Jump to content
FAS Goran
NED

Fiat Punto mk.1 / mk.2 - koje alufelne, izbor alufelni

Recommended Posts

Da se malo pohvalim, pale nove felne, doduse samo 14'' :whistle: , ali......sta sam trazio to sam i dobio!!!

gx21FzfS.jpg

Kada bude malo lepse vreme, i naravno po danu , slikacu ih i postaviti da se lepo vide, za sada toliko......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovakve 15" ili 16" bi bile odlicne, al kad mora ni 14" nisu loshe ;)

cisto da znas, konkretno za punta mk2, optimum izmedju izgleda i nenarushavanja potpune funkcionalnosti su 15" felne sa 195/50-r15 ili 185/55-r15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja sve to, ovo je manje vise iznudjeno resenje, naime kupio sam sve 4 nove letnje gume pre par meseci , znaci pre i nego sto sam razmisljao o felnama, sad mi bilo glupo da kupujem jos 4 nove 15'' gume, pa sam se opredelio za malo bezbolniju ( finansijski) varijantu i uzeo 14'' felne. Jedno kajanje uvek sledi..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preokret u celoj prici, dakle, na prodaju gore prikazane felne Marathon 14'', kupljene juce - nove, cena 350e!!!

Pq1BQBhi.jpg

Info na PP!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cena po kojoj ih ja prodajem nije ista kao i cena po kojoj sam ih kupio, naime, felne placene 105e komad, znaci 420e, a dao bi ih za 350e! ;) Nema sta, oduvek sam imao smisla za biznis... :rofl::rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisli dvaput.Vece su lepse ali gubi se na udobnosti,znacajno.Ja bi se rado vratio na 14.Al tu sam di sam,ostaje mi da ponosno vucem svoje bukagije i da pazim na rupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel` stavljao neo od vas 14" felne na una, i da li je imao nekih problema sa trapovima i sl. pošto znate kako se kaže "sto ljudi, sto ćudi", neki mi kažu nemoj da stavljas otićiće ti trapovi u p...u m.......u, plus sam hteo da stavim niže opruge i neki malo niži profil guma, svaki savet je dobrodošao :help: :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam upravo iz tih razloga( naravno i iz gore navedenih) i stavio 14'' , a ne 15'', bilo je ljudi koji su me ubedjivali da stavim 15'' , dok su mi drugi govorili slicno sto govore i tebi, e sad, najmerodavniji su oni koji su vozili i jedne i druge, a iz postova bokija i manfred-a, rekao bih da je mozda najbolje pridrzavati se fabrickih promera?! U svakom slucaju su vece lepse :thumbsup: , ali da li se i koliko gubi od funkcionalnosti pravo je pitanje.... :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si vece jeste bolje :thumbup: .Znam da je najbolje da se pridržavam fabrickih dimenzija, ali licno sam pričao sa čovekom koji vozi punto mk1 i ima 14" od to tog istog punt mk1 sporting, i rekao mi je da nema nikakvih problema sa vešanjem i sl.stvarima, da te ne zbuni što pominjem punto kad vozim uno, jer punto 1,1 i kao moj uno imaju identicno ogibljenje i praktično istu masu vozila, jer mi to nije rako jedan majstor, već više njih, ali da ne odem u off, čim skupim dovoljno para za opruge, felne(verovatno model kao ove gore ili neke veoma sl.) ugradiću ih pa ako bude nekih većih problema skinuću ih i gotovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:sleep: Tudja iskustva ne vrede,covek mora sam da se z... Vrlo bi rado na racun estetike sisao sa 16 na 14.Cak ne bi pravio kompromis na 15 nego samo 14.Sa 16 izgleda ...i lezi na putu,ali zato udobnost je prepolovljena.Da razbija trap vise,samo neko ko ne zna nista o kolima i uz to nema ni osnovnu skolu moze da veruje kako je isto voziti tocak od 10 i 17 kilograma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki 14" ide na Punto mk1, ali 1.2 75ks, a ne na 1.1. Jedino ne znam da li je isto ogibljenje na 1.2 i na 1.1... Sasvim dobra velicina 14" na Puntu, mislim da je 165/65 R14 bilo. Vozio 2,5 godine (50k km), bez problema sto se trapa i vesanja tice.

Na Stilu sam sa 17" sisao na 16" (sada 15" zimske) Nikada vise u zivotu ne bih stavio 17" na stila... Pozdrav MarkoJTD... :)

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 je kompromis udobnosti i lezanja za punta, kao i za brava.... najskladniji odnos svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al sa 14 je najudobniji,a ako skines za profil dole tu 14 onda je sporiji u krajnjoj brzini al ide ko mecava .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fabricki 14" ide na Punto mk1, ali 1.2 75ks, a ne na 1.1. Jedino ne znam da li je isto ogibljenje na 1.2 i na 1.1... Sasvim dobra velicina 14" na Puntu, mislim da je 165/65 R14 bilo. Vozio 2,5 godine (50k km), bez problema sto se trapa i vesanja tice.

Znam da je mk1 sporting 1,2,ja sam rekao da je čovek na svog punta 1,1 stavio felne od sportinga, za vešanje kod mk1 sportinga isto kao i na 1,1, biće verovano 165/65 ako može da stane mada misli da će stati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

imam Punta mk2 1.2 16v Sporting i planiram da nabavljam neke alu felne pošto ih nisam dobio sa njim :(

Naleteo sam na neke felne 14", 4 x 98 koje su bile na Opel Corsi. Ono što me najviše brine kod ovih felni jeste to što im je mislim oko ET19 a preporučeno za Punta je od 35-42 mislim.

Koliko bi to predstavljalo problem, prventstveno za sigurnost u vožnji, a posle toga za nešto ostalo?

Molim vas za brze odgovore pošto je hitno!

PS. Znam da se nisam predstavio još uvek, ali planiram to!

Pozdrav!

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto rece manfred, zaobidji, tek je pocela sezona alu felni , bice toga na pretek :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I traži 15", četrnestice su baš male. Bar vizuelno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...