Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Dakle zanima me koje su po vama best buy night breaker sijalice?Posto zbog peripetije odustao sam od xenona,uzeo bih neke night breaker.Nekako mi je belo svetlo dosta prijatnije i lepse za voznju :D

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o sijalicama (pre otvaranja nove teme proveriti postojeci sadrzaj foruma pomocu Search).

Tako da mozes da procitas gomilu iskustava koja pisemo od 2009. 

Cisto radi informacije, "Night Breaker" predstavljaju Osram-ov proizvod i takodje se prilicni pisalo o njima. Imas gomilu ranozraznih pojacanih/belih sijalica i drugih proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubacujem se u temu , interesuje me da li  postoji razlika u boji svetala u odnosu na obicne?

 

http://www.wobyhaus.co.rs/auto-elektrika/12355-sijalica-za-auto-h1-12v-55w-long-life

 

X3.thumb.jpg.f9922b2e3cb1f1dcb0ae56acf03992b5.jpg

 

da li postoje neke slicne sijalice koje bi bez izmena mogao da stavim kako bih dobio belje ili pplavlje svetlo a ne ono ruzno zuto?

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno i dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tealkjaffa

Pitanje je prebaceno u postojecu temu o klasicnim sijalicama sa vlaknom.

Ne znam koliko planiras da das, ako hoces da bolje i vidis, recimo Philips White Vision.

Pise i na zidu ***, realno su na oko 3700K (mislim da su oznaku 4300K i skinuli na novijoj ambalazi).

 

philips_h4_white_vision_4500k_12v_60_55w_komplekt_2sht_12342whvsm_1.thumb.jpg.72d6e1c3fed805b7fd1e2e11f5d685e2.jpg 02.thumb.jpg.0c6bfd5a13dcd9985df153c65c51ea40.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda ti je cilj da bolje vidiš, a ne kako će auto da izgleda!

Preduhitri me Ivan!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala, naravno da hocu bolje da vidim, tako da cu videti da uzmem te, imam nove farove na sediciju pa to zuto svetlo jako lose izgleda, kao da su prljava, a kad ugasik kristalno cista... 

 

A ne znam da li postoji jos koja opcija na internetu ima svega ali ne vidim to cesto na ulici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti ove naveo ove kao proveren primer, cena im je jaca (idu u kompletu sa jos 2 T10 5W bele pozicije), ali imas takvih varijanti i kod drugih proizvodjaca. Svakako bih prvo pokusao sa nekim kvalitetnijim sijalicama, imas i one pojacane varijante ali one imaju malo kraci radni vek (Philips xTreme Vision, Osram NB Unlimited, NB Laser, itd...). Ako ti to vrsi posao, najmanja je komplikacija i u zakonskim si okvirima.

Posto kazes da su ti farovi novi, nije mozda bas tema za tebe. Ali posto pitas za mogucnosti dorade/nadgradnje, postoje raznorazne - reparacija, ugradnja aftermarket projektora, ugradnja xenon seta... Nesto od toga su malo zahtevniji zahvati skidanja/otvaranja farova, svakako imas o tome dosta po forumu u odgovarajucim temama, pa pogledaj pomocu Search. Licno nisam pristalica aftermarket LED sijalica na srednjim svetlima, bar u trenutnim, jeftinim varijantama koje kod nas stizu. OEM LED farovi su vec totalno druga prica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam skinuo xenone za prvu priliku sam stavio neke jeftinije sijalice koje su uzas bile ( u poredjenju sa xenonima ). Proslog vikenda sam u lav auto uzeo m-tech platinum 130% h1 sijalice i moram priznati da nisu lose uopste samo jos da se vidi koliko ce trajati. Mada za sad nista sa xenonima ne moze da se poredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidne su, ali ne treba naravno ocekivati bilo kakva cuda od svih tih +130% sijalica, ipak je to klasicna tehnologija sa vlaknom, ksenonima nisu ni blizu. I meni je, sto se osvetljenja tice, prelaz sa konja na magarca sto se oborenih svetala tice, od kako prodadoh Stila sa 4300K ksendzama.

Koliko sam ranije imao entuzijazma za nadogradnje, toliko me smara da se i u najavi ubuduce smaram sa "strucnjacima" i bilo sta montiram/demontiram. A posto vidim da sijalice oborenih svetala na Bravu traju dosta duze nego na Stilu, kada prva pregori, planirao sam Philips xTreme Vision (takodje +130%). Skoro kolega rece da je uzeo H1 na Bubnju za 1700 kinti par (u Altiosu su oko 2500). Ista cena je i za White Vision + 2 T10 bele ubodne.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto te Xtreme serije traju upola krace...eventualno traju 3/4 vremena obicne sijalice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj Boze i da je toliko :) , naveden je garantovani broj radnih sati u specifikaciji, a ima dosta o tome i po testovima. Mada s obzirom da mi ove dve trenutne H1 stalno rade, a traju ko zna od kada, od toga skoro godinu dana kod mene - vredi pokusati.

Na Stilu sam svaki cas menjao ma sta stavljao, bukvalno je jeo H7 sijalice na srednjim i nije bio mali trosak stavljati te pojacane, dok se nisam odmorio sa ksenonom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam malo komentare i testove i za Platinum, M-Tech je kineska firma sa sedistem u Poljskoj.

Video sam na sajtu Lav auta, svakako odlicna cena za pojacanu varijantu sijalica, mada me vuce da montiram Philips ako ce biti iole trajne. Po specifikaciji i xTreme Vision i White Vision imaju garantovani rok od 450 radnih sati. Efektom trenutno nesto najbolje u ponudi je Racing Vision, tvrde da je to do sada najbolja i najjaca halogena sijalica (+150%). Ali im je garantovano oko 200 radnih sati, sto je bas premalo za tu cenu. Sve su bojom tu negde od 3400-3700K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam ja tu Philips Racing Vision, ali mi je receno da je dosta kraci vek trajanja, svetlo def najbolje, najgušći snop, ali opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio Osram Cool Blue, trajale su mi dosta dugo, posle sam imao Night Breaker ali one su mi vec krace trajale. Ako se dobro secam bile su h4, i CB na kratkom svetlu je daje plavo svetlo a na dugom belo, dok je kod NB obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da preporucuju Philips Whitevision kao najbolju alternativu xsenonima, odnosno najbolju halogenu sijalicu ko ne ide na xsenon.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino kome je bitno kako ce izgledati na autu, jer vuce ka OEM xenon boji.

Meni mnogo znacajnije, tj. funkcionalno - u prednosti je xTreme Vision (+130%, jaca sijalica, duzi snop), trunku je vise ka zutom delu spektra. Cak je za te dve i deklarisana trajnost ista.

Jos bolja stvar je Racing Vision (+150%), ali im je mana mali broj radnih sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam, što bi Ivan rekao, šacovao, te mtech... Čim se malo prolepša vreme, kupujem i nameštam! Mada u odnosu na ex Bravoa i ex Aurisa, Scenic I'ma korektna svetla! Takođe razmišljam da probam kineske LED, komšija ih stavio na Corollu, odlične su i izgled i funkcionalnost i upotrebna vrednost!

U pitanju su ove:

https://s.click.aliexpress.com/e/bgNMNGz2

U međuvremenu naručeno 10 komada LED sijalica za osvetljenje fioke, unutrašnjosti, gepeka... za 1.5e

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na scenicu osram silverstar 2.0. Iako su one pre za reklektore a ne projektor, svetle odlicno. Kada pregore, idem na whitevision kako bih dobio kratka svetla bojom bliza LED dnevnim, da se ne razlikuju ovoliko.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razočaraćeš se, a i pokajati. Mani estetiku. Bolje i da se žute, a da ne moraš da parkiraš sa strane kad noću voziš po kiši.
Imao sam te "bele" sijalice u autu sa projektorima - nikad više.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdjujem ovo sto je totti rekao, upravo vozim "bele" sijalice...lepo izgleda, solidno svetli , ali kada pada kisa kao da nema sijalica.
Inace, ne znam za ove Philips White Vision, lik na YT koji radi review bas sijalica , nju preporucuje kao najbolji izbor izmedju svih Philips, plus iz njih se dobijaju i dve bele za pozicije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...