Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Jel ima neko Osram silverstar ili cool blue hyper ? uzeo bi mozda nesto od ta 2 pa ako moze neka preporuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša iskustva sa Silver star i Cool blue H1. Osvetljenost je bolja 20-25%, a radni vek užasno kratak. Uspeo sam negde da iščeprkam da im je radni vek 100 sati (obična 1000 sati),ali sam se dva puta opekao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ne xenone ? Isplati se na duze staze po meni sigurno. +neuporedivo bolja vidljivost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi kaze koja bi bila najbolja sijalica za punto mk2. do sad sam imao xenon svetla ali i nisam bas nesto zadovoljan a i veoma je skupo kupiti dobar xenon komplet,pa bih preso na obicne h1 sijalice,citao sam negde na forumima citiram : stavi osram stavi bosch stavi ono stavi ovo,i dok neki hvale te sijalice drugi pak kazu da nisu dobre.zanima me da mi iskreno kazete koja je sijalica najbolja da dugo traje i da nema bas onaj efekat zute sijalice nego da daje belo svetlo a i da nisku preterano skupe.molim na pomoci.pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu sijalicu da bi stavio moras stavljati i releje inace ce ti izgoreti najverovatnije prekidac za paljenje svetala, ako ne i jos nesto. Sa druge strane ako odradis preko releja neces imati taj problem ali sijalica te snage se greje mnogo vise nego ona od 55w tako da ce ti vremenom unistit far tj soljicu ili socivo ili reflektor kako ga ko zove, izgori i ona sjajna povrsina i posle ne svetli nikako. Ako nisi zadovoljan svetlima, vidi da operes farove iznutra i ispoliras spolja ako su matirani i videces rezultate. Tako da ti je moj odgovor, nikako ih ne stavljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te od 100W sijaju bolje 20% a greju se i trose duplo. Javlja se problem na buksnama, kontaktima itd. zbog pregrevanja. Jedino da se stavljaju relea blizu farova i vuku novi kablovi od akumulatora. Sve u svemu, ne preporucujem.

A ni sa Xenonima nesto nisam odusevljen.... meni je crkla lampa (balast ispravan) posle manje od 4000 km.

Sve u svemu, osudjeni smo ovim zakonom na ceste promene sijalica.

Probao sam svasta i dosao do zakljucka da je najbolje kupovati najjeftinije sijalice. Onda mi nije ni yao kad crkne...Tako da direktna posledica zakona o bzybednosti je da ce nam bezbednost biti manja jer losije vidimo nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozio bih se sa prethodna 2 komentara, nikako 100w u far (ljudi su vec sve rekli - preveliko zagrevanje, potreban relej koji takodje zna da zvekne...).
 

Probao sam svasta i dosao do zakljucka da je najbolje kupovati najjeftinije sijalice.

Ne znam da li ces se ipak sloziti sa mnom da je mnogo pametnije kupiti kvalitetan xenon set i imas odlicno svetlo godinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Silverstar, i dosta dugo mi i traju, ocekujem da ce sagoreti uskoro...

 

Razlika izmedju Silverstara i najobicnije Tesla H7 se primeti jedino na metar, dva od nekog zida, u jednom faru Osram a u drugom Tesla, Narva ili sta god jeftino. E samo se tu primeti za nijansicu belje svetlo, na asfaltu nema apsolutno nikakve razlike!!! Tako da se ja posle njih vracam na obicne H7 sa benzinskih pumpi.

 

Jedinu razliku sam primetio sa Nightreakerima H4 na Golfu, oborena i ne toliko ali duga su ubijala!!!

 

Cuo sam odlicne komentare za Philips Extreme nesto... ali su oni tek preskupi. Ja cu definitivno kao Danko, najjeftinije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Astru ubacio sve žive proizvođače sijalica. Od Tesle koji vredi 60din do Phillipsa koji je bio i po 1500din i ne znam kako, ali sve ih je pojela za najviše 7 meseci. Čišćeni su kontakti, sve sređivano i džabe. Ksenone se plašim da stavim jer nema projektore pa da ne oslepi neko zbog mene,a Morimoto mi je preskup tako da sad trpam samo najjeftnije sijalice jer nema nekog efekta. Jedino je čudno što stare sijalice iz Stila već skoro pola godine rade,baš sam iznenađen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio zadovoljan OSRAMom. Trajale su mi 3 godine. Sad sam uzeo forsch i par mjeseci su na kolima i ok su za sad.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to oni baš žele da ljudi ugrađuju ksenone?  :laughing:  Jeste nepristupačno, ali nije baš toliko da mora i branik da se skida

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mora kad rade Svabovi,ali nasi uvek imaju precice za svaki posao pa i za zamenu sijalica. Sto se tice sijalica imam najbolja iskustva sa Osram Nightbreaker i traju i svetle odlicno bar meni. Stavio sam ih na oboreno svetlo H1 i rade posao za sve pare reflektori u farovima su odlicni podeseni kako treba tako da i nemam zelju za xenonima uzecu i jedan par za duga da mi se ne razlikuje boja a i da bude dan predamnom... To su moja iskustva...  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio  na alfi i Unu pre xenona Narvu i filipsove,zaboravio sam kada sam ih menjao,bas su trajale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi se guma koja se nalazi na plastici koju je potrebno skinuti pri menjanju sijalica vec istrosila ili deformisala.da lipostoji mogucnsot stavljanje druge odnosno da se kupi samo ta guma koja ide na tu plastiku.Poceo da mi se stvara vlaga sa unutrasnje strane fara je ta plastika slabo dihtuje nije dovoljno pricvrscena za sam far.Malo sam lepio bezbojnim silikonom ali nije to to kada dignes haubu a farovi odnosno ta plastika izlepljeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle skoro 2 1/2 godine u roku od 20 km crkle obe sijalice kratkih svetala. Prvo desna (na moju radost) posle i leva (već lagana agonija). Očekivao sam iste sijalice međutim desna je bila Philips a leva Osram !!!!!

Kupio sam obe H7 Osram i ujedno zamenio i sve četri pozicije (isto Osram W5W). Troškovi zamene majstora 500 din / puno jeftinije nego živci i koža na rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...