Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo - problem sa brisačima

Recommended Posts

Jel imao neko iskustva sa slicnim problemom. Znaci kad ukljucim brisace odrade par operacija i onda samo stanu nasred soferke, i onda posle 10-tak sekundi nastave istim sablonom da rade, valjda dok se ne umore i ne rese da stanu skroz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno kontakti na velikom zubcaniku u motoru brisaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tripuju ponekad, meni se na najsporijoj brzini zatresu na sredini kad je hladno... A video sam to na jos par puntica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

au taj trpi sa tresenjem ima veze sa zupcanikom, ima i fora za sredjivanje bar na puntu, ali je malo cim pa me mrzelo da se udubljujem. . . ako nekoga bas nervira nacicu manual

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican princip na oba modela s tim sto kod punta je mnogo lakse prici i mnogo je jednostavno za sredjivanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

da skratim pricu-kad dodjes do poklopca motora brisaca,gde je konektor,odvrnes onih nekoliko toreks srafova i mozes odvojiti plocu ravno jer ima ispod ploce dva kontakta i za motor.elem kad si odvojio plocu videces na njoj sa donje strane dve ili tri polugice-kontakta koji se naslanjaju na veliki zupcanik koji ostaje sa motorom brisaca.e pa te dve ili tri polugice kontakta malo izcisti i napni da jace nalezu na veliki zupcanik.sklopi i vozi misko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje zahvaljujem, videcu malo to da rasceprkam i da pogledam, voleo sam da se igram na jugu sa elektrikom i mehanikom, nadam se da cu i ovde imati uspeha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Pre dva dana sam kupio STILA 1.9 JTD karavan, naravno imam problem sa brisačima ,pa me zanima gde se nalazi taj motor. Hvala puno na odgovoru unapred

p.s.

Predstavljam sebe i auto čim ga malo sredim, i spolja i iznutra, za slikanje

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

нашао сам где се налази, али сад не знам како да дођем до њега, како се скида онај велики поклопац изнад њега?

позз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađi neku rupicu i naprskaj WD-a - ako u samom motoru i prenosu nema neke fabričke masti. Naravno, ukoliko je ceo sklop problematično rastaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista tesko sa tom plastikom, samo shto imash tri koliko se secam plasticne nitne( koje nisam u mom slucaju uspeo da skinem a da prezive, tako da sam postavio srafove mesto njih nakon popravke) koje uklonis i onda tu plastiku sa malo truda izvucesh sa vodjica na koje je nabijena, i posle kad dopresh do mehanizma uzmesh i skinesh sa onog pljosnatijeg dela mehanizma brisaca (nemojda dirash onaj deo gde je motor brizaca) plocicu koja ima nekih 6-7 onih cudnih srafova nalik na imbus srafove. Kad si to skinuo, samo malo iskrivish kontakte da malo bolje nalezu, ocistish suvishnu masnocu sa kliznih kontakata (ali ostavish na onom puzicu-zupcaniku) zatvorish i vozish bez brige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidis,kazem nista komplikovano

Share this post


Link to post
Share on other sites

78761109.th.jpg

56496813.th.jpg

98121567.th.jpg

ovo su slike onog što je rečeno u postovima iznad

E sad moji brisači rade ali im je "nulti" položaj kao na ovoj slici, ima li neko ideju?

84791041.th.jpg

da ne bude zabune , oni se spuste dole ali se vrate u ovaj položaj i stanu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

sraf za kluc 13 sa donje strane motora popustiti namestiti rucice brisaca u zeljeni polozaj i zategnuti,paziti da prilikom odvrtanja se ne pomeri polozaj motora ako dodje do toga pustiti da motor odradi jedam krug sa otpustenom ili otkacenom polugom koju drzi gore navedeni sraf pa onda stegnuti polugu srafom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem koji mi se po nekad javlja, ustvari ne znam uopste da li je problem, ali kada rucicu na kojoj se pale brisaci gurnem na gore nema pravila koliko puta ce brisaci obrisati soferku, negde sam cuo da bi trebalo kad gurnem rucicu i odmah pustim da obrise samo jednom i stane. E sad nekad obrise jednom, nekada dva, a desavalo se da nastavi uzastopno tri ili cetiri ciklusa brisanja pre nego sto se zaustavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ručica na gore ( ali ona ne može sama da stoji u toj poziciji ), dobijaš jedno brzo brisanje, ili više od jednog...tj. sve dok držiš tako ručicu.

Ručica na dole pali klasičan mod rada brisača, tj. jedna pozicija na dole je prva brzina sa povremenim radom brisača. Još jednom dole rade stalno i još jednom dole rade stalno ali najbrže što mogu.

Okretanjem šteluješ brzinu intervala u onom prvom modu ( jedna pozicija ručice na dole ), tj. kada brisači malo rade, malo ne... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali ja kada je podignem gore u polozaj u kome ne moze sama da stoji (i odmah naravno pustim) nema pravila koliko ce dugo brisati, znaci podignem je i pustim posle bukvalno pola sekunde, e sad obrise najcesce jednom i stane, ali nekada recimo obrise i 4 puta uzastopno i stane na pola soverke, nema pravila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

los kontakt na velikom zupcaniku kod motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da radim? Mogu li nekako to sam da sredim? Ili moram kod majstora? Koliko kosta to sredjivanje> Ili jednostavno mu nema pomoci pa da vozim dok ne crkne skroz... Da napomenem da se ovo ne desava cesto... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...