Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dragon

Stilo - City servo

Recommended Posts

Ja recimo nikada ne vozim sa city servom, dok ima ljudi kojima je non-stop ukljucen. Cuo sam da on dodatno opterecuje servo, mada sumnjam u to. Zapravo trebalo bi da ima dodatni elektro motor koji pomaze i to do odredjene brzine, a posle se sam gasi, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

City mod je najkraće rečeno - pomoć pri parkiranju.

Dakle, namenjen je za kratkoročna korišćenja, jer i standardni stepen sasvim dobro radi posao...

Da, više struje mu može naštetiti, više se greje...a zaštita od pregrevanja je to što će se isključiti ako se pretera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravi tako, ja na primer koristim city servo iskljucivo kod malo skakljivijih uparkiravanja, inace i ovako je odlican servo i bez ukljucivanja city-ja!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

city je i stavljena kao oznaka zbog pojacanog dejstva serva pri manevrisanju(recimo grad)pri brzini od oko 70kmh servo prelazi automatski u slabiji rezim rada zbog stabilnosti i nepotrebnosti vece sile pojacanja.u city modu jeste definitivno vece opterecenje na servo a koliko skodi pokazace vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u principu odlican i ovaj obicni mod. Od kada imam auto, ukljucio sam city par puta samo da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini da se City mnogo ranije isključi od 70km/h, zapravo da već pri 15-20 na sat nema nikakve razlike kad je dugme pritisnuto ili ne. Kad auto stoji ili se kreće veoma polako, razlika je - drastična.

Ne koristim ga nikad, btw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

servo radi super i u standardnom modu bukvalno motas jednim prstom

Share this post


Link to post
Share on other sites

a on se sam posle 70kmh iskljuci negde u sistemu , iako na displeju ostaje ukljucen? I onda kad se brzina opet spusti i city se ukljuci?

Probao, svideo mi se, cesto ga koristim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj matori je pre par godina dobio Punta mk2a 1,9d VAN kao službeni i mnogo mu se svideo city servo ali ga je konstantno nerviralo što se isključi na 60km/h, a to se po BGu stalno dešava i onda je otišao negde i napravili su mu da je city stalno uključen, ali da može da se isključi na dugme po potrebi što se kasnije pokazalo kao funkcionalnije nego pri prvobitnom stanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kada sam startovao motor primjetio sam da mi je servo slabiji nego sto je bio,

mislio sam na prvi put da nema ulja ali koliko sam video da stilo nema bocu za ulje...

Akumulator mi je nov ali opet ne znam sta se desilo pa tako molim za objasnjenje i pomoc ako neko nesto zna ?

Hvala unapred ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo prvi put čujem. Da ti nije sve vreme city bio upaljen, a sad nije? Stilo ima elektroservo, pa je zato taj simptom čudan - jedino potpuno da crkne, ali onda je skoro nemoguće voziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da tacno je Mislim u pravu si stalno mi je city bio ukljucen, i danas sam ga malo iskljucio... :)

i posle nekog vremena sam ga upalio, pa ne znam sta bi to moglo da bude :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ništa nije ni bilo...city opcija pojačava servo i to je sve.

Stilo nema servo pumpu, samim tim nema ni ulja za nju, već kao što Nidza reče ima el.servo...koji ili radi, ili ne radi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK hvala vam nisam to znao svaka stola se uci :D

eee da imam jos jedno pitanje :D a kada taj city ukljucim jel ima neke veze sa potrosnjom ili samo sa servom ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa potrosnjom serva ima a sa potrosnjom goriva nema nikakve veze! :whistle::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tripujes. City servo se iskljuci automatski kad predjes preko 50km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice City opcije, evo kako ja gledam na to: Da sluzi iskljucivo kao pomoc pri parkiranju zvala bi se Park ili tako nesto. Servo City koliko sam shvatio inace trpi najvece opterecenje prilikom parkiranja i tada je najveca sansa da dodje do kvara. U drugim situacijama u gradskoj voznji? Tesko. Kod mene je City mode stalno ukljucen pa ako crkne servo - neka ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve razlike da li je uključen ili isključen u normalnoj vožnji. Probaj, ništa te ne košta. Ja ga ne koristim, jer je volan i ovako isuviše lagan (za moj ukus, a dozvolite da se ukusi razlikuju, što sasvim normalno). Slobodno drži uključen City, samo pazi da ne lupaš mnogo letvu o krajeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ta City novotarija a čuo sam razne priče pa ajde da i ovde pitam. Navodno ne treba nikako voziti sa stalno uključenim dugmetom City, zbog toga crkava. Pa onda nikako ga ne namotavati do kraja i zadržavati dugo u tom položaju. Onda ne valja motati levo desno dok stoji u mestu i radi na leru. I.t.d. raznih priča sam se naslušao oko toga kako ga koristiti pa do toga da ga uopšte ne treba koristiti.

Meni je svejedno vozio sa njim ili bez, iskreno volan je dosta lagan i bez City-ja a sa njim toliko lagan da se treba navići.

Šta vi mislite o tome da li treba voziti sa stalno uključenim City servom? I ako se koristi svakodnevno, kako ga treba koristiti a da ne zvekne? Čini mi se da crkavanje nije tako redak slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...