Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Razočaraćeš se, a i pokajati. Mani estetiku. Bolje i da se žute, a da ne moraš da parkiraš sa strane kad noću voziš po kiši.
Imao sam te "bele" sijalice u autu sa projektorima - nikad više.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Koliko sam shvatio, whitevision imaju 3700K sto je zapravo zuckasto prema belom svetlu. Problematicne su ove preko 5000K koje idu ka plavom spektru i na mokrom se ni ne vide na asfaltu. To sunone xenon look,blue vision i slicne varijante. Ima dobar Youtube kanal gde covek testira sve ove sijalice i preporucuje whitevision.



Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto je veliki plus za sve ove sijalice je sto su Philips, verujem da je to zaista garancija kvaliteta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i imao neke Philips (ne mogu baš da se setim tačno modela), a koje su bile baš tako negde deklarisane na pakovanju - oko 4000K. Doduše, ove WhiteVision su manje "zaplavljene" od onih koje sam ja imao, tako da je moguće da će sa njima biti nešto bolja vidljivost po mokrom kolovozu. Ali sam sa druge strane poprilično siguran da nećeš dobiti taj efekat koji tražiš, jer jednostavno, nisu dovoljno plave

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, NED said:

nju preporucuje kao najbolji izbor izmedju svih Philips

Ako mislis na onoga sto mu je test da ih provoza na plavom Cliu - nije najbolji izbor, nego najbolji kompromis ;) . I to izmedju izgleda (za stylere), performansi i trajnosti. Kome je manje bitno kako auto izgleda, a vise ono najbitnije (vidljivost), bolji izbor su svakako +130 ili +150% (xTreme Vision i Racing Vision). One takodje blago idu ka beloj nijansi.

Btw, White Vision su na +60%.

5 minutes ago, totti said:

Ja sam i imao neke Philips (ne mogu baš da se setim tačno modela), a koje su bile baš tako negde deklarisane na pakovanju - oko 4000K. Doduše, ove WhiteVision su manje "zaplavljene" od onih koje sam ja imao

Mozda Diamond Vision? One su vec za stylere, efekat na putu truba.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321
Ovaj link ka Aliexpresu otvara pocetnu stranu...makar kod mene?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel te led idu u obične fenjere?

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika ne može toliko da dočara, ali recimo da je boja u rangu pandurske rotacije
Ne znam kad je Ivanu rođendan, dobio sam neku ideju


Kako bih mu slatko skinuo tablice...

20190226_170641.jpeg.dc1e44bc82011fad8046b5ce2cebd457.thumb.jpeg.6377c84ff3d421f4380fff08fbf0e737.jpeg 20190226_170640.jpeg.c92fdec4aea686bee1c468345881e1d2.thumb.jpeg.b3626c3dbee5a8e47b1630a43a96b6f3.jpeg


 

Edited by Ivan
Rotirane slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle skidanja xenona zbog tehnickog ( tamo su mi rekli da moram da ih skinem ) stavio sam mtech platinum sijalice koje su uzas kvaliteta, jedna je zveknula posle dve nedelje, druga posle tri. Tako da sam uzeo obicne osram u kit-komercu koje ne svetle mnogo losije, 2x su jeftinije i jos uvek traju ( 5 meseci )

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rile_bg xenon sijalica crkla posle 5 i po godina. Cena nove 4300k 450 dinara po komadu:lol: uzeću dve a ti vraćaj xenon i menjaj tehnički, za*ebi obične sijalice dokle god možeš da voziš sa xenonima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Rile_bg said:

( tamo su mi rekli da moram da ih skinem )

Bezveze...

Punto ima projektore, oni pojma ne mogu imati da li je unutra xenon sijalica ili nije osim ukoliko baš ne žele da znaju...tako da mogu da pominju xenone u negativnom kontekstu samo ako hoće da zezaju...a, na tom tehničkom eto nisu imali preča posla tog dana nego da zezaju ljude. Vrati ti xenone i ne brini...ima drugih tehničkih pregleda. 

 

Ae kad stigneš napiši ovde koji je tehnički u pitanju, da znaju ljudi da ih zaobilaze. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade nema da fali, zato ti kažem vraćaj kod sebe i uživaj u vožnji. Ti svakako maglenke imaš u farovima pa na tehničkom mogu da prođu kao kratka ali što kaže @neshaoct imaš sad tehničkih na izvol'te barem u Bg pa neki od njih neće ni zagledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=10235]Axic[/mention] najverovatnije cu vracati, ali bi da vidim da li ima da se kupe sijalice sa manje kelvina od 4300
Pazi da ne odes u zuta (2800-3600K) da te ne smaraju zbog toga onda (ZOBS-kratka svetla samo bela). Na maglenkama nije problem da li ces bele ili zute sijalice da stavis.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealno bi bilo oko 3500 - 4000k ali takva u xenon varijanti ne postoji. Ima 3000k koja je rekao bih baš žuta, sledeća je 4300k i ona je neki best buy i najbolja što se tiče vidljivosti. Sve preko 6000k, 8000k vuče ka plavoj i ljubičastoj.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na obicne sam sijalice mislio, ne ksenone, ili mozda nesto bolje od Philipsa, Osrama....

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Rile_bg said:

@Axic nema u toj temperaturi? e jbga...doduse nisam ni gledao ali bih tako nesto jurio.

Nema nažalost, drzi se 4300k i to ti je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...