Jump to content
FAS Goran
obelix

ALARM da/ne, koji, gde, koliko ?

Recommended Posts

Imaš ovde:

ss6.jpg

Spy

Ne mogu da dam preporuku jer nemam lično iskustvo...

Recimo ovaj prvi sa linka sto je postavio Togo je 25eur na Bubnju i imas barem jos 10 modela daljinaca (svi su SPY alarmi), jos samo da nadjes da neko ugradi :thumbup:

Imas i excalibur 500 na bubnju za 35-40eur. Meni je Gile alarm iz Zemuna bas za taj excalibur trazio 110eur sa ugradnjom pre nekih 1.5 god. Jedino nema SPY alarme wink.gif

ss7.jpg

http://www.alarmserv...autoalarmi.html

E, sad mogu da dam i lično iskustvo. Istina nije vezano za davno pomenuti Spy alarm, a i nema toliko veze sa modelom alarma koliko sa profesionalnošću pomenutog servisa za ugradnju alarma koji sam danas posetio.

Prošle nedelje sam se kod dotičnog (Servis Gile - Zemun, da ne bude zabune) raspitivao o modelima i cenama alarma koji bih ugradio u novog ljubimca. Juče sam i zakazao termin za ugradnju (danas u 9h) i na pitanje: "Koliko traje ugradnja?" dobio odgovor: "3, 4 sata".

Jutros sam se 15 minuta pre zakazanog termina nacrtao autom ispred servisa i sačekao da se neko pojavi. Vlasnik servisa je došao takođe pre 9h i vrlo brzo smo se dogovorili oko cene i modela i još jednom mi je potvrdio da će ugradnja trajati 3, 4 sata. Ostavio sam broj telefona da mi javi kad bude gotovo da dođem i preuzmem auto. Servis sam napustio u 9:05 i uputio se prema stanu... Prošlo je 12h, a Boga mi i 13h i oko 14h se lagano spremim i uputim ka servisu, do koga mi je trebalo 20-ak minuta gradskim prevozom, da vidim šta se dešava i da ne gubim vreme ako me uskoro pozove jer već ulazim u vremenski tesnac. Prethodno sam dogovorio sa suprugom da u 15h odem po nju na posao, da pokupimo Olgu iz jaslica i da provedemo popodne zajedno...

U servis sam stigao u 14:35. Uđem u garažu, stoji Bravo, otvorena vozačeva vrata, podignuta hauba, kažem "dobar dan", niko ne odgovara. Pogledam oko auta - nema nikog... Uđem u prodavnicu koja pripada servisu, a nalazi se odmah pored garaže, nalećem na lika koji me pita "šta treba", kažem "došao sam da preuzmem auto, trebalo je da bude završen do 13h". Iz kancelarije u zadnjem delu radnje zove me Gile da odem kod njega...

Dočekuje me opušteno uz obrazloženje: "Majstor trenutno nije tu, morao je da ode po decu, nema ko drugi. Vratiće se da završi posao..."

"Kakva, BRE, deca? Kad će da se vrati? Šta da završi? Koliko mu treba da završi?"

"Vraća se brzo. Treba mu još sat, sat i po najviše..."

"A ko će da ode po moje dete?"

"Evo uzmi moj auto..."

"Ne pada mi na pamet da vozim tuđi auto!"

"Ne znam šta bih ti reko..."

"Najbolje ništa! Šta god da mi kažete ne bi zvučalo pametno. Sačekaću..."

Majstor stiže u 14:55 i nastavlja da radi, a ja čekićam ispred servisa. Izašao sam napolje jer nisam bio u stanju ni da ih gledam, ni da ih slušam...

U 17:20(!!!) me obaveštavaju da je ugradnja završena i da mogu da preuzmem auto. Proverio sam da li sve funkcioniše kako treba i otišao da platim...

"Koliko sam dužan?" Očekivao sam da će zbog nepoštovanja dogovora umanjiti cenu, a plašio sam se da će povećati cenu ako naplaćuje po "radnom" satu.

Naravno da je dogovorenu cenu ispoštovao bez trenutka premišljanja. Što bi čovek umanjio cenu? Zašto je dužan, ako ceni i naplaćuje svoje vreme, da isto tako ceni i plati izgubljeno vreme mušterije?

Nisam želeo da se raspravljam sa njim jer sam video da nema svrhe. Ni izvinjenje sa njihove strane nisam čuo. Smatram da će podeljeno iskustvo baš na ovom mestu i na ovaj način biti dovoljna satisfakcija za jedan bačen dan...

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto, suzdrzao si se da ga ne samaras i dosao i ispisao ovde kakav je to servis i ne verujem da ce neko da ode tamo da mu rade nesto, posle ovakvog teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile je dobar servis ali ovako nesto je zaista NEDOPUSTIVO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica je kao da se podrazumeva da ako su ti rekli da ce biti oko 13h bude u stvari gotovo u 17h, i kao da je potpuno normalno da tebi propadne dan, i da sve svoje obaveze propustis cekajuci na njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod gore pomenutog sam na kraju samo kupio alarm (tada nisam znao da ima na bubnju jeftinije), jer na sam ulazak u servis i pogled na gazdu dodje ti da izadjes napolje (barem preme meni taj dan, sada ima vec koja godina...)

Taj alarm ugradjen kod Mikija za 3 puta manje love inace ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Togo, sreća tvoja da mu žena nije bila u plodnim danima, onda bi i tuđu decu vijao po obdaništima.

Diletanti , šta drugo reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto, suzdrzao si se da ga ne samaras i dosao i ispisao ovde kakav je to servis i ne verujem da ce neko da ode tamo da mu rade nesto, posle ovakvog teksta

hehehehhehe ali ispisao :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekljuce ugradio alarm

U pitanju je marka Bear, plava kutija, na polovniautomobili ovog bas ima najvise...cena 25 evra...

AUTO_ALARM_BEAR_NOVO_extra_cena_slika_XL_1832130.jpg

Ugradnja kao i svaka, hiljadu zica, uvek se nesto pogresno poveze, ali na kraju ipak sve radi... :)

Par reci o samom uradjaju posle 2 dana testiranja...sasvim ok pistavac. Sve funkcionise kako i treba, senzor sasvim lepo hvata svaki udarac, od tockova, krova, prozora, oko brave naravno...

Ima prvo upozorenje - tipa ono za cukanja sitna, i naravno ono standardno oglasavanje, 6 tonova onih...

Povezali smo i automatsko zakljucavanje vrata, u voznji, na prvo stiskanje kocnice vrata se zakljucaju...ima dosta jos opcija za neka kao podesavanja, tipa oglasavanje zmigavaca na otvorena vrata i tako...

Ima lep daljinski, na slajder kao

Hocu da kazem, za sada stvarno radi lepo, za te pare - za sada - moja preporuka - ko ne trazi nesto preterano

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima... Vidim tema je bas zastupljena.. I drago mi je...  Ali ima mali problem.. 

 

Nedavno sam pazario Punta mk1 1.1 sx .. U sebi je imao naknadno ugradjen alarm sa centralnom... Pretpostavljam da je star kao biblija ali funkcionise sa manjim problemima.. 

Desava mi se da stoji parkiran, i odjednom mu se upali alarm iako nema nicega u blizini.. Do cega to moze da bude?? Inace imam i sliku alarma ali nigne ne pise koji je proizvodjac ili makar model....  :thumbdown:

Da li je neko imao ovakvih iskustva?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drugari...od malocas imam problem jedan sa alarmom...radi naj normalnije ali mi ne sija lampa alarma...U pitanju je excalibur, da li kojim slucajem ima neko ko je imao slican problem ili pak to ima u podesavanjima, eventualno da se ta lampica gasi ili pali? <br /><br />Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Izvinjavam se ako pitanje nije za ovu temu.<br /><br />Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima... Vidim tema je bas zastupljena.. I drago mi je...  Ali ima mali problem.. 

 

Nedavno sam pazario Punta mk1 1.1 sx .. U sebi je imao naknadno ugradjen alarm sa centralnom... Pretpostavljam da je star kao biblija ali funkcionise sa manjim problemima.. 

Desava mi se da stoji parkiran, i odjednom mu se upali alarm iako nema nicega u blizini.. Do cega to moze da bude?? Inace imam i sliku alarma ali nigne ne pise koji je proizvodjac ili makar model....  :thumbdown:

Da li je neko imao ovakvih iskustva?? 

 

Shok senzor je verovatno pojcan na maksimum pa brljavi. 

To se meni desavalo sa kinezom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' postoji još uvijek onaj problem koji je bio aktuelan prošlih godina na relaciji Orion Telekom frekvencija i rada auto alarm uređaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da postujem fotke, pa da pogledate... Star je kao biblija.. Ali moze pomoc oko podesavanja senzora.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, postavi koju sliku da vidimo o cemu se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje :) posto sam uzeo stilo pre 2 nedelje,a nemam alarm,hocu da ugradim.. raspitivao sam se kod nekog lika sto ugradjuje,i on mi preporucuje neki excalibur. trazi 100 sa ugradnjom.. kakv je taj alarm,i jel to mnogo para za taj alarm.. hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam taj alarm za punta.Platio sam ga 8000 dinara.Vidi kod svih tih alarma nema pomoci ako se neko nameraci.To je za ove narkomancice sto cukaju radi plejera i ako vide nesto simpaticno u autu.Ali kada ugledaju da blinka lampica i to dosta jako ova sija na excaliburu odustanu.Tako da uzmi slobodno ako nemas vise para da das za neke kvalitetnije alarme i blokade.Ubacis i blokadu struje i to ti nije losa varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio bih alarm u moju limuzinu pa da vidim ko ima kakva iskustva sa Lybrom. Imam onaj trouglasti kljuc sa komandama koje funkcionisu, ali je prethodni vlasnik zbog njemu znanih razloga ubacio naknadnu cb sa posebnim daljincem. Kako je i sta povezano pojma nemam, ali su tako vezane da mogu da zakljucam pritiskom na kljuc a otkljucam na daljinac i obrnuto. Svaki savet dobro dosao. Usput, ima li ko predstavu kako se krece zeder i kandza? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na koji kod misliš...alarm ima plivajući kod, tj. svaki put kada ga aktiviraš on izabere jedan od pitaj Boga koliko milijardi kombinacija...jer ako bi stalno bio isti kod onda je dovoljno da neko stoji u blizini tvog auta sa jednim uređajem, skenira (očita) kod kada otključavaš...i onda kasnije otvori bez problema tvoj auto sa tim kodom. Baš zato će svaki sledeći put biti drugi kod...pa mu je džabe što je eventualno očitao kod prilikom prethodnog otključavanja auta.

 

Pričaš o kod kartici...taj kod je oko el. uređaja (poput radija), ili da se na osnovu njega napravi kopija ključa, ali nema veze sa kodom sa kojim radi alarm. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to skontao ovako,posto sam trazio po sajtovima sa meta alarmom!kad se daljinac programira on treba da imam svoj jedinstvei kod po kome se programira daljinac! dobija se ona crvena ili plava plastika sa kodom, e posto ja to nemam reko da nije nesto od ovog sa nalepnice! meni ustvari daljinac ne funkcionise ,pa ocu da nabavim takav isti tip pa reko da vidim dal to moze tako! Vidim da nisu isti ti fabricki alarmi kod fiata neki imaju tamo centralu u onoj plafonjeri kod retrovizora,a ja to nemam meni je centrala u sireni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Evo da se i ja pridruzim klubu...Posto nisam imao nikakvu zastitu sem kodiranog kljuca, majstor mi danas ugradio SPY alarm...Dobio sam dva daljinca, lepo izgledaju...Sok senzori, blokada motora, prekid dovoda goriva, automatsko zakljucavanje posle odredjenog vremena, blinka i cuje se kad se otkljucava i zakljucava, ima nekoliko "melodija" sve jedna za drugom sviraju...Svetlo plava dioda...Gde ga je majstor sakrio, nemam pojma jer nije hteo nista da busi i sece...Nisam nikad imao alarm, valjda ce da radi kako treba....Cena 110 evra sa ugradnjom...Da li je ovo okej kombiacija?

 

CYMERA_20140327_225536.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...