Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Jos jedan argument u nizu mnogih, za zagovornike LED na srednjim svetlima...

Koliko god se trudili da dokazu suprotno, jednostavno sve ove aftermarket LED sijalice (ne racunajuci naravno fabricke varijante LED farova, ali to je totalno druga prica) jos uvek ne mogu da prismr*e xenon sijalici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko sto posto ima info da li se LED na poziciji moze progurati kao dnevno svetlo(zakonski)? Juce sam video npr kako pandur smara coveka sa Oktavijom a ista ima dnevna svetla kod maglenki dole...jedva ga pustio...(preko dana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene čudi da gotovo niko ne radi onu varijantu 40% dugog svetla kao alternativu za dnevna. Pogotovo oni koji bi da čuvaju xenon sijalice ili one kratkotrajnije a skuplje halogene - tipa night breaker i sl.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, totti said:

Mene čudi da gotovo niko ne radi onu varijantu 40% dugog svetla kao alternativu za dnevna. Pogotovo oni koji bi da čuvaju xenon sijalice ili one kratkotrajnije a skuplje halogene - tipa night breaker i sl.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Ja koristim na GPu i extra je. Osram night breaker vec 3 godine traje ali mozda 15 000Km maksimalno.

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim na pezou to kao dnevno gde dugo radi na 40%, sa foto senzorom pa nocu automatski prebacuje sa "dnevnih" na oboreno, dok kod kruza ne znam kako najbolje da iskombinujem dnevno svetlo jer je H4 sijalica fara

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo nema veze pređena kilometraža sa tim koliko će sijalica trajati. Može se desiti da neko vozi najviše po gradu pa će mu sijalica trajati 4-5k km ako tako gledaš. Slično ti je situacija npr. sa kvačilom u automobilu koji se vozi samo na otvorenom i onom koji je uvek zaglavljen u gradskoj vožnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega je preko Ebay-a kupio LED (mislim da je h7) za  oborena svetla na Peugeotu 407. Bio je zadovoljan do prvog snega i otvorenog puta. Far se ne greje i sneg se nije topio sa plastike pa je na svakih par kilometara stajao i izlazio da očisti farove. Vratio je halogene sijalice. 

Eto, možda nekome i to bude korisna informacija. 

 

Nego, jel moze malo detaljnije o tom uređaju kod čiče iz Pazove? Šta je to, kako se kuca u guglu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene čudi da gotovo niko ne radi onu varijantu 40% dugog svetla kao alternativu za dnevna. Pogotovo oni koji bi da čuvaju xenon sijalice ili one kratkotrajnije a skuplje halogene - tipa night breaker i sl.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Ima nas koji to imamo, ali nije nam na dugom nego na maglenkama, kad je na dugom opet zna da zasmeta nekom u popodnevnim casovima, koliko god da je slabo taj reflektor je usmeren ka gore...
Posto imam senzor za automatska svetla sad prekidac uvek moze da stoji na A i cim padne mrak gasi dnevna i pali oborena....4d80da47dabd9a0229936363a7d13377.jpg

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja ne može da zasmeta. Slaba je to svetlost. Verovatno si primetio da to fabrički imaju Golf 6, Oktavija (pre restajlinga)...

Meni se to sviđa kako izgleda i svaki put gledam u te farove :) Nikada mi nije zasmetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dezurni ne moze kad je fabricki, pa predvidjena sijalica bude dnevno, a drugacije je kad ti na sijalicu predvidjenu za dugo prigusis na 40%, mozda nije prava rec da smeta, ali svakako iritira kad predjes pogledom izvalis da direktno ide u oci.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja primetio i slazem se sa Kuvaljom, nije nista nepodnosljivo, ali ume da zasmeta.

Jeste da je funkcionalno, stede se sijalice i smanjuje potrosnja struje, ali estetski mi je smesno kada su takva resenja sa dugim svetlima (ka sredini vozila) ili fabricka dnevna kao na Cliu maltene uz sam amblem na masci. Ili kada su sama srednja svetla blize osi vozila, kao na starom C4, Scenicu i sl...

10 puta mi je lepse kada dnevna ili srednja svetla ocrtavaju konture vozila ili su sto blize spoljnim ivicama (prvo mi na pamet padaju fabricka daylight na Astri, Insignii, itd...). Nekako vozilo izgleda lepse, sire i "razvucenije" na putu, takodje donoseci prepoznatljiv dizajnerski potpis za taj model.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spamuju mi stalno mail ovi iz SILUXa,a ponuda katastrofa....I na pise ko je u stvari proizvodjac...

h1 LED.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno da su čajnezi,nego cena mlogo jaka...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Dezurni ne moze kad je fabricki, pa predvidjena sijalica bude dnevno, a drugacije je kad ti na sijalicu predvidjenu za dugo prigusis na 40%, mozda nije prava rec da smeta, ali svakako iritira kad predjes pogledom izvalis da direktno ide u oci.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk



Pa na golf 6 koji ima halogene farove ide h15 sijalica, koja je daylight i sijalice za dugo svetlo u isto vreme

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaa ali je to sijalica sa dva vlakna, konstruisana da bude to sto jeste, nije H7 na koju je neko doveo jos jedan signal, zar ne?
A mozda je to bas i razlog zasto G6 upada u oko i ako su fabricka dnevna...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne gledam u tuđa kola (kao Kuvalja), kao što ne volim da drugi gledaju u moja kola...

:)

Sad se setih da mi je @Sava spominjao da ima još neki problem sa tim uređajem. Valjda šalje napon od 12v u kratkim intervalima, pa tako stvara tih 40% jačine na sijalicama i da to ne valja za naše "morimoto" projektore. Bem li ga (ne Savu :D)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...