Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Evo šta sam saznao:

Bosch ne pravi sijalice, nego pakuje OSRAM, Gerlux i još neke.

Meteor firma uvozi Philipsov program, ali su samo veleprodaja. Uputili su me na maloprodaju koja ne drži Philipsov program, tako da sam se vratio na nulu kod njih.

Gangland ima sve što mi treba, ali skupi su u PM.

Problem još uvek nisam rešio. Parkiraću auto preko vikenda sa nadom da će se do ponedeljka problem rešiti sam od sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te Philipsove sijalice su skupe,ko da su od zlata :rant: ,

a sto se tice cena u Gang Landu,iste su bar za te sijalice,kao i bilo gde,evo na primer koliko su u Shvabiji

http://cgi.ebay.de/Philips-H7-X-treme-Power-80-Set-Maximum-Performance_W0QQitemZ250529495629QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item3a54b8ba4d

znaci u GL su skuplje 50 din,ali mi imamo popust :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je malo veca, pomesao si sijalice mik, ove x-treme su malo skuplje u GL. (H4 jesu 2700, ali H7 su 3800 :( )

Sada ce malo zvucati cudno, ali na bubnju imate tezgu (zena inace radi) i imaju sve sijalice od Osram-a i Philips-a :) Pre nego sto sam uzeo u Metrou (pre 6 meseci) bio sam na bubnju i pitam je za NB ona kaze da ih ne kupujem jer se ljudi dosta zale :) preporucila mi je SilverStar ali ih nije imala trenutno (H7) takodje tada mi je dala katalog sa Philips sijalicama i rekla da tek treba da ih dobije. Ako neko slucajno ide neka proveri za cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo H1 u IDEI, Philips Vision Plus, za 699 dinara. Kad sam video kako se kreću cene, rekoh da ih uzmem ipak. Mislim da su i H4 tu negde sa cenom. Šteta što nema H7 - čekiraću u IDEI na Bežaniji, doduše ni taj Bubanj Potok nije loša ideja, ali me mrzi da idem čak tamo zbog 2 sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Philipsove sijalice sam viđao na MOL-u. Nisam obratio pažnju na modele i cene jer me nije posebno interesovalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam na Eko pumpi, cena standardna - deru kožu sa leđa, ko da su od zlata (H1 i H4 su duplo jeftinije), isto kao i u svim ostalim radnjama, sa izuzetkom hipermarketa gde je 20-30 posto jeftinije (samo što nema, je'lte - sitnica).

Valjda će sutra da grane malo sunce da ih natenane zamenim, ovo danas je bilo užasavajuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tražio boš kad mi je riknula moja leva oborena sijalica, ali nisam našao.

Unutra - fabrički bile su filipsice, ja sam - iz šteka od kolege, uzeo narvu, rekoše mi da je ok. Istini za volju, radi dobro :) i toliko o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice u principu treba menjati u paru. Obično im je resurs približno sličan, pa kad crkne jedna, možete očekivati da će crći i sledeća u roku od par dana. Razlog više da kad primetite da vam crkne sijalica što pre zamenite barem jednu, da se ne desi da u roku od par dana ostanete bez obe - može da bude zeznuto ako vas kazne, uostalom opasno je voziti samo na poziciji noću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali info za H7

AP Sport

Wurth - 290,oo din/kom

Osram - 490,oo din/kom

Kes Auto

Lukas - 340,oo din/kom

*sve cene su sa PDV-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx za info, ali ko se jednom navuče na pojačane sijalice nema više nazad. Verovatno je slično i sa Xenonima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis na pojacane sijalice?

Meni crkla i to bas ona sto se lako menja :p, pa sam kupio najjeftiniju varijantu, ok sija...

Uskoro treba da namestam plastike ispod branika, da sredjujem sam branik, farove itd. tad cu kupiti kvalitetnije i to sve sijalice dok one koje budu radile u tom trenutku cu ostaviti kao rezervne, pa me zato zanima koje su to pojacane sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Osram NightBreaker ili Osram SilverStar, a po mnogima bolje je resenje, mada malo skuplje, Philips Vision ili Philips Xtreme Power . Procitaj Nidzine postove sto se tice Philipsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da podvučem da OSRAM-e ne preporučujem. Imam odvratno iskustvo sa Nightbrakerima, a i svi odreda kojima sam ih toplo preporučio - baš su mi se radovali kad me vide, nakon što su pokupovali sijalice na moju euforičnu preporuku je'l stvarno svetle strava.

Realno je ono sramota da tako kratko traje sijalica. Trebalo bi ih zabraniti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ja napisah da pogleda Tvoje postove vezano za Phillips. Mada da kucnem meni NB traju nekih pola godine..

Realno je ono sramota da tako kratko traje sijalica. Trebalo bi ih zabraniti. :)

Mislim da i pise na NB da traju kratko? 150 sati ili tako nesto (mozda sam se prebacio nesto, nemam ambalazu da proverim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam bio u Metrou i zabeležio cene jeftinijih Osram sijalice:

H7 - 423,62 din/kom (kratko svetlo)

H1 - 199,42 din/kom (dugo svetlo)

P21W - 90,86 din/2kom (migavci, štop svetla...)

C5W - 88,5 din/2kom (krovno svetlo)

(cene su sa PDV-om)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i pise na NB da traju kratko? 150 sati ili tako nesto (mozda sam se prebacio nesto, nemam ambalazu da proverim)

350 sati po specifikacijama sa sajta. Realno bi onda meni trebale da traju skoro godinu dana, a trajale su 2 meseca. Philipsi su izgurali jedno dve godine, tako da mislim da su dobar kompromis. Sad će sigurno kraće da traju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!Vec godinu dana koristim osram silver star i zadovoljan sam.Ipak ako postoji bolje resenje svi saveti su dobro dosli!Razmatram opciju night breaker(cujem da kratko traju)ili philips xtreme power.Da li mozda postoje ksenoni koji se mogu ubaciti bez pripreme t.j prerade instalacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po novom ZOBS-u vozila koja imaju xenon svetla, moraju da imaju ugradjen sistem za pranje farova (prskalice pod velikim pritiskom). Tako da ta opcija otpada.

Sto se tice Osram ili Philips, to je stvar subjektivna. Uglavnom i jedan i drugi proizvodjac su u vrhu.

Ja licno preferiram Osram (bilo koju verziju) i preporucujem ih svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...koliko ja znam jos nista nije odluceno za xenone po novom zobs-u, tek treba da se donese pravilnik koji ce regulisati i to pitanje. Prskalice i nisu problem, moze to da se lako namesti, ali je problem autonivelacija ;)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37901

...drugi link za xenone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam novi "pravilnik",pa da vidimo da li ce pasti ksenoni,sto je i najbolja opcija.

Od obicnih sijalica,te silver star koje imas su najbolji odnos cena-kvalitet.Nightbreaker se meni ne svidja,daju zuckastu svetlost,kao i te silver star.Samo na digom brejker ima plavicastu svetlost.Osram Coolblue je onako "smekerska"Daje bas belu svetlost na faru i svetlo plavicastu na putu.Ja sam ih koristio 3 godine Na "tipu",sad ceka lepo vreme da zasucem rukave i ubacim ih u stila.Ne crkavju bas toliko cesto,ja sam vozio non stop van grada sa upaljenim svetlima,leti,zimi,pa izdrze oko 12 meseci.E sada sa novim zakonom,pitanje,ali meni to nije bitno.Sijalica je cenovno pristupacna.

Sada philips.Definitivno no1 u svetu po pitanju osvetljenja.Samo MALI problem je sto philips sijalice mozes naci samo u gangland-u i bezobrazno su skupe.Taj xtreme power je

3700 DINARA za komad.Mislim...Power2 night h4 koje sam koristio su sada 3000 dinara par,a ja ih platio tamo negde 2005 25 evra(2500 rsd po danasnjem kursu)Bezobrazluk...To vec ulazi u cenovni rang aftermarket ksenona,ali opet,taj novi zakon.....

Od philipsa sakoristio power2night i ok se sasvim.4000k,bela svetlost,sa plavom kapicom na sijalici,pa se far presijava u plavu kada je ugasen.Dobro osvetljavaju put...

Znaci.

1.Ostani na silver staru

2.cool blue,slabije za nijansu,skoro neprimetno,ali lepsa svetlost,nije zuta

3.ksenoni za 70-80 evra,pa sta bude.....

4.philps zaobidji,dok se ne pojavi neko ko ce ih ponuditi po nizim cenama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su to sijalice koje imaju oznaju precrtano UV tj. ne emituju UV zracenja i time plastima na faru ne matira? To mi je rekao jedan drugar koji je to kupio slucajno i video tek kad mu je zatrebalo da menja :)

Jel to fora/vic/posalica ili zaista su bolje od klasicnih sijalica?

Inace ima komplet sijalica H7 na buvljaku za 350 dinara, a u Rodicu su ispod 300 ako se dobro secam. One sluze da se pokazu panduru kao deo opreme, a ne za zamenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim coolblue vec 2 godine i skroz su OK. Crkavaju ko i sve ostalo, ali su bar ok u odnosu cena/kvalitet. A sto se tice tih sijalica sa buvljaka, desilo mi se da mi 31. decembra crknu sijalice pa sam ih menjao i stavio te sa pijace od 250 kinti. Majko mila kako li ostadoh ziv. NISTA pod milim bogom nisam video, lik koji je vozio iza mene mi je vise osvetljavao nego to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle 6-7 meseci crko desni Osram SilverStar, verovatno će uskoro i levi... Ako nadjem prelazim na Philips... Pošto su i kućne štedljive sijalice Philips mnogo bolje od Osram-ovih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...