Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Ja sam koristio Philips extreme power dok nisam stavio xenone. Dolično su se pokazale i intezitetom svetla a i dugotrajnošću mada ja imam dnevna svetla.....

Eno ih u kolima za rezervu ako rokne xenon neki da premostim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se mada sam tada bio protiv xenona pa sam ih zato uzeo...

Pre njih sam imao Philips extreme vision ako se ne varam. I one su se pokazale ok. Mislim da su bile oko 500din jeftinije a trajale oko 2 god.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko isprobao LED sijalice za oborena ili za duga svetla?

Ne mislim na one LED SMD sijalice koje su krsh zivi... vec na one LED koje idu u kombinaciji sa balastima ili bez balasta. Imaju varijante sa ventilatorom za hladnjene ili sa nekim takozvanim repovima (metalna pletenica) koji sluze za hladjenje. Kod nas su oko 50e set, a na aliexpresu izmednju 30-40 dolara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li je neko isprobao LED sijalice za oborena ili za duga svetla?
Ne mislim na one LED SMD sijalice koje su krsh zivi... vec na one LED koje idu u kombinaciji sa balastima ili bez balasta. Imaju varijante sa ventilatorom za hladnjene ili sa nekim takozvanim repovima (metalna pletenica) koji sluze za hladjenje. Kod nas su oko 50e set, a na aliexpresu izmednju 30-40 dolara.



Problem je što se greju previše pa leti crknu, ima kao što kažeš sa ventilatorom, repovima i samo hladnjak. Bolja opcija je xenon, zato što treba ogroman hladnjak za njih da bi trajale a to jedino može ako je u šoljici projektora koji ima u celom faru neki specifican hladnjak sa percima i ventilatorom..

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, imam neku ideju na oborena mozda staviti xenone, a na duga staviti ove led, dugim se blica, a to ove ledovke mnogo dobro rade, a i duga svetla nam nisu konstantno ukljucena kao oborena pa ne bi trebalo nesto previse ni da se pregrevaju ako se koriste u dugim svetlima. 

Vidim ima varijante sa balastima i bez balasta, pretpostavljam da je bolje sa balastima, ali ne znam u cemu je zapravo razlika ?  Ako neko zna i voljan je da napise bio bih zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitah skoro celu temu, vidim da su podeljena misljenja oko Osramovih sijalica, odmah da napomenem da za ksenone nemam finansija tako da bih voleo da me neko posavetuje sta da uzmem.
Silverstar, night breaker, cool blue...
U pitanju je punto 2, h7 kratka svetla.
Jos jedno pitanje, vidim da ovih sijalica ima dosta na kupujem prodajem, pa me zanima da li je neko kupovao tamo i ima li proverenog prodavca za preporuku?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightbreaker su ti najbolje, mada bi trebao i sa silverom da imaš dobre rezultate jer to imaš običan far. Ja bih izbegavao one što svetle kao plavo, nikako s tim nisam bio zadovoljan.

 

 

Xenoni - imao sam ih donedavno, rekoše mi u policiji da će praviti problem oko toga svakome ko nema i prskalice, jer je tako predviđeno pravilnikom. A i na tehničkom su mi to pomenuli. Pošto sam stalno u saobraćaju ne bih da imam zezancije oko toga. Trenutno imam Nighbreaker, s obzirom na dosta loše farove vidi se dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenoni- kvalitetni svetle jace i bolje od bilo cega drugog na trzistu. Mana- potencijalni problem ako krenu da stvarno primenjuju zakon.
Obicne sijalice - u dobrom reflektorskom faru Silverstar daje zaista dobre rezultate.
Nightbreaker- odlicne, ja licno veoma zadovoljan. Za odlicne rezultate trazi dobar far.

Da zakljucim, ko hoce zaista jake farove onda xenoni uz moguce probleme koji mogu a ne moraju da se pojave....
Ko zeli da ostane u fabrickoj varijanti, NB je najbolje sto moze dobiti standardnom sijalicom.

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to bi bilo to. Led za glavne farove još nije dostigao taj nivo, tako da za sada ne. Ovde ne mislim na one fabričke u skupljim kolima, oni su zaista odlični i ko to ima najbolje će videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightbreaker ili slično i ne razmišljati o mogućim problemima u inostranstvu a moguće i kod nas jer je zakon jasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightbreaker, da li ih je neko uzimao na kp, nesto su jeftiniji u odnosu na radnje.
Koliko vidim, pakovanja se ne razlikuju, sad je samo pitanje da li je macka u dzaku ili ne.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi u radnji držimo samo Osram sijalice tog tipa.

Pokazala su se najkvalitetnijim.

Par Nightbreaker je 3150,00 dinara.

Od Xsenonskih sijalica koje mijenjaju originale držimo samo Philips.

Za naknadnu ugradnju Xsenona držimo Bear Technologies, od H1 do H7, sa različitim jačinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice su potrošna roba.

Tu ne možeš biti pametan.

Trgovci kažu da traju kraće od standardnih sijalica.

Imamo i "igre" proizvođača.

Za par Ultra Life sijalica, na pakovanju piše da Osram garantuje 4 godine garancije.

Trik? 

Da bi se to ostvarilo morate da se registrujete on-line na njihov sajt.

A to piše sitnim slovima sa zadnje strane(kao što su na ugovorima u banci najvažnije stvari ispisane sitnim slovima u dnu papira...).

Rezon je sličan kao kod cijene goriva. Kod mene je cijena goriva uvijek ista. Natočim ga za 1000,00 dinara... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na prošlim kolima trajale najčešće oko pola godine, a posle sam imao xenone. Međutim, ja vozim oko 50.000 godišnje, tako da bi prosečnom vozaču svakako NB trebalo da prebace godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...