Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

On 1/16/2018 at 3:20 PM, rage_man said:

Jel kod Punta prolaze kao dnevna svetla ona dva mala patrljka unutar fara?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Mogu da prodju kao dnevna opusteno. Ima njih par su stavljali. Imao sam ih i ja na Bravu opusteno prolazila kao dnevna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Led C6 pise na kutiji koristim kao kratko i dugo, sijaju super.Imaju pozadi ventilator za hladjenje. Na aliexpresu kostaju od 12 dolara,   a kod nas imaju od 2000din. Naravno za par, gledao sam da uzmem Osram cool blue, njih sam na proslim kolima koristio,trajale su onako, zavisi od para.Neke su jedva i 6 meseci pregurale a neke oko godinu mozda i majnje,a crkavaju obe u rasponu od par dana.Odlucio sam se da probam led zato sto im je cena skoro pa ista.  Zasad mogu reci da bolje sijaju od Osrama i sijaju cisto belo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Siki97 said:

@sasha015

Razlika se vidi, samo cu moja ocekivanja ipak bila veca ...
Evoo par slika farova.. 

26943546_2265869296771868_2026641657_n.jpg

26994469_2265869310105200_1369293723_n.jpg

Druze, meni je ovo zuto i manje zuto. Ne bi trebalo da je tako. NB i Phillips bi trebalo da sijaju poprilicno belo. Ne znam, mozda fotka nije ispala dobro ali sam ja na maltene novom autu imao zutu sijalicu kao tvoja desno a sada sa Phillips Racing (koja je otprilike kao NB Laser) je belo-belo.

Gde si kupio ove NB? Rekao bih da su fals.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vidim da je unutrasnost farova zuckasta,prljava,maglovita,kako na kom delu fara. I verovatno je reflektor u losem stanju.

Traeba videti sa onim clanom sto reparira i otvara farove sta moze da uradi.

I moja su ocekivanja bila veca svaki put kad bi kupio te nove napumpane sijalice,ali nije to to.Bolje su od obicnih.Dosta zavisi od fara auta.

Npr philips white vision od 4300k kad gledas u far kie je skoro kao i fabricka sijalica,vuce na zuto,ali je zato uvece na asfaltu druga prica.Bela svetlost.

Ovaj novi brejker laser je valjda 4000k,skoro kao dnevna svetlost,dok je philips racing vision oko 3700k,sto jeipak  po forumaskim standardima zuto svetlo gledajuci u far.

Za belo treba najmanje 4300k ili ksenon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa posto sad smaraju za folije a dogodine ce verovatno i za ksenone odlucio sam se za kvalitetnije sijalice u faru. Sticajem okolnosti odlicno poznajem vlasnika firme Altios koja je generalni uvoznik Philips i Vosla sijalica(Nemacka).

Nema garancije za sijalice,znaci bitno je da je instalacija dobra znaci(besprekorna),po njenim recima nisu imali reklamaciju skoro..,Vosla su se isto odlicno pokazale a ona mi je preporucila ove Diamond,koje sam i ja video na jednom punticu i bas dobro obasjavaju put.

http://www.autosijalice.rs/?wpsc-product=auto-sijalice-philips-h7-12v-55w-px26d-diamond-vision

Nije problem da se zameni ako riknu fazon za 10 dana ali klasicne garancije nema(tipa 1,2,3 godine). Pa sad ko voli neka izvoli..ja cu uskoro ove uzeti pa.javljam utiske :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ti ja iz iskustva preporucim da zaobidjes te diamond vision jer isuvise vuku na plavo,mozes imati problema sa policijom,a i losije osvetljavaju put po kisi.

Ako bas hoces da to bude fensi,legalno i uz dozu plave boje i dobre osvetljenosti uzmi white vision.

Veceras sam vozio po kisi,nov asfalt,bez izvucenih linija,philips white vision,bogami napeto.Crn asfalt,rasispanje svetlosti od asfalta kad vozila dolaze u susret.Upalio sam maglenke,da dobijem malo zutog.A maglenke ko maglenke,osvetljavaju par metara napred i u stranu.Nista specijalno da pomognu.

Koliko je ta dnevna svetlost dobra po suvom i odmara oci,nekako po mokrom fali zutog.

Ksenon je verovatno druga prica,jer kad na halogenu dodas jos jedno 100% onda moze biti i ljubicasta,osvetljavace dobro i po kisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, sasha015 said:

Ksenon je verovatno druga prica,jer kad na halogenu dodas jos jedno 100% onda moze biti i ljubicasta,osvetljavace dobro i po kisi.

Ma jok, ista prica... Sve sto ide preko 5000K je takodje ocaj po mokrom, jer mokar asfalt upija... A i vizuelno mi to ide malo "na onu" stranu, ali to je vec stvar ukusa.

Funkcionalno, 4300K je bogotac u svim uslovima, sem sto se magle tice. Tu posao vrsi sve ono sto ide u nizu Kelvinazu, tj. zuti deo spektra.

@cuore_sportivo

Ako si toliko nezadovoljan sijalicama, cena ksenon seta je sada toliko niska da ti se isplati da ih teras i godinu dana (ako cvikas od kontrola), za to vreme ce otici jedno 2 para ovih jacih sijalica. Nadjes neke dobre, lepo upucas da ne smeta drugima i uzivas (ako ti je far OK). A o tim kontrolama slusam vec 9 godina koliko teram ksenon (a pre toga se namenjao tih pojacanih Osrama, Philipsa i sl.), prosle godine mi je prvi put crkla sijalica. Sto ne znaci da ih nekada nece biti. Da ne off-ujem vise na temi o sijalicama, cisto predlog da probas ako si nezadovoljan svetlom, cena je sada smesna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@francuz69
Kupio sam preko kupujem prodajem, evo i linkca oglasa https://www.kupujemprodajem.com/Osram-Night-braker-unlimited-laser-H7-19857907-oglas.htm

@sasha015

Unutrasnjost fara je zuckasta, i treba ga sredjivati, ali za to cekam lepse vreme... Ima dobara tema na forumu kako se ugradjuju projektori i sredjuje far kod Lybre iznutra, svaki detalj, mislim da cu se uz tu temu sam usuditi da ga sam sredim...

Jestee, za sad je bila prica samo o kontrolama za ksenone, ali ova vlast kakva je sad, samo smislja kako ce da ti otme pare, tako da je pitanje dana kada ce poceti da primenjuju i pravila za atest stakla kao i za ksenone... Prosle godine su uveli merenje prosecne brzine na autoputevima, stavljaju kamera svuda redom, pitanje je sta je sledece...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogu da prodju kao dnevna opusteno. Ima njih par su stavljali. Imao sam ih i ja na Bravu opusteno prolazila kao dnevna. 
O tome sam i ja razmišljao da li bi se to moglo koristiti kao dnevna ali da umesto onih običnih sijaličica ubacim neke LED od 4000K, baš me zanima da li bi to svetlilo dovoljno jako i ubedljivo da izgleda kao da su kratka upaljena? Pritom narvno ne mislim da svetlosni snop bude tako jak nego samo da farovi kada gledaš u njih svetle dovoljno jako (da policija ne smara)?

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pitaš mene, odnosno za Punta, to su ubodne sa oznakom W5W ako se ne varam, pa dodaj samo LED i guglaj. Inače, moraju obavezno biti sa canbus poništavačem jer će inače paliti upozorenje na tabli da je neka sijalica crkla (kod mog Classica se upali ako neka od tih sijaličica ne radi).

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/20/2018 at 4:15 PM, rage_man said:

Jel moze slika kako izgleda ta LED, da znam sta da trazim?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

imas Philips LED kostaju oko 1.700 din. Bolje plati jednom nego da se zezas sa kinezima od aliexpres.

 

Rezultat slika za philips 5w5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije Phillips, ovo je cist fake. Znam zato sto sam kupovao od distributera Phllips sijalica za srbiju i kod njih originalni Phillips LED kit kosta nesto preko 16000

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, rage_man said:

Gde se mogu naci?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Kolega okacio cenovnik, Altios je uvoznik za Philips.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj,čitam sve ovo već neko vreme i pojma nemam šta da radim sa farovima na mom puntu.Izgleda da ću morati sam probam sve varijante dok ne ubodem neko rešenje.Srećom nije preskupo.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nekom bude korisno. Pre neki dan, dobijem na probu pre kupovine H4 LED, ovako na prvi pogled izgledaju prilicno dobro, ali nakon malo testiranja brzo je opala zainteresovanost. Pre svega, H4 sijalice u sebi poseduju kratko i dugo svetlo, sto ova LED nema, samo kratko :blink: Druga stvar je da iako stvarno svetli bas belo, osvetljenje je na nivou Osram Night Breaker-a. Ovako izgleda pakovanje:

Slika2629.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa sve te aftermarket LED sijalice u varijanti H1,H3,H4,H7 itd mogu da prođu samo kao dnevna svetla. Za sve ostalo i ozbiljnije svetlo samo obična ili xenon sijalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ksenon kod Punta daje prave-vidljive i dugorocne rezultate :) pricam za Mk2a. Ovo ostalo sa sijalicama je presipanje iz supljeg u prazno...

PS: Ja i dalje presipam...ali ne jos dugo:lol:

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...