Jump to content
FAS Goran
obelix

ALARM da/ne, koji, gde, koliko ?

Recommended Posts

fina cena,pazi da ti kljucevi ne ostanu u autu ako se sam zakljcava,pa da te kosta alram jos 50e gore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, hvala na informaciji :) Obraticu paznju...Mada, sam daljinac je tezak, i kad je kljuc u bravi bojjim se da ga ne iskrivi dok visi i osteti kontakt bravu (a bas juce sam napravio nov kljuc)...Drzacu ih posebno za svaki slucaj :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka ti majstor iskljuci tu opciju automatskog zakljucavanja!

Napravit ces si velike probleme sa tim, imao sam to na starom autu pa znam o cemu pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to skontao ovako,posto sam trazio po sajtovima sa meta alarmom!kad se daljinac programira on treba da imam svoj jedinstvei kod po kome se programira daljinac! dobija se ona crvena ili plava plastika sa kodom, e posto ja to nemam reko da nije nesto od ovog sa nalepnice! meni ustvari daljinac ne funkcionise ,pa ocu da nabavim takav isti tip pa reko da vidim dal to moze tako! Vidim da nisu isti ti fabricki alarmi kod fiata neki imaju tamo centralu u onoj plafonjeri kod retrovizora,a ja to nemam meni je centrala u sireni!

To su alarmi naknadno ugradjeni kod dilera,kada auto nema fabricki alarm a vi doplatite kao opremu,tj. OE kit.OEM alarmi su totalno fabricki alarmi i nisu u sklopu plafonjere,tu je samo risiver za daljinsku komandu,vec u sklopu body-ja,gde ima mesto za ubacivanje kljuca za iskljucenje alarma.Daljinac,iako nabavili nov,nece raditi,potrebno ga je ukodirati preko kod kartice u centralu alarma.Takodje,mozda je moguce popraviti stari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi preporuci servis koji radi alarme?
Imam ugradjen excalibur od kako sam uzeo auto i dosao je na red i on da se sredi, naime jos od ugradjivanja alarm reaguje samo na vozaceva vrata i ni na sta drugo pa bih u nekom kasfetnom servisu po preporuci voleo to da ispravim, tj da reaguje na otvaranje svih vrata. Do sada mi to nije smetalo jer sam parkirao auto tamo gde ne strepim od lopova ali posto se selim uskoro voleo bih to da sredim a skoro sam siguran da sam to ne umem da uradim.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjeno u Koya Electronics, svaka cast momcima na usluznosti i ljubaznosti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,danas smo bili u dosta velikoj guzvi,pa ste morali sacekati malo,ali je vazno da je sve reseno kako treba. :D

 

Pozdrav,

Sima

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sto me danas iznervirao alarm :rant: ,stao ugasio auto,otisao do poste ,vratio se,kao ono ni da zavergla,alarm zabagovao,da stisnem daljinac ne reaguje,skidao kleme,al nista,na kraju zvao drugara,on mu nesto uradi,kaze tek ce mi reci kako sam da odradim i upali auto,ja se bas slabo razumem u alarme,to sam dobio sa autom,marka je gemini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, posto je skoro mom prijatelju ukradeno 2 automobila, u razmaku od nepunih nedelju dana, a te veceri kada mu je drugi auto ukraden, ukradeno je 4 automobila u ulici i to u Beogradu.Preko nekih veza, uspeo je da pronadje prvi auto, i to je debelo platio da bi ga dobio nazad.Seli smo i razmisljali o tome, sta uraditi, ako nekom ukradu auto, a ne ubiti se...Policija samo u trecini slucajeva pronadje auto i to u ko zna kakvom stanju i kada...Dosli smo do zakljucka da bi trebali da ugradimo gps tracker, odnosno, uredjaj za pracenje automobila.E sad, po kupujem prodajem se moze naci, po cenama 40, pa na vise evropskih...

Postavicu link, pa me zanima vase misljenje, da li se isplati ili ne imati ovako nesto na autu, u vidu jedne od odbrambenih linija.Kacim u ovoj temi, jer ima verzija koji dolaze i sa auto alarmom.

http://www.spytech.rs/spijunska-oprema/gps-tracker/gps-tracker---lokator

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni vispreniji kada kradu skupa kola prekriju auto folijom tako da nema praćenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubiti se zbog ukradenog auta ... :question:

Mislis da bi se auto ubio da ti nestanes?

Nisam mislio bukvalno :D

Hahaha

Ivane, ovo koliko sam skontao, moze da se montira u branik, ispod kola, ispod haube, u kolima...Ima modela gde ti sms porukom ugasis auto, tacnije dotok goriva i ulja, kada se on krece brzinom 20km/h ili manjom,npr. stane na semafor, lezeci, na pumpu itd. Sto se tice tih lopova sa folijom, koliko je takvih lopova kod nas? I ako ih ima, to ne verujem da ce raditi na stilicima, alficama, vec ce raditi na novijim automobilima koji imaju fabricki ugradjene uresjaje za pracenje, ili jednostavno skupljim automobilima.A i kao sto rekoh, ovo moze da bude jedna od linija odbrane vezane za kradju auta.Ovo moze biti zastita od prosecnih lopova, sitnih dzankija, koji bi svasta radili za lovu itd...

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha...Moze i tako nesto :D

+ svako da u kola ugradi neke zamke iz filma Home alone, tipa kad stisne gas da mu zapali kapu, rucnu da ga igla ubode u ledja, volan kad okrene da ga mlatne pegla...Salu na stranu, ovaj uredjaj ovo bi moglo da pomogne ljudima.Ne zivim u zgradi, u kuci sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja su to vozila koja su ukradena?

I ko ce sa ovim nasim kantama da se bakce, ja sam do sada cuo npr. za 2 ukradena Stila i to one varijante ostavljanja na pranju i sl. Pre ce skidati poklopce alufelni, ratkapne, brisace, antene, radio uredjaje, toga vec ima ohoho.

Dovoljan je neki krsteni alarm za pilicare, custom zezalica i uzivaj... Pored ovoga imam i Zeder, ali iz vremena kada je auto vredeo preko 8000 (prvo i najbrze resenje cim sam ga kupio je bila Lavlja kandza, koja me je smorila posle mesec dana pa je menjao za Zeder). Od viska glava ne boli, ali iskreno mislim da je nepotreban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan auto je bio audi, ne znam tacno koji je, a drugi je bio golf 2.Na ulici je bilo nekoliko automobila od 700 do 4000-5000e, cini mi se da sam vidjao puntica u toj ulici.Nije problem koliko je skup auto, neko dize kredite da bi kupio auto od 4-5 000 i poslednja stvar za koju zeli da se desi je kradja automobila...A u ostalom, mnogi automobili zavrse u delovima, pogotovo ovi jeftiniji.Ne znam, ali smatram, posto je prilicno jeftina solucija, da je dobro resenje.Od viska, glava ne boli, kao sto si i rekao, samo je i mirnija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem koliko je skup auto, neko dize kredite da bi kupio auto od 4-5 000 i poslednja stvar za koju zeli da se desi je kradja automobila...

Nisi me razumeo, nigde nisam ni pominjao cenu, vec koliko je nesto trazeno za kradju. Pogledaj i sam koja si vozila naveo ;) , to bar svi znamo. Pa, secas se onda recimo one serije sa Meganima i karticama od pre neku godinu i sl...

Kada sam rekao "ove nase kante" (koju btw i ja jos uvek slatko vozim), mislio sam konkretno na kradju Stila. Od 2007. od kad ga imam, cuo sam za 2 slucaja i oba sa ostavljanjem auta u perionici. Nije atraktivan za kradju, ima solidnu fabricku zastitu, immo, deadlock, na to dodas neki krsteni alarm za pilicare i neki custom prekidacic i sasvim dovoljno da se opustis i uzivas po tom pitanju. Mnogo veca verovatnoca je da ocerupaju sitnice koje sam iznad naveo, pa treba cisto malo povesti racuna gde se parkira, mada nema pravila.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumeo sam te, ali ja smatram da na ovom forumu ima i puntica, koji su laksi za kradju od stila.Ima i una...Pricam o automobilima uopste, a ne za neke odredjene modele.U pravu si kad kazes da ima solidnu fabrizku zastitu, ali daj da pricamo generalno za automobile, da li se ovo isplati, jer, nikad se ne zna koji ce biti auto ukraden.I on je na golfu 2 mislio da je auto kanta i da nece biti ukraden, zato nije ni stavljao alarm, pa eto, desi se.U toj ulici je bio punto, kojeg vise ne vidjam, moguce i on da je ukraden...Danas nema pravila oko kradje, nego pitam, generalno, da li bi se isplatio ovaj uredjaj na automobilu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftiniji GPS trackeri nemaju nikakvu zastitu protiv ometanja.

 

Ukoliko zelite pravu zastitu sa GPS pracenjem(ozbiljna sprava),koja ne moze da se ometa,cene se krecu od 450 evra pa na vise.

 

Posle auto pranja ukoliko sumnjate,otvorite skakavac do pola(na 90 stepeni mac da bude),da antena ne moze da procita kod,i probajte da upalite.

Takodje proverite na dijagnostici koliko kljuceva imate uprogramirano.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovakav polozaj kao na slici:

2_zpsba90abb8.png

 

Ukoliko auto upali,a katanac blinka uradjen je immo off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...