Jump to content
FAS Goran
obelix

Fiat Punto mk2b 1.3 multijet - preventivna zamena lanca?

Recommended Posts

Zamenjen i semering sad je sve kao secer predhodni majstor nije cak dobro ni dotegao saf koliko treba na radilici inace bio je i doblo 1.3 multijet na popravci pukao lanac i sve su klackalice popucale eto i to cisto da se zna da kod pucanja lanca  izgleda to prvenstveno strada

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 287 000  :construction:  ali je tad vec dosao do samog kraja znaci kroz par hiljada polomili bi se zubi sa zupcanika imas slike na predhodnoj strani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, treba mi nečije mišljenje vezano za zamenu lanca na puntu 1.3 multijet odnosno kako prepoznati taj problem? Već neko vreme se iz motornog dela čuje neko "tandrčanje", ne mogu da ustanovim da li je lanac za zamenu jer se to čuje samo u toku vožnje i kada auto ne menja brzinu kretanja (pimer.na ravnom delu putu kada se vozi istom brzinom i istim brojem obrtaja, bez obzira u kojoj je brzini). Kada auto ubrzava/usporava, kao i na leru, zvuk se ne čuje, sve je normalno, nema zvuka kao što je na snimku na nekoj od prethodnih strana.  :question: Svaki savet je dobrodošao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kraji simptom bio kad ga ugasim naculjim usi i cujem kako zvecka kod kartera zvec zvez al to je sam kraj bio

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2009 at 7:29 PM, bokija said:

To je ispravna logika,al samo na prvi pogled,i ja sam isto tako mislio do nedavno.Ja nemam lanac ali mi je Miksi objasnio da lanac nije nista sigurnije resenje od kaisa kad prodje odredjeni broj kilometara.Osim pucanja samog lanca,tu je i izlizani zubcanik i na prvom mesti spaner lanca,koji posto radi na pritisak ulja moze da dozvoli prezupcenje ako prilikom startovanja ne dobije ne vreme pritisak ulja.No to bi Miksi bolje i slikovitije objasnio.

 

Meni je bas tako prezupcio 1.3 na kljuc a kazu da oni tako prezupcavaju na paljenju nikada u voznji!

 

On 1/24/2016 at 5:53 PM, Đovani said:

Pozdrav svima, treba mi nečije mišljenje vezano za zamenu lanca na puntu 1.3 multijet odnosno kako prepoznati taj problem? Već neko vreme se iz motornog dela čuje neko "tandrčanje", ne mogu da ustanovim da li je lanac za zamenu jer se to čuje samo u toku vožnje i kada auto ne menja brzinu kretanja (pimer.na ravnom delu putu kada se vozi istom brzinom i istim brojem obrtaja, bez obzira u kojoj je brzini). Kada auto ubrzava/usporava, kao i na leru, zvuk se ne čuje, sve je normalno, nema zvuka kao što je na snimku na nekoj od prethodnih strana.  :question: Svaki savet je dobrodošao. :)

 

 

Ako ti tandrce na 120km/h to je to menjaj odmah!  Taj zvuk se pali i nestaje od 50-100 tesko da mozes da cujes da tandrce! Zato i prevari coveka moj savet odmah menjaj nemoj da cekas ? 

 

On 1/25/2016 at 3:14 PM, Veki said:

Meni je kraji simptom bio kad ga ugasim naculjim usi i cujem kako zvecka kod kartera zvec zvez al to je sam kraj bio

 

 

Brate al imas dobro uvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo fijatovci,uzeh i ja 1.3mjtd,fino motorche,moj presao 219 000,koliko ja slusam ne cuje se lanac(da li se on uopste cuje da se primeti,i kako se cuje?)

E sad,zanima me jel moze on  nekako da se proveri da li je za zamenu? I koliko kostaju ruke majstora za zamenu lanca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovde mozes otprilike izracunati koliko kostaju delovi za veliki servis. http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=40941
Inace negde su spomenuli da moze da se proveri u kakvom je stanju lanac, cini mi da je Goran Fiat servis u pitanju. Svakako mozes da ih pozoves i da se raspitas za cenu velikog servisa i proveru stanja lanca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se nesto cuje da klampara kod motora,sad ne znam dal je lanac il nesto drugo,a lanac je menjan na 160tkm,a sad ima oko 235tkm

sutra vozim kod majstora da vidi sta je,

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao da klokoce voda,tako nesto,danas bio kod majstora,oslusao,davao gas,kaze to su podizaci ventila,kaze malo hladnije vreme,pa dok se malo zagreje prestane,kaze nemas brige,sad vozicu ga pa da vidim kako ce se cuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti ja da nije lanac :) Samo ne znam bas ni koliko se ventili cuju kao klokotanje vode..Bar meni ne lici na taj zvuk,otkud znam.Jel se cuju samo na hladno ili i na toplo? Menjao ulje skoro? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa samo na hladno,posle kad se ugreje nista,a bas cu pratiti to,a tako to meni deluje,bem li ga,a ulje sam menjao prosle godine u oktobru,kad sam imao havariju,od tad sam presao 8 hiljada,malo preko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...