Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Zato sam trampio naocare za 4x6000k. :happy: Sad imam problema samo da razlikujem dal sam upljeskao komarca sa crnim ili plavim okicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš čak da im vidiš i poslednju grimasu na licu pre nego što su se pretvorili u crtice na farovima :) svega se čovek nagleda sa xenonima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bojim se samo da ne pregazim nekog fudbalera ako se istripuje pa pokusa da istrci na teren. :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je jedna crkla posle 6 meseci, druga radi vec nekih 8 (uvek imam i jednu u rezervi), ...

Nesto sam bolje razmislio i prisetio se, nisu ove cifre u pitanju - NB sam stavio pre godinu dana i jedna je crkla pre 2 meseca (znaci posle 10-tak meseci), a druga jos radi :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio u Metrou, imate na akcije Night breaker i cool blue. NB H4 su 870 din/par a CB 660 din/par. NB H7 1130din/par a CB 1050 din/par. Bilo ih je na stanju i NB i CB. Ima naravno i silverstar nisu na akciji i cena po komadu je je oko 650 din za H7 a H1 SS ako sam dobro video je oko 340 din za komad. Jel moguce da je tolika razlika izmedju silverstar H1 i H7 ili ja jednostavno u onom haoticnom rasporedu sijalica nisam dobro video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu si definitivno u pravu, ako je stvarno radni vek xenona onoliki kako se navodi onda je NB promasena investicija. Vidljivost sa xenonima i NB necu ni da komentarisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo baš se vratih posle prve noćne kišne vožnje sa novim Osram Cool blue sijalicama i moram priznati da se primeti razlika , meni barem jedno 40 % ...

( H1 & H7 & w5w sve zajedno oko 1900 din - Metro ...)

utiske i konačne ocene ću izneti za par meseci ako potraju toliko, jer nigde nije bilo Wurth Contacklinera da se nađe...

:cool::welcome::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, odlepio sam.

GDE da kupim neke malo bolje H7 sijalice! Obe Philips Vision Plus su mi odapele u roku od 3 dana, jednu sam zamenio čisto da imam nešto da svetli, neki difolt H7 krš.

Bio sam u Rodiću, Idei, Veru. U Idei i Veru uopšte nema H7 sijalica - nikakvih, u Rodiću neki noname shit.

Smorio sam se ko ker, ne bih uzeo OSRAM NB, trajale su mi 2 meseca, rado bih ponovo uzeo Philipse ili neku drugu kvalitetnu, malo pojačanu, alternativu.

Znači GDE i koje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u Gang Langu Philipsove.

Ja sam tamo uteo Exelite, da ih ne ureknem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U gang landu imaju ove Philipsove

http://www.xp-lamp.com/product-presentation.php?lc=en

strucnjaci se kunu da je to nesto najbolje posle xenona,u kategoriji +50% svetla su najbolje,a iza njih su opet philips

http://www.autoexpress.co.uk/products/products/212937/make_light_of_winter.html

e sad jedini problem je cena,u odnosu na trajnost,u gang landu su 2700 din sto je skupo do beskraja,ali imas ove,za koje kazu da traju duze,s obzirom da sad moramo da drzimo oborena upaljena non stop

http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/products_for_car/2_nightguide.php?main=in_en_consumer_lighting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting〈=en

http://www.gl-tuning.com/artikal.php?id=3266

mada su one jos skuplje.

Pisao sam o samo o Philipsu,jer su ono izgleda jedini dostigli vrhunac po testovima i ispitivanjima,i izgleda su debelo ispred Osrama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OSRAM se OSRAMotio kod mene. Duga se drže već treću godinu i stvarno razbijaju noć - baš kao u reklami, ali su oborena trajala baš kratko.

Philips Vision Plus je skoro dve godine izdržao, tako da pretpostavljam da će bar godinu dana sad da drži, što je isto sasvim okej. Ne svetle primetno slabije od NB, a trajale su bukvalno 10 puta duže. Najradije bih njih ponovo uzeo.

U Idei su Vision Plus u H1 i H4 varijanti nešto 600-700 dinara komad - kome treba ta dimenzija. H7 nema ni komad - možda se nešto do sutra promeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao Nidzo!

Sta da ti kazem.Sto se mene tice,ja sam se preporodio kad sam stavio Xenone

samo iz razloga menjanja istih .

Moj savet da i ti stavis tako nesto bez obzira na zakon :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na testu bosch otkinuo druge proizvodjace po karakteristikama samo sto ne znam gde ima da se pazare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Bosch-ove zamenio sa Osram NB (Kupio u Metrou). Traju vec nekih 6 meseci... Primetno bolje svetle od Bosch sijalica koje sam imao na kolima, ali ne znam stvarno koja je bila vrsta ili model...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetle NB fenomenalno, tj. najbolje od svega što sam video u snazi od 55w. Da je manje smaranje menjati sijalice na Stilu, verovatno bih ih stavio sa zadovoljstvom.

STILISTA: imam veliki problem da svarim vozila sa aftermarket Xenonima bez sočiva. Rasipaju neviđeno i mnogo smetaju - ja sam u fazonu da ne volim da radim drugima što ne volim meni da se radi, je'lte. Vozim Škodu sa fabričkim Xenonima i to veze nema sa životom u odnosu na aftermarket H7 improvizaciju, tako da ostajem definitivno pri starim dobrim halogenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo osram, standardne. Imao sam one koje daju 50% jace svetlo, ali traju 5 puta krace. Vidim da postoji dugotrajnija varijanta osram day and night, sada su mozda interesantne.

Bio sam u Merkuru, ima raznoraznih osramovih sijalica..ali nema h7.

Inace, GM (za Opel) rezervni deo u kutiji, pakuje se Osram.

Cuo sam da su dobre i Wurth sijalice, sasvim lepo svetle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka je OSRAM. Metro ima pun program Osram sijalica, a mislim i da ih je Fiat koristio za prvu ugradnju, kao i Philips sijalice.

U svakom slucaju Osram ili Philips. Potrazi u Metrou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetle NB fenomenalno, tj. najbolje od svega što sam video u snazi od 55w. Da je manje smaranje menjati sijalice na Stilu, verovatno bih ih stavio sa zadovoljstvom.

STILISTA: imam veliki problem da svarim vozila sa aftermarket Xenonima bez sočiva. Rasipaju neviđeno i mnogo smetaju - ja sam u fazonu da ne volim da radim drugima što ne volim meni da se radi, je'lte. Vozim Škodu sa fabričkim Xenonima i to veze nema sa životom u odnosu na aftermarket H7 improvizaciju, tako da ostajem definitivno pri starim dobrim halogenima.

svaka cast na korektnosti

u pravu si za svaku rec sto si napisao.Kamo lepe srece da tako svako razmislja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...