Jump to content
FAS Goran
obelix

ALARM da/ne, koji, gde, koliko ?

Recommended Posts

ALARM da/ne, koji, gde, koliko ??? opšta tema o alarmima- iskustva ....

evo da krenem od sebe nisam neki ljubitelj alarma, ali ni neki zagriženi protivnik , uglavnom na privatnim automobilima ih nisam imao dok je većina službenih imala, e sad na puntu nemam ništa osim kandže koja za sad radi posao dobro

( auto je 6 meseci kod mene :thumbup: ), ali me sve više ljudi nagovara da ugradim bilo kakav alarm od 30e pa do 200 e ....

ja sam za neku sredinu oko 100e + 5 god garancije, ali me zanimaju vaša iskustva koji najmanje zezaju, koštaju, itd... :unworthy:

ps: ako sam omašio rubriku nek nadležni prebace temu na odgovarajuću lokaciju ali na većini foruma je ovde... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam koji alarm, kod mene je neki AS recimo, nista posebno, verujem da je medju jeftinijima, ali poenta mog izlaganja je ta da je kandza u puntu apsolutno nepotrebna, samo smeta, smara, teska je, grebe volan i auto, zauzima mesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat ima odlicnu zastitu kodiranim kljucem tako da i neki osrednji alarm u kombinaciji sa centralnom bravom je OK.nisam pristalica gvozdjusina sa imenima zivotinjskih ekstremiteta kao ni one changrljaljke ispod volana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes vala,Lavlja Sapa,pa ...zubi od magarca,pa usi od labuda...dokle bre?Ne daj boze da upadnes u duboku vodu,ima da potones ko kamen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasvim je dovoljan prosecni alarm koji posedujem, vise puta mi se desilo da ostavim otvoren prozor, nekoliko puta do kraja, nekoliko puta na pola, par puta mi se desilo da ostavim otkljucan auto, nikad nista nije nestalo, a zivim u posebno problematicnom narkomanskom kraju, ne znam ni sam kako ja ostadoh normalan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

UUuu to je zadnja faza.Gubitak osecaja za realnost. :doc: Samo ti kako Miksi rece,stavi neki osrednji jeftiniji alarm i uzivaj.Nema potrebe za bacanjem para.Moglo bi da ti se desi da ti ukradu alarm,ako stavis neki skup.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zastitu je mozda i najbolje staviti zeder, da se ti bolje osecas, a za alarm, ako se neko nameri na auto, provalice ga pa bio ti unutra alarm od 30e ili od 230e, pa je mozda i najbolja preporuka manfred-a, prosecan alarm i uzivaj.....tj. ne bacaj pare!!! :rolleyes:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a gde može da se nađe 'prosečan' alarm? Treba mi kao lebac zbog daljinskog zaključavanja :D Znači samo da može daljinsko zaključavanje i da migne migavcima kad ga kliknem i ništa više... ne mora ni da zvoni kada ga obijaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa na tvoju centralnu ocigledno ne ide daljinac, znaci kupis novu centralnu bravu na bubnju sa daljinskim, ne diras motore, samo promenish centralu i gotov posao...

zna miki i oko toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad se vec povela tema oko alarma imam ja jedno pitanje u vezi fabrickog ako neko zna. Imam nastilu jelte fabricki alarm, e sad kad sam kupio auto jednom prilikom sam otkljucao kola rezervnim kljucem i alarm je poceo da se dere. E kad sam nesto pokusavao da zakljucam kola i isto to uradim ili da otvorim iznutra auto se ne dere, centralna radi kako treba i on kao ima seznore za pokrete u kabini i to sam probao da li radi, seo u kola zakljucao i kako se pomerim pocnu da blinkaju migavci ali se ne dere. Smirim se, smire se i migavci. A kad otvorim rezervnim kljucem ni ne plae se migavci. Jel imaju neka podesavanja i kako se ona uopste rade? Da i death lock mi normalno radi. Jel to do nekih podesavanja ili imam neki problem i ako ga imam gde da idem da mi to pogledaju posto nisam ni pitao ali kapiram da su u TIM bazirani na mehanici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

TIM su bazirani na elektronici i mehanici, zavisi samo na koga natrchish, a ovo sto si napisao, ja iskreno nista nisam razumeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faj tazon, kod je sasvim dovoljan da odbije barabe, a ovi koji znaju znanje nece punta da kradu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci dakle kolko vidim niko nezna koja je marka/brend alarma koji imate u kolima ???

niko ga nije ugrađivao naknadno (osim daljinca za cb) posle fabričkog ??

ja se uzdam u mehaniku jer sam tokom 90-tih imao peh da mi ćaletovog kadeta kradu 6-7 puta, pa od tada imam fobije...

naravno alarmi su komformniji ali nešto nebi da mi neka nekrštena budala čačka oko elektronike motora...

miki - šta preporučuješ i jel uopšte radiš ugradnju alarma ??? :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kadett i punto su nebo i zemlja...

u principu i jedno i drugo moze da se obije kao kasica prasica, ali da se odveze punto, treba malo umetnosti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A umetnici, jelte, voze VW, Audi, Mercedes, BMW... mi im nismo ciljna grupa :whistle:

Znači - alarm ne - osim ako hoćeš daljinac i za auto ;)

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites
sasvim je dovoljan prosecni alarm koji posedujem, vise puta mi se desilo da ostavim otvoren prozor, nekoliko puta do kraja, nekoliko puta na pola, par puta mi se desilo da ostavim otkljucan auto, nikad nista nije nestalo, a zivim u posebno problematicnom narkomanskom kraju, ne znam ni sam kako ja ostadoh normalan :D

Identicna prica i kod mene.

Neki osrednji alarm sa centralnim/daljinskim otkljucavanjem i pevaj ;)

Gvozdjuriju prodaj nekom vagenovcu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nešto i od mene.....

kod mene na puntu sam montirao Excalibur 500 kod drugara u Laser Eletronic-u povezan sve na centralnu tako da mi ok radi za sad....(pu-pu-pu)

poz

Edited by ninjapvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, momci nismo im ciljna grupa za sada, ali pošto punto mk2b postaje nacionale onda treba biti spreman na preorjentaciju dosadašnjih pozajmljivača Yugića (narkići, klinčadija) na puntiće .....

ali opet većina maši temu : koji - model, cena, gde je kupljen/ugrađen , garancija/ problemi ?? :detective:

meni je uvek u sećanju kumov G2 gtd koji je imao malo elektronike i GT alarm koji ga je više puta zajebavao

i ostavljao na najnezgodnijm mestima ( par puta na sred pančevca auto totalno umreo i dijagnoza uvek GT ) !!!

zato nešto mi se neugrađuje neki kinez od 30e+ ruke, već bi rađe dao pare za nešto normanlije(do100e) sa garancijom!

ninja- čuo sam za taj Laser Elektro - hvale ga na nacionalnoj,

ali tražio mi 150e za najobičniji - kolko je tebe izašao i kolika je garancija ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

enforseri i vizni rade regularno.pre godinu placen oko 50 evra garancija 3 godine(izgubio je) nikakvih problema do sada.inace cena bez ugradnje posto sam ugradjivao sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...