Jump to content
FAS Goran
obelix

ALARM da/ne, koji, gde, koliko ?

Recommended Posts

g.damjanovicu nije to da majstor namedsti vec ima li alarm tu opciju(i auto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno tako alarm mora da podrzava tu opciju pa tek onda da se razmislja o postavljanju tih stvarcica

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E, j.b.g-a! Ja mislio da to "daljinska brava" i komanda zaključavanja može da proveri stanje nivoa prozora i sve da ih potera na gore... Jasno mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moze da proveri ali moze pri svakom ukljucenju alarma i zakljucavanja da i prozore pozatvara kao sto zakljuca i vrata automatski.nezna alarm da li su otvoreni prozori ili ne on prosto svaki put kad zakljuca posalje signal i da zatvori prozore bez obzira na njihov polozaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ I SAD LOGIČNO PITANJE:

gde ime da se kupi i ugradi ta naprava i kolkiko bi sve to koštalo!? Potsećam da daljinsko otključavanje i zaključavanje imam koje radi na 10 cm. od brave! (što može biti i besmisleno, jer kad već toliko blizu pridjete vozilu - svejedno vam je dal gurnete ključ ili kliknete na daljinski zaključavač. Da napomenem da mi je daljinski na ključu crkao, odnosno da sam vozilo kupio sa crknutim daljinskim ključem. Jedina sreća je što nije crkao čip sa kodom pa je sa duplikatom nemoguće pokrenuti anlaser-"provereno").

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je glupo pitanje, a da li si zamenio bateriju?

Mene je alarm pre 2 godine koštao sve ukupno 180€, +20€ mi je uzeo za povezivanje sa prozorima je'l mu je to bilo +3h posla. U principu sam veoma zadovoljan - u međuvremenu sam pročitao uputstvo alarma i još zakomplikovao celu priču. Inače, alarm je povezan na ECU.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Damjanović

ja sam zvao ove moje gde sam montirao alarm pa će da mi jave za par dana pošto je ta fora.....

Edited by ninjapvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

80 ili 100 EUR je ortak platio Scorpion sa ugradnjom i centralnom bravom na Puntu 2, jedan od servis garaža gde je on išao je sa druge strane osnovne škole u Milana Rakića koja je preko puta pandurske stanice/opštine u istoj ulici. Ima ga 2 godine i do sad nije imao problema.

Inače mnogi alarmi imaju takoreći šraf za štelovanje osetljivosti aktivacije, on je na kutijici nekoj koja je negde u autu, obično se stavi ispod tepiha negde kod nogu vozača uz prag vrata ili ispod volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ko moze da mi pomogne.....nedavno sam kupio lancio kappu i uz nju sam dobio alarm..ali nisam daljinac....pa je alarm zakljucan (ugasen) ..e sada me interesuje posto mislim da je alarm fabricki tj nije naknadno ugradjivan marke je gemini...da li kljuc na kojem imam neko dugme koje kada stisnem svijetli zelena dioda bi trebalo da obavlja funkciju daljinca i tj gasenje alarma i daljinsko otklj./zaklj. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Excalibur model AL-1500-EDP... kupljen u Gile Electronic u Zemunu, nisam trazio njihovu ugradnju, sam sam to uradio tako da me je kostalo oko 130 eura pre godinu i po dana, sa njihovom ugradnjom je bio 220 eura. Ima opciju zatvaranja prozora, blokadu motora, pejdzer sistem koji mi savrseno radi kada mi je auto parkiran u okolini zgrade a ja sam na 8. spratu. Gomila podesavanja, izuzetno dobar shock senzor sa podesavanjem za osetljivost pre-upozorenja (tri 'bipa') i odvojenim podesavanjem za paljenje sirene i blokada... Ne mogu da pisem o svim podesavanjima i opcijama. Prezadovoljan sam alarmom. Gile servis je takodje dobar izbor iako ja nisam hteo da dam toliko para pa sam se pomucio da sam to odradim. Izuzetno sam zadovoljan daljinom prijema daljinskog upravljaca, koja je u najgorem sluchaju (zgrade,visinska razlika,zidovi i td) bar duplo veca od obicnih...

http://www.bargainunlimited.net/servlet/the-2324/Omega-AL-dsh-1500-dsh-E-(AL-dsh-1500EDP)-Excalibur/Detail

sad videh da nisu upisane sve opcije alarma al ok...

Edited by 125 p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno je u Evropi broj 1 META-alarm po pouzdanosti. Po stručnim analizama gotovo ga je nemoguće skenirati. Čak je bila preporuka EU da se fabrički ugrađuju. Za Fiata se prave po modelima kola i ima Fiatovu fabričku oznaku (na daljincu takođe piše FIAT)sa prilagođenjem za svaki pojedini model instalacija. Ima i spostvenu bateriju u sebi tako da radi i kada se inesposobi instalacija u kolima(akumulator). Pravi se u Britaniji.

http://www.metasystem.co.uk/index.php/msy_eng_en/content/view/full/103

a ima ga za sada:

http://www.koya-elektronic.com/

http://www.srbskivitez.com/index.php?pg=alarmi

Ja sam ga sam ugradio, ali i inače je uputstvo savršeno da ga uz pažnju svako može ugraditi. Uzeo sam model baš za Punta-mk2b i ima Fiatove fabričke konektore za povezivanje i plavi Fiatov daljinac. Postoje univerzalni Meta alarmi za sva kola i oni su takođe jednostavni. Bez ugradnje univerzalni oko 100€ a Fiatov oko 130€. Ima kontrolu kontakata svih vrata i haube(kod mene 6), i ultrazvučni senzor za kabinu. Šok senzor je inače zabranjen u mnogim Evropskim zemljama zbog uznemiravanja te ga još imaju samo stariji modeli alarma (ali ne Meta). Ja sam kao stručno lice prezadovoljan jer još nisam čuo da je ovaj alarm bilo kome zbrljao ili javio nešto lažno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ok... kako taj alarm reaguje na skidanje tockova ? PA NIKAKO... Da li su tockovi zanemarljiv detalj ? + Excalibur ima opciju dogradnje ultrazvuchnog senzora i opciju iskljuchenja sok senzora preko daljinca... takodje ima opciju 'prewarn' koja pusta tri bipa na daljinac i sirenu u zavisnosti od toga koliko je jak udarac ili potres, a i za to i za paljenje alarma ima posebno podesavanje praga osetljivosti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eskalibur je zastareo i odavno je provaljen. Kod mene su (blok 45) ukrali komšiji Mercedesa ispred zgrade baš sa Eskaliburom. Ja sam ga dugo imao. Hvale se da mogu brže da otvore moj auto od mene. Dosta se lako skenira i pored plivajućeg koda. A točkove će ti uzeti i sa njim ispod tvog prozora. Drugom komšiji isekli kabl akuumulatora odozdo - stao i alarm - i odneli nov akumulator. A opet, ako podesiš najveću osetljivost šok senzora (radi informacije zabranjen je i u Moskvi) sviraće i na grmljavinu i na jači vetar. Jedan je dobio ovde tako ciglu s prozora. Bolje je biti pažljiv i razuman. Bolje malo više uložiti u nešto modernije i pouzdanije jer smo inače dosta novca da liza naša kola.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa predlozi onda neshto?

Uostalom za svaki alarm ubrzo izadje provala. A kao sto rekoh excalibur ima dva podesavanja shto se sok sensora tice. Dva puta za tri god mi se desilo da se upali na grmljavinu i exploziju, ali je grom udario u zgradu do nas. Sve zavisi na koje mesto se postavi senzor, obichno elektricari ostave negde pod tablom da visi ne pricvrscen za skoljku... to tako ne funkcionishe kako bi trebalo. Backup baterija postoji na alarmu, tj. opciona je, prikljucak za nju postoji, ako hoces da se igras ugradish josh jedan mali akumulator od motora i to je to.

Da se ne lazemo, nijedan alarm nije 100% zastita, ako nije napravljen u privatnoj radinosti, tj sa nekim zamkama :) takav sam pravio na bivsem autu, sad me mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno je u Evropi broj 1 META-alarm po pouzdanosti. Po stručnim analizama gotovo ga je nemoguće skenirati. Čak je bila preporuka EU da se fabrički ugrađuju. Za Fiata se prave po modelima kola i ima Fiatovu fabričku oznaku (na daljincu takođe piše FIAT)sa prilagođenjem za svaki pojedini model instalacija. Ima i spostvenu bateriju u sebi tako da radi i kada se inesposobi instalacija u kolima(akumulator). Pravi se u Britaniji.

http://www.metasystem.co.uk/index.php/msy_eng_en/content/view/full/103

a ima ga za sada:

http://www.koya-elektronic.com/

http://www.srbskivitez.com/index.php?pg=alarmi

Ja sam ga sam ugradio, ali i inače je uputstvo savršeno da ga uz pažnju svako može ugraditi. Uzeo sam model baš za Punta-mk2b i ima Fiatove fabričke konektore za povezivanje i plavi Fiatov daljinac. Postoje univerzalni Meta alarmi za sva kola i oni su takođe jednostavni. Bez ugradnje univerzalni oko 100€ a Fiatov oko 130€. Ima kontrolu kontakata svih vrata i haube(kod mene 6), i ultrazvučni senzor za kabinu. Šok senzor je inače zabranjen u mnogim Evropskim zemljama zbog uznemiravanja te ga još imaju samo stariji modeli alarma (ali ne Meta). Ja sam kao stručno lice prezadovoljan jer još nisam čuo da je ovaj alarm bilo kome zbrljao ili javio nešto lažno.

koliko je tesko da covek sam ugradi alarm ? tipa ja npr koji pojma nema o elektronici mada sam namesta recimo centralnu daljinsku na yuga i golfa 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si sam namestio centralnu, onda veruj mi nećeš imati problema sa alarmom. Čak je možda i lakše mada ima više posla vremenski. Uputstva su krajnje jasna sami ih pažljivo pratiti i ne brzati. A koji alarm? Navešću poređenje: satelitski kanali se sve bolje kriptuju i hakerima treba sve više vremena da provale algoritam i kodove. Sad najbolji kanali koriste već godinu i po dana Nagra3 sistem koji još nije provaljen. Tako se i alarmi usavršavaju a cena im pada odnosno ne poskupljuju. Ja sada koristim Meta-alarm za Fiata-Punta2. Ako bih ga za koju godinu menjao uzeo bih istu marku noviji ili MED-alaarm, pa čak i nova Cobra. I pored svega sam stavio i TAJNU BLOKADU koju samo ja znam a lako se i NEPRIMETNO deblokira. Najgore je kada odvezu auto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi preporuci ko bi postavio alarm na skuter (alarm je neki najprostiji i po semi ugradnje vidim da je jednostavno...ali ne bih ja da se zezam)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj ipak sam ili sa nekim drugarom. Ne bi trebalo da je tesko na motorce postaviti alarm. Imao sam i ja jedno vreme motor i razmisljao se o alarmu. Gledao neke sheme sa drugarom, ali pre nego sto smo stupili u akciju ugradnje ja prodam motor :(

edit: ako vec nisi kupio alarm, imas SPY alarm predvidjen za motor (sa manjom sirenom) oko 25 eur na bubnju...dobijes i kljuc skakavac kao i daljinsko paljenje :) xexexe (naravno ovo ti je opcija, ne moras Ti da povezujes)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da povezem zice, i gledao sam par puta kako se stavlja alarm na auto...ali nikad nisam sam postavljao. Shema deluje jako jednostavno...mozda cu i probati.

Nasao sam za 18 evra neki alarm (od firme sa kojom saradjujem, uvoznici alarma i video nadzora). Taj skakavac deluje simpa, ali je pitanje da li na njega moze da se nareze moj kljuc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... zapravo nije da neće nego ne mogu kažu nemaju mač koji odgovara... jedan mi je samo tražio 2000rsd da nešto nabudži i da ne garantuje za kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da ne odgovara za svaki auto. Kolega ima Audi 100 (94 god) i njemu su narezali. Nije mi rekao da je imao nekih problema. Mozda su i njemu nesto budzili, mozda su mu menjali onaj mac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlikuju se kljucevi, pitanje je da li odgovara...

Gledam kljuc od fiata i od opela, jako su slicni. Ali za motoric, potpuno drugaciji (uzi, a duzi)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

Odlucio sam se da napokon stavim zastitu na svog Stila (odustao sam od Zedera jer ga ne ugradjuju u R.Srpskoj i trenutno mi je skup, a zelim da se koliko toliko zastitim za pocetak) i prijatelji i rodjak elektricar su me nagovorili na ugradnju obicnog prekidaca za koji cu znati samo ja i koji ce prekidati....e sad tu dolazite vi sa savjetima. :) Nisam strucan po ovom pitanju i zato se ovdje i obracam. Rodjak koji ce mi to odraditi mi je predlozio sledece...nadam se da cu znati da prenesem sta mi je on rekao.

Elem...u pitanju je prekidac koji prekida pristup dijagnostici. Po njemu, da bi se auto klepilo, moraju mu provaliti code, a to se navodno radi preko te dijagnostike. E sad, on bi ugradio taj prekidac koji bi stalno drzao prekinutu vezu do dijagnostike i ne bi joj se moglo pristupiti. Samo u slucaju kada bih auto vozio na dijegnozu, vracao bih prekidac u prvobitni polozaj. Pominjao je i neki rele, nesto da direktno njemu pristupa, da preko njega prekida to sto prekida ali tu sam ga vec izgubio... :)

Nadam se da se nisam zapetljao i da razumijete sta pitam...znaci moje pitanje je da li pije vode to sto on zeli da mi ugradi ili da mu kazem da mi uradi blokadu necega drugog...svi savjeti su dobrodosli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...