Jump to content
FAS Goran
obelix

ALARM da/ne, koji, gde, koliko ?

Recommended Posts

Kad vec govorimo o tracerima, Imam pitanje: Skinuo sam fabricki puntov radio (onaj Balupunkt Pilot Nav...) u autu mi je ostala raskacena ona plocica i antena od GPS, ...Moze li ona da se upotrebi nekako  za pracenje automobila, da se namontira nesto na to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti

 

Ne bas za svaki.

Recimo ne vazi za one koji imaju Keyless-GO ili smart kljuc koji se gura u bravu.

Ali za skakavce vazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nije problem koliko je skup auto, neko dize kredite da bi kupio auto od 4-5 000 i poslednja stvar za koju zeli da se desi je kradja automobila...

Nisi me razumeo, nigde nisam ni pominjao cenu, vec koliko je nesto trazeno za kradju. Pogledaj i sam koja si vozila naveo ;) , to bar svi znamo. Pa, secas se onda recimo one serije sa Meganima i karticama od pre neku godinu i sl...

Kada sam rekao "ove nase kante" (koju btw i ja jos uvek slatko vozim), mislio sam konkretno na kradju Stila. Od 2007. od kad ga imam, cuo sam za 2 slucaja i oba sa ostavljanjem auta u perionici. Nije atraktivan za kradju, ima solidnu fabricku zastitu, immo, deadlock, na to dodas neki krsteni alarm za pilicare i neki custom prekidacic i sasvim dovoljno da se opustis i uzivas po tom pitanju. Mnogo veca verovatnoca je da ocerupaju sitnice koje sam iznad naveo, pa treba cisto malo povesti racuna gde se parkira, mada nema pravila.

 

 

Moze li za nas neiskusne, sto bi rekli sa jeftinijim ulaznicama neki primer za ove dve pomenute stvari :) Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je ovaj Bear popularan, pa me zanima da li neko moze ko ga je ugradio da napise iskustvo? Planiram da uzmem ovaj sto ima alarm + daljinsko za mk2b.

 

Jos nesto, ja imam ovakav kljuc, koji je to kljuc i koliko kosta narezivanje njega? Vidim da alarm dolazi sa skakavcem za to?

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju koji se se servisi za ugradnju preporučuju ? Vitez , Gile, ili neki treći ... ?

 

i po kojim ciframa ?

 

i ako neko zna nekog ko ugrađuje ove sa Buvljaka, a da je dobar električar/elektroničar ? tj da neće da sjebe kola/alarm ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u Puntiši uređaj za daljinsko zaključavanje. Jedan daljinski mi je spao sa priveska i izgubljen je, drugi se raspao danas. Postoji li neka fora da se samo daljinski kupi nov pa da se nekako upari ili mi se više isplati da menjam ceo uređaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam o kupovini lavlje kandže ali nešto sam poslednjih dana čitao o zederu: http://www.zeder.rs/ pa se sad dvoumim oko ugradnje i gledam šta ću i kako.

kakva su vaša iskustva sa auto alarmima i šta preporučujete?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sunshine

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Nisam najbolje razumeo, da li se dvoumiš između LK i Zedera (mehanički vidovi zaštite), ili si odustao od njih jer se sada misliš oko alarma?

U ovoj temi se pominjalo šta je najbolje, da li alarm, Zeder ili kasko:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46746-zaštita-naših-ljubimaca-od-krađe-alarm-zeder-kasko/

 

Ako si se već odlučio za alarm, mislim da nema potrebe da daješ neke velike pare, do 100 evra je i više nego ok. Ne postoji alarm koji možeš da ugradiš koji bi sprečio lopove, zato je optimalno rešenje da bude dovoljno dobar da ih odvrati jer bi eto gubili previše vremena. Lično, imao sam ranije Zeder (na bivšem Stilu), jer sam smatrao da je bolje rešenje od nekog alarma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustina je potencijalnom lopovu povecati vreme kradje, dakle da auto ucinite sto manje atraktivnim ,pored vec postojecih igli i zedera itd... mozda je potrebno da razmislite i o nekom sofisticiranijem nacinu pracenja automobila kao sto je GPS TRACKER

 

 

Edited by neshaoct
skinut višak

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/9/2019 at 10:33 AM, AGENT007 said:

Sustina je potencijalnom lopovu povecati vreme kradje, dakle da auto ucinite sto manje atraktivnim ,pored vec postojecih igli i zedera itd... mozda je potrebno da razmislite i o nekom sofisticiranijem nacinu pracenja automobila kao sto je GPS TRACKER

 

 

 

Ko ima iskustva sa korišćenjem ovih stvari? Nije bitno koje prevozno sredstvo... Gledam sad ima nekih opcija bez sim kartice ali slabo pokriva, recimo Srbija u "roll out" programu dok Kosovo i Crna Gora nisu uopšte. Znači neko ti mazne auto i džabe što ima treker, ne možeš da ga vidiš.

Koja je najbolja opcija odnos cena / kvalitet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bugeera

Ja imam GPS tracker sa internom baterijom i sim VIP pre paid karticom (mozda predjem na postpaid jednom prilikom) koju sam ubacio da bi testirao uredjaj da vidim valja li cemu. 

Konkretno ima jnternu bateriju od 4400mAh (jaci model ima oko 6000mAh) i meni u low power rezimu traje baterija oko 30-40 dana. Komunikacija je putem sms i internetom, za SMS malo treba obratiti paznju jer uredjaj nema internu memoriju vec SMS kapacitet same SIM kartice, sa kojim treba malo voditi racuna. 

 

Dopunu krede vrsim prebacivanjem sim kartice u drugi fon pa uradim kupovinu pre paid akcije od 300 kinti i mesec dana imam neta i sms-a na kartici (VIP, ostali po 7 dana), a za van Srbije sam mu uplatio akciju roaming interneta. 

 

Imas i aplikaciju sa kojom dajes i komande i neka podesavanja (realno, od skale 1-5, moja ocena funkcionalnosti je 2.5-3) ali ono sto meni treba radi: lokacija i podesavanje rezima ( low power, master mode - tj real time lokalizovanje). 

 

Ostale opcije mozes sam da vidis sa linka. 

 

E sad, imas i ODB module koji se nakace direktno sa SIM karticom bez baterije, sto je odlicno resenje takodje ili moduli koji se vezuju na neki kabl sa napajanjem. 

 

Ako ces neku profi uslugu - gledaj MobTrack24 nema sta nemaju (potrosnja goriva, napon u autu, brzina, lokacija i jos svasta nesto). 

Nadji na Aliji TK202B, nesto nece link da mi kopira. Taj koristim. 

 

Sto se tice alarma @Danilo1 je pakovao fabricki Bravo, ja imam K9 (Excalibur) aftermarket ugradjen i licno... Iskreno mislim da sam se zezno, trebao sam Zeder ili iglu neku da mu zveknem, no ajd sad.. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ova sranja što su džabe ili skoro džabe preko tih kineskih sajtova ipak rade? Gledao sam preko Wisha, tipa plati se samo slanje, ajd' reci 10$ i uređaj je jako mali. Ubaciš mu micro sd memorijsku i SIM i povežeš ga preko USB negde unutar maske.

 

Quote

Description: High quality GF-09 Magnetic GPS Tracker Real Time Tracking Locator Worldwide GSM GPRS 4-frequency System: 850/900/1800/1900MHz Track: The user's specific location can be inquired through the cell phone APP or the computer. Fence: Designate an area on the map by setting the device as the center point and the alarm will be triggered off immediately once the user of the device goes into or out of this area. PlayBack: Inquire the moving routes of the device in the past 3 months anytime and anywhere. Find Device: The lost device can be found through the APP on the cell phone. Perfect for tracking vehicles, kids, elderly persons keys or other valuables assets. Small and lightweight, easy to carry. Multifunction design Remote pickup, remote recording, APP Listening, voice recording, voice control callback, real-time tracking, Shock burglar alarm, SOS one key for help, historical trajectory Comprehensive support LBS, GPS and BEIDOU High-definition silicon microphone Electronic fence Support a variety of power saving mode Low battery reminder Remote switch machine Built-in strong magnetic Free installation Positioning accuracy: 10 - 50 meters Memory support: TF card 32GB ( not included ) Recording range: 80 square meters Platform view: SMS APP computer Communication frequency: 850 / 900 / 1800 / 1900MHz Charging input: 5V voltage Working temperature: -20 - 85 Deg.C Network standard: GSM / GPRS Body memory: 1024M Package List: 1 x Locator 1 x USB Cable 1 x English Manual DF09 This ultra mini device is easy to hide, you can hear voice around this tracker by dialing SIM card number, with no light and noise. Easy to use, no need for professional installation, just simply plug SIM and TF card into the device, then you can track in real time over the Internet. Built-in two powerful magnets, easy to attach firmly, prevent device from falling. Perfect for tracking vehicles, kids, elderly persons keys or other valuables assets. Small and lightweight, easy to carry. Specification: Material:ABS Plastic Resolution: 640 Charging Output: 5.0V Working Voltage: 3.4-4.2V DC GPS Positioning Accuracy: 50-500 m Size Chart: Square Size:Approx. 38x38x7mm/1.5x1.5x0.3inch Triangle Size:Approx. 36x32x7mm/1.4x1.3x0.3inch Package Includes: 1 Piece Mini GPS Tracker



Ali meni je velika mana što moraš da se oslanjaš na SIM karticu, ili da uzmeš neki paket i mesečno daješ tipa 700rsd ili da dopunjuješ tako. Radije bih dao 50-100$ za neki GPS koji mogu da povežem sa nekom aplikacijom ili sajtom. Onda kada poželim da vidim lokaciju on se sam aktivira i krene da odašilje signal. To bi mi bila top opcija. Ne troši baterije nego radi samo kada treba, ako se ne daj bože zadesi da ga odnese pauk ili bude ukraden u najgorem slučaju. Postoji li kod nas neka takva opcija, pošto znam za NexTraq u SAD, plaćate mesečno ili godišnje i imate live feedback, refresh na svakih 2 minuta gde se uređaj nalazi. Njihova oprema, pomoć kad god vam zatreba, gomila opcija i sl... Vi samo plaćate godišnju ili mesečnu pretplatu. Ko ima flotu njemu se i te kako isplati, tipa 20$ po uređaju mesečno. To je za njihove uslove presmešna cifra. Nit se cimaš oko uplate kredita, nit se cimaš da l će da ostane bez baterije, samo povežeš uređaj na napajanje i to je to. Vrh stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, kapiram da bi svi dali kratkorocnu vecu investiciju i zavrsili posao ali... GPS klase za standardne GPS module ima 5-10m  zavisno od dostupnosti satelita. GSM povezivanje (sim kartica) daje dosta vecu osetljivost i preciznost jer ujedno koristi mobilno pozicioniranje putem neta. 

 

Naveo ti vec MobTrack24, pa imas ih jos na trzistu sto daju usluge pracenja vozila. 

 

Verujem da se i ti sto daju usluge oslanjaju na SIM kartice ili amerikanci na VERZION (npr iPhone na telekom mrezi VERZION nema slot za sim karticu i nema je uopste, ali radi na toj mrezi i ne moze se dekodirati). 

 

Meni ovo vrsi posao, zadovoljan sam, a ti se slobodno raspitaj preko neta u firmama koje to zaista rade. Dobijes opremu ili ti oni ugrade i samo placas mesecno/godisnje i toEto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, ISV_01 said:

 

Naveo ti vec MobTrack24, pa imas ih jos na trzistu sto daju usluge pracenja vozila. 

 

E' nisam video taj red, odmah guglao ovo sa Alija.

Što se tiče praćenja, baš sam pitao lika što je to uzeo, kaže nema karticu, povezan samo sa satelitima, ali mora da ima stalan izvor struje, vuče napon iz kamiona i dok je upaljen i dok je ugašen. Mada tamo kamioni su ugašeni samo kad su na popravci XD
Sad ću da vidim ovaj, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefanpop00

Postoji, naravno, u pitanju su Canbus varijante gde se ne secka instalacija, a daljinac centralne brave (kljuc) sluzi i kao daljinac alarma.

Cene su bas za Nuova Bravo bile oko 180 EUR pre 2-3 godine kada sam se raspitivao.

Varijante da imas dodatni daljinac za alarm su prilicno jeftinije.

Ako imas duha za samostalne radove, mozes da pokusas da ugradis i fabricki alarm. Izadje prilicno jeftino, najveci je problem naci plafonjeru sa centralom i volumetrijskim/tilt senzorima. Sirena moze i od Stila, takodje i mikroprekidac haube. Potrebna je jos kartica sa elektronskim kodom vozila i da se to aktivira dijagnostikom. Sve je Plug&Play, samo ako je moguce aktivirati opciju u Body Comp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...