Jump to content
FAS Goran
vicaNo

JTD turbina

Recommended Posts

Proveri creva vazduha i i nterkulera, kao i selne na njima. Taj auto ne bi trebao da ima DPF,ali proveri auspuh i katalizator. Ako je to prava kilometraza i auto odrzavan kako treba ne bi smelo da bude problema sa turbinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda i nije problem ako samo zviždi malo više. Ja znam za par automobila koji zvižde već 50 000km i ništa im ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet je da se ne zezas oko ovih stvari. Ako izgubis ulja u turbinu gotov si, ako ti zaglavi uljna pumpa naje.ao si. Nikakvi prirucni majstori vec pravac zeravica novo milosevo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, tek sad vidim da je tembeli ustvari ovaj moj auto, jer mi ga je prodao a rece da turbina radi super :)

A mene po kupovini koatala do danas 550e x) Savet je teraj kod zeravice oni ce uraditi ave sto treba, ne zezaj se sa tim i ne nosi kod moob majstpra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i radila je dok nisi otišao kod pogrešnog majstora... Bio je samo problem u MAP senzoru, ponekad izbacivao grešku pri žešćem ubrzanju. Pozdrav :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tibore kada cemo na crtu :) Hajde ljudi neki skup da se druzimo. Inace sam menjao kvacilo i metnuo elipse ima da se odusevis kako autic radi, kao zmija :) Zezam se ja, tembeli prodao si mi pravu makinu i skoro mi jedan majstor rece kako je odrzavan lepo auto, sto ti sot ja :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

promeni ulje verujem da ga odavno nisi menjao...

Ulje redovno mijenjam,10 000 ili 1 god.

Pogledao sam ovaj video nije ni slicno,i desava mi se samo u voznji i to kad saltam iz druge u trecu i opet ponavljam ne tako cesto i u vecini slucajeva je bilo kad je motor hladan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,opet problem sa stilom.Danas krenem kuci sa posla i turbina radi normalno,auto vuce super.Stizem kuci,pokupio zenu i da je vozim do firme i izadjem na zaobilznicu auto puta kad auto nece da vuce.Turbina se jedva cuje,neki vrlo slab sistav zvuk,nema vise zujanja.Stanem i probam da turiram kad ono isti sistsv slab zvuk,nema vise zujanja.Neprijavljulje nikakvu gresku.Odvezem auto do mehanicara i on tu cacka pet minuta,ja dajem gas i proverava neka uska crevca.Ja ga pitam jel crkla a on kaze nije vec da je problem u onom da kazem loncetu posto ne znam kako se zove kod hladnjaka i da ob nesto ne radi kako treba i zakazao mi u subotu ujutru kaze da pogleda malo detaljnije jer on misli da je problem u tom nazovimo loncetu kod hladnjaka i da on daje taj piskav ton turbini.Kaze da mozda usput jos nesto treba da se ocisti.Jel imao neko slicnih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uffff.Kolega Jankovicu sta bih ja bez tebe :-) uvek mi prvi odgovoris :-! A zasta sluzi taj vskum?Jer kad upalim auto nakon 2,3 sekunde cujem turbinu kada se upali ali ne vuce.Davao sam gas na leru i cuje se to neko slabi sistanje ali nista vise.Prvom i drugom vuce lepo,treca kad predje 2000 obrtaja kao da vozim auto od 1000 kubika :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine mi je puklo ono mali crevo ali tada je sistalo kao nenormalno.A sada je taj zvuk sistanja vrlo slab.A kakvi su simptomi kada otkaze turbina?Da li kompjuer odmah prijavi gresku ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad crkne crkla je pa ne ide ni prvom ni drugom, i ili je ugasena ili zvizdi kao boeing :D

 

Moze se desiti da je samo prslo negde i zato je tako polovicno..... moras kod dobrog i pre svega strpljivog majstora koji ce pregledati sve i svako crevo i spoj, od i do turbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi ELM BT i radi sam dijagnostiku. Imaš Fiat Ecu Scan svuda.

Što se tiče turbine teško da samo odjednom stane bez nekog jakog simptoma. Buka + potrošnja ulja. Biće da je sve drugo u pitanju, vakuum creva / ventil ili možda zaglavile lopatice . Kakav ti je filter vazduha i creva dalje ka usisu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam blage veze kakav je filter i crevo.Ulje ne trosi tj bar mislim da ne trosi jer jedan dan je malo da se vidi da li trosi ulje ili ne a mozda i gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...