Jump to content
FAS Goran
NED

Fiat Punto mk.1 / mk.2 - koje alufelne, izbor alufelni

Recommended Posts

Ubedljivo najbolji način da saznaš kako ti se uklapaju felne je da se poigraš u Photoshopu! Ima na netu i objašnjeno kako se to radi! Na fotku tvog auta staviš željenu felnu, i odmah ti je jasno,valja ili ne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb14013.jpg

 

Ovako nesto ce ici na puntaca, mk2b, 15" / 7.5J  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preširoko je,kačiće! Na 7,5J idu minimum 205,ili 215,kad sednu 4-oro kačiće nazad,a napred kad namotaš pun! Bolje nadji 7J,manje boli! Ja sam probao 7,25J -et 35 i znam!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio 195/50 r15 7J ET36 ako se dobro sećam, nisam imao problema, možda ako je ET manji može to bez problema da se uglavi, eventualno ako kači unutra da se odbije malo distancerima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su fabricke sa dvojke GTI. Ne znam da li su isle bas na sve primerke ali na wolfsburg edition jesu :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim 195/50/15 na felnama 7J et35, gore pomenute felne bi nosile širu gumu (205 ili 215/40),i to je sasvim druga priča!
OZ Racing (7J et36),sam prodao drugu,i kod njega je nazad kačilo (skinuli smo podlošku brezona amortizera),a kod mene nije iako su oba JTD!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 7.5J 195 lezu kao budali samar, tacno iznad ruba se izdizu ;)

 

Na BBS sa slike je ET 20.  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da su toliko izbačene,a guma nije nimalo šira od felne,moraćeš da voziš kao po jajima!
Zakon je malo šira guma,po mogućnosti sa prstenastim ojačanjem!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, to stoji.

 

steta sto je covek odustao od prodaje ovih BBS, tacnije, pokusao je ma izvacari, onako po srpski...

 

Dogovor je bio 280e za felne, jer su jako retke u toj dimenziji i kod nas ovako sredjene. Posto sam danas uzeo Punta, zvao sam ga da se vidimo i da nakacimo felne - odgovor:

 

Brate, ponudio mi je decko 350e, dolazi danas da ih pogleda, ako mozes da ponudis toliko, mozemo da zavrsimo.

 

 

Samo sam prekinuo vezu i nisam se javljao na sledeca dva poziva od njega....

 

 

Idu moje stare AZEV, 15", 195/50 guma, 7.5J, tj. vec su na njemu...

 

:guitar:


Odradjen i lagani tjun da poklopi fabricku verziju sa 90ks (moj je 70ks), pa lagano, malo po malo, nekako sa proleca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, jel to neki novi projekat? Daj raspiši se ako jeste, fali na forumu jedna takva tema, sve teme starih tjunera su nekako zamrle... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaa, jbm ga i jes i nije, felne metnute, remap bez dima za sada :lol:

Lagano, videcemo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba vajda, izgleda de ce morati manja felna, koji smor :lol:

 

Ne znam da li bi distanci od yuga zavrsili posao, koliko su bese oni debeli?

 

DSC_0068.jpg 

 

DSC_0069.jpg DSC_0070.jpg
 

 

To je kod mene situacija, pozadi kaci o sraf od amorta, leva strana vise, desna mislim da i ne kaci, napred felna kaci o crevo od kocnica.

 

 

:fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Distanceri od Yuga su 5 mm, samo gledaj kad napred namontiras distancere da ne kaci u plastiku kad namotas pun levi ili desni ...

 

jel si skidao podloske ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gledao sam po netu, ne moze 7.5J da se upasuje na fabricke amorte, jedino neke gewinde da ga drze zakucanog... Prosledjujem ove dalje, vozim 14" pa jurim lagano neke 6.5J plafon 15ice, smorio sam se. Cak i 7J ne mogu lepo bez da budzim cudesa :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da radim, hajde reci :)

Ako stavim distanc od 5mm i kaci, dzabe sam krecio. Premerio sam pozadi, nema ni 5mm trenutno od ruba.

I sta sad pametno uraditi? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ponovi sve iz pocetka ... 

 

Sirina je 7,5J, a koji je ET na felni 

 

Kod mene je 7J, ET35 i sve staje bez problema, samo sto sam ja imao jednu krivu gumu i skinuo podlosku jer je cesao taj deo gde je kriva ! 

 

tebi bi trebao da bude ET manji od 35 tj izbacenija felna da bi sve to leglo kako treba, a u slucaju da nije mozes distancerom da ga dovedes da bude kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/50/15, 7.5J ET 35

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

12.7mm a ja do ruba imam trenutno dlaku manje od 5mm.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...