Jump to content
FAS Goran
etibor

Stilo 1.9 JTD - lamela proklizava? / skoče obrtaji bez ubrzanja

Recommended Posts

Nedavno kad je radjen druk lezaj gledana lamela dobra bila majstor rekaooo a da je nesta forsirano.auto u zadnje vrijeme i.nije da bi rekao da mu je lamelaa

Edited by Staras

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti da je odvrnut obrtni previse uzrok, ali posledica je sigurno lamela.

Cak i da se vrati fabrika samo je pitanje dana kada ce da krene i u nizim brzinama da zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno je set kvačila. Kažemo "lamela" a mislimo na set.

Lamela može biti i dobra a problem pravi korpa koja ne može da istrpi obrtni momenat, popusti i lamela prokliza.

A sam remap bi trebao da bude linearniji i da nema udare snage, gde lamela proklizava.

Kako god, posle nekoliko klizanja, već je spaljena obloga pa računaj na sigurnu zamenu.

Ja sam tako vozio 2 god. leti super, išao na more a zimi kliza.

 

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe tvrdim da je u pitanju dotrajao set kvačila. Takođe sam radio remap kod SCT i imao problem sa lamelom koja klizi. Dakle, popusti korpa koja vise ne moze da drži lamelu uz zamajac pa se kaze "da lamela klizi". U većini slučajeva, lamela bude u odličnom stanju dok su korpa i druk lager dotrajali. Odradi zamenu ili remont i rešićeš problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Staras

Za sve sto te zanima oko cipovanja vec imamo posebne teme, a ovde je problem/posledica proklizavanje kvacila, kao sto cenjene kolege vec rekose. Tako da je nepotrebno otvorena tema spojena sa postojecom.

Inace i sam znas da za sklopove na dizelu nije bas pametno da stalna praksa bude patosiranje gasa iz nizih obrtaja. Tih 2000 rpm je neki optimalan rezim rada motora, tu ima najveci torque, ali praktikujem da recimo u preticanju (ili kada je vec potrebna snaga) prilicno vise zavrtim u obrtaje (najveca snaga je na cca 4000 rpm). Auto je kod mene punih 10 godina (doduse stock mapa) da nije pipnuto nista oko kvacila, zamajca, menjaca, a i dalje radi bez naznaka problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima. Imam problem sa kvačilom, Stilo 1.9 JTD. Ubacim auto u prvu brzinu normalno, pustam kvačilo auto stoji u mesto. Neće da odvoji uopšte. I čuje se kako nešto tiho melje. Da li neko zna u čemu je problem?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naj verovatnije set.Neš to nije u redu sa forumom poruka mi ide tamo gde ne treba.

Edited by petarcirjanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,imam problem s kvacilom.U pitanju je Bravo 198 1.9mjt 150ks.Prilikom kupovine automobila,primetio sam da je auto na kvacilu jako tvrd i osecao sam vibracije.Na savet majstora,zamenio sam set kvacila,zamajac je bio korektan,njega smo ostavili.Posle zamene kvacilo proklizava u 3,4,5,6 brzini na malo jacem gasu,takodje se oseca miris prilikom polaska.Reklamirao sam to majstoru i sutra treba da pristupi resavanju problema.S obzirom da sam sve debelo platio ,ne zelim nista osim novih delova,interesuje me da li je neko imao slicna iskustva i u cemu bio mogo da bude problem.Dodacu da sam video nove delove kada su stigli kao i stare nakon ugradnje novih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema priče, kvačilo proklizava. Traži druge delove, ovi ne vrše posao. Garancija svakako važi.
Ne valja set kvačila, korpa ili lamela.

Послато са LG-G3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je delta 3 1.4 tjet 110kw. Sinoc pri povratku iz Budve ucestalo se pojavljuju sledeci simptomi. 4ta ili 5ta kada se vozi na 2000rpm kada se potopi gas obrtaji dodju do 2600 zatim u sekundi skoce na 3100 i motor zaurla kao da je u leru, u toj sekundi ne ubrzava. Nakon toga obrtaji spadnu a auto povuce odlicno. Originalna kilometraza 136.000. Lamela ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lamela, sad dal je samo ona ili je nesto zamastilo tipa semering da je los..

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio. Semering to tek moze da se vidi kad se skine. E sad pitanje od milion dolara, koliko tako jos moze da se vozi? Finansije ce dozvoliti radove tek sa mesecak dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi dok god je moguce. Izbegavaj potapanja pogotovo u vecim brzinama i toliko. Ako je semering nakvasio brzo ce da strada, ako je do lamele potrajace... secas li se pre koliko si se prvi put pozalio? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

 secas li se pre koliko si se prvi put pozalio? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Pre oko 3.000km sam to primetio pri zescem ubrzavanju pri kretanju sa rampe na auto putu. Isti su simptomi. A kakva je procedura ako je semering? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto se menja kvacilo samo jos i semering ako na to mislis ili ako mislis kako ce da se ponasa, brzo ce da rikne, prokliza

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra vozim kod majstora. Videcemo da li je lamela ili nesto drugo. Jedan drug mi pomenu da je on na stilu inao takve simptome, da je tu situaciju stvarao neki sigurnosni ventil na turbini koji satro nije dozvoljavao da se ona prepuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta drugo sem seta kvačila.

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio do majstora, definitivno je lamela. Ne kliza na uzbrdici i kretanju ali visoko odvaja. Moze da izdrzi jos 10k km ali svakako necu cekati toliko. Luk set sa lezajem je 22.000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima otvor sa gornje strane zvona i vidi se korpa .
Uzmi sprej za čišćenje kočnica i sruči slobodno pola spreja dok radi na leru.
Malo da ispere naslage.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad je pojedena nema joj spasa. Kad se stisne kvacilo ima dosta lufta pre nego sto se oseti otpor, takodje hvata bas visoko... nisam ni obracao paznju jer je tako bilo od kupovine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...