Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo - problem sa brisačima

Recommended Posts

Verovatno problem u motoriću brisača, vrati se samo par strana unazad mislim da ima sve objašnjeno.

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji brisaci rade normalno samo kad se iskljuce stanu na pola soferke.

procitaj moje postove i skapiraces sta ti se desilo!

pomerio ti se pocetni polozaj poluge motorica i brisaca (okrenula se osovina motora).

namesti to po slikama koje su postavljene za motor i makaze od Stila. Nikakav elektro kvar nije u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel moze malo da se podigne pocetni polozaj brisaca kod Stila?

 

Nesto jace od mesec dana vozim bez muzike, iz razloga nebitnih za forum, tako da tokom voznje svasta osluskujem :)

Danas sam isao do Aleksinca i primetim da mi brisaci blago udare kada se vrate u nulti polozaj. Probao sam kod druga u Stilu i video da kod njega toga nema, bas se besumno vrate u pocetni polozaj u odnosu na moje.

 

Da li bih mogao nekako da im podignem taj pocetni polozaj za recimo 1 cm, ili koliko vec treba?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigo danas da zagledam na kom je sve tacno principu, a malopre sam doso kuci, vec mrak pao.
Mada iskreno, nisam ocekivao da je tako prosto - odsrafi, skini, vrati :D

 

Pogledacu sutra preko dana

Hvala Buco ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte...

Moj problem je sledeci, kada upalim brisace na prvu poziciju (povremeni rad) oni rade neko vreme i prestanu (pritom nisu na sred soferke nego normalno na pocetnoj poziciji), i ne reaguju na prekidac, mogu da ukljucujem, iskljucujem nista, ni kad upalim prskalice ne rade.Probao sam i da ugasim i upalim auto i nista. Ali kad ubacim u rikverc, normalno se upali zadnji brisac i onda prorade i prednji. Da li neko zna sta je u pitanju i kako moze da se resi? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako se skida ceo brisac? Konkretno, desni brisac mi udara o onu plastiku dole na dnu soferke (ne znam kako blize da objasnim). Pogotovo se cuje kada su brisaci na vecoj brzini i bas smeta. E sad, ja skinuo onu kapicu, odvio maticu, vukao par puta da izvucem ceo brisak ne bih li ga pomerio za nekoliko zuba da mi ne bi udarao o tu plastiku, ali nije hteo da mrdne. Jel se tako steluje to? Mora neki WD-40 da se prsne ili ima neka druga caka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stisni ga malo na onoj krivini na nosacu metlice pa probaj.

Verovatno nije dugo skidan pa je zapekao.

Ok. Dakle tako to ide. Na o ruk :D Klasika mehanika. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče primetim da mi zadnji brisač "oblajzno" jedva živ odvrnuo maticu M8, morao da je sečem, napravio novu biksnu unutar nosača i ko lutka. Jedino nisam provalio kako da ostavim stari nosač metlice pošto je veći i lepši od kupovnog. E sad kad se upali prvo krene ka dole pa onda gore briše, i secka ponekad kad dodje na pola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cjelu zimu sve proteklo kako treba, pocelo proljece sve ok. Jutros u sarajevu na pravdi boga poce snijeg (da da snijeg 25-og aprila) i meni problem sa prednjim brisacem. Radilo sve uredno i brisalo nekih 20-ak minuta voznje i onda cvrc riknu samo desni brisac. Lijevi uredno brise ali desni ne mrda. Znaci motor u redu. Desni se moze se rukom slobodno pomjerati bez ikakve sile. Znaci nesto puklo/polomilo se/ odvrnulo...

Kako da skinem onu plastiku ispod sofersajbe pa da mogu prici motoru brisaca. Imaju kao neke zabice povelike ali ne znam kako to ide, ima li nekih skrivenih sarafa ili nesto sto bih trebao znati prilikom skidanja da ne polomim nesto. Znamo kakve su plastike na fiatu.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti ova tema pa prelistaj bar poslednjih desetak strana da vidiš šta je problem sa polugama...

Što se tiče plastika javiće se neko sa Stilom verujem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo skineš mosače metlica , keder pa sa donje strane ima plastične žabice. Na šoferci postoji kao neki falc i tu je uglavljena . Tu pažljivo i odlučno. 

99 % da ti se pojela plastika poluge. To može da prevariš tako što na jabučicu naglaviš neku plastiku / kako bi joj povećao obim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prvo skineš mosače metlica , keder pa sa donje strane ima plastične žabice. Na šoferci postoji kao neki falc i tu je uglavljena . Tu pažljivo i odlučno. 

99 % da ti se pojela plastika poluge. To može da prevariš tako što na jabučicu naglaviš neku plastiku / kako bi joj povećao obim.

Pojedem mu majku.

Jos veceras me ohladi. Ostade usred proloma neba na sred sofersajbe i ovaj lijevi. Mrdnem ga malo rukom i proradi. Ohladio se.

Garant se negdje nesto zaglavilo. Ujutro moram u radnu akciju. Odnio vrag salu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...