Jump to content
FAS Goran
etibor

Stilo 1.9 JTD - lamela proklizava? / skoče obrtaji bez ubrzanja

Recommended Posts

Problem je sledeci.

Do pre 10-tak dana lamela mi je proklizavala, 100% sam siguran. Vise puta sam probao da idem recimo oko 30km/h i da patosiram gas, pobegnu obrtaji, pa tek onda pocne da vuce a obrtaji da padaju, dok ne uhvati lamela. Nije to bilo strasno, ali je bilo veoma primetno. Pobegne jedno 500rmp, pa onda tek krece da vuce i da padaju obrtaji...

Ali sada sam pokusavao opet da to uradim, da bi bio 101% siguran da proklizava, a ono nema sanse. Vuce ko prost. Obrtaji prate ubrzavanje, a lamela drzi kao da sam je zalepio super lepkom.

Moje pitanje je ustvari, da li je moguce da zbog problema sa strujom koji sam imao, (opisan u postu Rikverc i pad napona ) je nekako moguce da je elektronika brljavila i da je zbog toga proklizavala lamela. Recimo, lupam: turbina nabije veci pritisak nego sto treba u tom trenutku pri tom gasu, ubrizga se vise goriva nego sto treba i tako. Lupam ali nadam se da razumete na sta mislim. Mada motor radi perfektno. Neme neke desinhronizacije u radu...

Ako neko ima ideju kako da probam lamelu, bio bih mu zahvalan. Ona varijanta, rucna pa u 1,2,3 brzinu ili koju vec, ili kako?

Da je ne menjam za dzabe, posto sam vec narucio delove i idem sutra da ih uzmem.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi smelo da stuja ima uticaj na lamelu.ubacis u drugu,rucna i polako pustas kvacilo ako krene da se gasi lamela je jos ok.ili dobra uzbrdica pa kreni videces odmah ako proklizava.desavalo se par puta da prljavstina u kocionom ulju i cilindru kvacila zezaju stvar.ako nisi menjao kociono ulje iskoristi da ga izbacis kroz hidro-kvacilo.jeftin zahvat a nemoze da skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maltretirao sam auto na 100 nacina, i nista, sada ne proklizava. Kupio sam set kvacila (korpa, lamela, druk 400eura :cry: ). Ali sada nemam pojma da li da menjam ili da cekam da krene da me zeza?

Da li je moguce da mi je otisao druk lezaj pa da ponekad malo pusti ulje na lamelu pa mi je zato proklizavalo. Recimo za mesec dana nivo kocionog ulja u posudi padne za jedno 3mm. Mozda je to normalno, ne znam. Druk se pomalo cuje jos od kako sam kupio auto. Ne zvizdi, nego kada menjam brzine ili u leru kada pustim kvacilo onda se cuje kako kucne tj. lupne. :) Mada nekada za rikverc moram da stisnem 2 puta da bih ubacio. Ali ne proklizava i ne znam sta da radim. Ako sam vec kupio da menjam ili da cekam?

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

etibore jel ima neki deo na kolima koji funkcionishe kako treba, koji do sada nisi popravljao i koji nemas u planu da popravis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da baksuziras :) ...

Pa ima naravno, sediste ali zadnje... :rofl:

Da menjam ili ne sta mislite?

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde popravljaš auto inače? Vidim da si iz Pančeva... imaš li nekog u Pančevu ili ideš za BG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude reklama. Servis "Bane" na margiti. Imam par drugara kojima je popravljao kola i ljudi su zadovoljni. A i par puta sam pricao sa covekom i skroz je OK. Imao sam dva majstora pre njega, ali kada neko nece da ulozi u radionicu pa 10 godina ima isti alat, onda trazis novog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubaci u 5., cepaj na 2000rpm konstantno, ne znam koliko je to km/h, nebitno, a onda pritisni gas do poda. Na 30 nema teoretske šanse da utvrdiš da ti je lamela loša, pre će biti da ti taj tvoj monster od multijeta šlajfuje sa jednim točkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Manfred

Pa uglavno je tako, ispred kuce je najbolje popravljati auto :)

@nidza

Probao sam nodzo. Sa oko 2000rpm ga patosiram i u 5-toj (oko 95km/h) i u 6-toj (oko 120km/h).

Ma radi ko sat. Nema znakova proklizavanja.

Verovatno je ono sto je mikisxy rekao (a sta ce kad se covek razume, jedino sto mi je dalekoooo :cry: )

Da je prljavstina u ulju zeznula stvar i da je druk lezaj malo pustio ulja na lamelu pa je zbog toga proklizavalo...

Pozdrav...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo zna da pusti na zamajcu, ja sam imao taj problem i koštao me je ceo set kvačila dok nismo skapirali i polepili šrafove.

Da ponovim da na 30 na sat teže možeš da utvrdiš da li lamela kliza ili ne, uvek u što većem stepenu prenosa testiraj. Taj motor je veoma snažan, realno ne možeš da budeš siguran je'l kliza na lameli ili podlozi kad opleteš po gasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, jedino sto sam puko oko 400e za ceo set kvacila koje ja mislim da ne menjam dok ne pocne da me zeza stvarno...

Mislim da nije dobro otvarati "motor" tj. kvacilo, ako bas nije skroz crklo.?

A nesto mi se ne vraca ceo set, dodje mi kao baksuz :)

Valjda ce se naci neko da kupi ako mi bude frka.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nije ti palo na pamet da ti možda proklizavaju točkovi? Meni stilo stalno potpisuje, pogotovu u krivinama sa unutrašnjim točkom, a jako zavisi kakav je asfalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razmisljao sam i o tome. Ali mislim da nema sanse da potpise pri 40km/h u trecoj brzini. :ermm:

Probao sam na vise razlicitih asfalta, i svugde je bilo isto.

Sad nema nikakvih problema. Probao sam na istim mestima na putu pri istim uslovima voznje i sada je sve uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kako bre nema šanse - Stilo M-Jet sa 140KS i preko 300Nm...

Čak i ovaj moj atmo. benzinac 1.6 sa samo 150Nm sa 40 Km/h ( ali u drugoj, ne u trećoj brzini ;) ) hoće da kliza ako je asfalt lošiji, ili ako je vlažno, ili kao što reče abarth...Mada, ima tu i do guma... ;)

Evo...baš danas sa ovom kišom koja kao hoće i neće da pada u Beogradu, upalio mi se ASR kad sam preticao bus koji je bio na stanici...a, baš sam išao oko 40 i u drugoj brzini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U drugoj potpisuje bez pardona, ali u trecoj vec teze, posto tu gde sam isprobavao ima parce asfalta koji je odlican.

Ali na kisi na malo losijem asfaltu sa ovim zimskim 15" Wintera, moze i u trecoj ako hoces. :) Prob'o ja.

Sigurno je bila lamela zato sto su mi pobegli obrtaji, a kazaljka za brzinu nije mrdnula. Tek kada su obrtaji krenuli dole onda je brzina krenula gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jako dobre dunlop sp maxx 17ke gume i proklizava kad hoćeš, nije da je načipovan i da ja imam tešku nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta tek ja da kazem onda sa D? :D

meni kliza celu drugu po kishi :D al ja nemam taj AlSeRem, pa palim gume gde stignem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da ti kažem, džaba si kupovao set kvačila. Napisao sam ti kako se kvačilo proverava kod ovih naših turbo zveri. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam na svim forumima o svom problemu sa kvačilom, ima tome godinu dana. :) :) :) Pod hitno nađi neki hobi i prestani da čačkaš mečku na svom fenomenalnom autu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...