek mi ucinio uslugu, nasao drugi auto, rasturio ga, morace 2 puta da ga sastavlja, i ja nisam napamet kupovao deo, polovan. Sem toga taj deo je bio ok na tom autu, pa je i to neka garancija , jer ne znas da li si dobio neko sr... dok ne stavis na auto. Mislim da je majstor ispao vrlo fer, doduse, ovo mi je treci auto koji odrzavam kod njega(punto jtd, stilo jtd, pa sad i ovaj bravo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da moze,ne secam se sad tacno,ali mislim da moze da se svuce manzetna. Ali nisam siguran.

Eh ovako...danas isao kod majstora..na kanal...sve kontrolisao...kaze da su manžetne apsolutne čitave...da nije moguće da je izgubio mast...i da ne osjeti nimalo lufta na tim krstovima poluosovina...da po njemu nije to uzrok treskanja...

Ali je onda nasao da mi je stradao kako on kaze LEŽAJ POLUOSOVINE...i da to nije skupo, 10 eura maximalno...ali je problem saznati kojih je dimenzija bez skidanja...jer ima vise vrsta jbg...

Šta velite sada na sve ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tesko da moze da se zna a da se ne skine. Najbolje da skinete i da na licu mesta premerite i odete da kupite. Ja ne vidim drugo resenje.

Ja npr.kad sam menjao krst u solji,kupljen je unapred za stila 1.9 jtd godiste to i to...kada smo skinuli poluosovinu,nije bio odgovarajuci. Zato kazem,najbolje na licu mesta. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam majstora bas razumio...al mislim da mi je rekao da postoji samo jedan ležaj poluosovine...a znam da imaju 2 krsta poluosovina...mozel mi neko pojasnit malo...

Jel ko mijenjao ovaj ležaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja najiskrenije ne znam za lezaj...a za krst znam,jedan koliko se secam,koji ulazi u solju koja stoji do menjaca. Na drugoj strani je zglob do tocka i na glavcini ima lezaj tocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...