Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Da da, Proko nije smanjio napon da bude linearan na 40%, nego konstantno prekida napon od 12V i tako dobija 40% snage.

 

A kad sam to saznao, nisam smeo da stavljam taj uredjaj na duga svetla koja su mi direktno povezana na klapnicu od Bi-xenon projektora.

 

A u medjuvremenu mi se svidelo sto je dole u maglenkama day light

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi to se zove PWM ili ti impulsni modulator dje u kratkim impulsima pali i gasi sijalicu ali toliko brzo da sijalica radi kao da radi sa 40% snage. Nema nikakvih nuspojava osim sto je temperatura ispod temperature paljenja gasa u sijalici pa samim tim sijalica moze da traje znatno duze...obzirom da prakticno kao da ne radi...
Ja sam uzeo ovaj modul, ne od proke nego covjeka koji to sam pravi u CG, mada mislim da je to skoro isto samo sto dva tri elektricara nisu znala ili htjela da mi ugrade to :-)
Mozda ima veze sa time sto osiguraci na scenicu nisu lako dostupni :-)
Uglavnom je mnogo dobra stvar

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dezurni said:

Bem li ga (najvise Savu :D)

Da da, niko vas ne može razumeti.:whistle:

 

giphy.gif

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Sava said:

Da da, Proko nije smanjio napon da bude linearan na 40%, nego konstantno prekida napon od 12V i tako dobija 40% snage.

 

A kad sam to saznao, nisam smeo da stavljam taj uredjaj na duga svetla koja su mi direktno povezana na klapnicu od Bi-xenon projektora.

 

A u medjuvremenu mi se svidelo sto je dole u maglenkama day light emoji2.png

 

A reci mi jel te smara nekad policija misleci da imas upaljene maglenke, a ne dnevna? Planiram da to odradim na drugim kolima jer je sijalica fara H4 pa je laksa varijanta ova sa maglenkama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijednom do sad posle mnogo kilometara i mnogo zaustavljanja sirom SRB...

 

Na ablenderu mi stoji na automatskom rezimu, cak i da pita, uz laku demonstraciju bi ga uverio da je fabricko. Ali bas nema nijedan razlog da pita..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti Mico jos nisi preboleo punta,jel;)

ma bre ludaci treba da izbace iz zakona upaljena svetla po danju barem kad je lepo vreme

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tako mrzim farove na Puntu(pricam o svom) , da bi ih s apetitom polupao....:rant: A Valeo kad procitam na nekom od delova!!! Auu....tu popizdim jos vise. Jbg, znam,  treba uloziti u ksenone, Night B......i ko zna sta jos da bi farovi bili kako treba, al aj sad-ima auta koji nemaju taj glupi problem gde prakticno far, tj socivo dobije kataraktu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/26/2018 at 8:00 PM, gile smederevo said:
Ja tako mrzim farove na Puntu(pricam o svom) , da bi ih s apetitom polupao....dark_rant.gif A Valeo kad procitam na nekom od delova!!! Auu....tu popizdim jos vise. Jbg, znam,  treba uloziti u ksenone, Night B......i ko zna sta jos da bi farovi bili kako treba, al aj sad-ima auta koji nemaju taj glupi problem gde prakticno far, tj socivo dobije kataraktu default_smile.png

Isto....

Mada je Valeo u stvari odličan napr. u Astri G...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na Merivi su mi Valeo, ali daleko bolji (da ne kazem odlicni), nego sto su bili na Puntu, ono je bio blagi uzas, fenjeri, maglenke su mi vise osvetljavale!

To sam primetio da maglenke na puntu daleko bolje i jace osvetljavaju nego ove na Merivi, mozda zato sto su ovde nisko u braniku, a na Puntu su bile u faru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da punto 2 generalno ima ok farove ali su uglavnom prešli dosta km pa su vremenom oslabili jer nisu menjani, kao ostali potrošni delovi. Većina automobila  sa projektorima iz tog perioda danas ima loša svetla. A nov zamenski far naravno nije istog kvaliteta kao originalni. Burazer ima A3 2002 god, sa projektorima, i isti problem sa farovima kao punto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko porucivao sijalice sa ebay uk ? Ja sam mislio da za 500L uzmem philips xtreme vision . Jeftinije  su za nekih 700 din nego da kupim ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali of...da ne otvaram novu temu za sitnicu...
Menjao zadnju lampu(neko mi razbio na parkingu,skroz gore kod pozicije),kupljena nova Valeo bez uloška za sijalice,namontiran uložak koji bio u staroj i sad pokazuje grešku(kao ne radi sijalica) a radi sve....
Gde sam zeznuo u montaži,zna li ko?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao postao sam vlasnik Fiata Bravo 2008. god i posto uz auto nisam dobio sijalice zanima me koji sijalice mi trebaju i koje sijalice preporucavate. Ne bih da mi bacaju onu zutu svetlost. :) Izvinite ako vec ima neka tema na ovu temu ali nov sam ovde pa se jos ne snalazim :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da misliš da nisi dobio rezervne sijalice uz auto, a da ih u faru ima
Ne bi se baš usrećio sa tim kul sijalicama koje ne svetle "žuto" i Bravovim projektorima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, nisam dobio rezervne :) Koje onda da uzmem? Citao sam o nekim cool blue i night breaker ali ako smatrate da nisu dobre te koje onda da uzmem?

Edited by kiza87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletna specifikacija svih sijalicnih mesta se moze pronaci u uputstvu za Bravo, koje postoji i na forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Nuova_Bravo/Nuova_Bravo_SRB.pdf

 

Ukoliko planiras obicne sijalice, odgovarajuca tema je ovo na kojoj smo.

Ukoliko planiras modifikaciju farova (s obzirom na ocajne fabricke projektore), tema o xenon setovima, projektorima i sl...:

 

Za pretragu sadrzaja foruma (kako bi sam najbrze nasao potrebno), mozes da koristis Search opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...