Jump to content
FAS Goran
miki_ns

Fiat Stilo JTD - zamena viljuške

Recommended Posts

Moze samo kugla da se reparira, tako sam licno radio. Jedino proveri da li konkretno Milutin hoce samo to da radi ili mora komplet viljuska (imas jos 2 silen bloka na njoj, pretpostavljam da je slicno ili isto kao na Stilu).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpametnije, kad se vec skida viljuska ili radi reglaza trapa. Razlika je neznatna (za ta 2 silen bloka, a pitanje je samo kad ce stari da popuste) kada se sve uzme u obzir.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, zameni sve, ionako ti je viljuška kod Milutina povoljna. :)

 

Slazem se sa kolegom, s obzirom da je razlika u ceni mala, a viljuske kod Milutina odlicne, bolje odmah zameniti komplet nego razmisljati kad ce silen da ode, a oticice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrička ugradnja je ipak fabrička. Ja bi ako su naravno OK zadržao fabričke silene i samo kuglu zamenio. 

 

Trap_Bravo.jpg Trap_Stilo_1.jpg Trap_Stilo_2.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, juce sam kupio remontovanu viljusku kod Trifunovica. Odlicno izlgeda, bukvalno kao nova. 

 

Imam jedan problem, nervira me vec duze vreme. Problem je u tome, kad dodjem do brzine od 40km pa na vise, cuje se nesto, kao da je guma kriva ili tako nesto. Kako se povecava brzina tako se povecava i to desavanje. Ne znam kako da vam objasnim, ali kao kad nesto zakacinje u jednu stranu i kako se povecava brzina tako se sve vise cuje i taj zvuk. To se desavalo i kad skrecem, samo sto se nije prekidalo, nego celo vreme strugalo. Da napomenem, juce kad sam zamenio viljusnu, dosta se manje cuje ali kad skrecem ista prica. Nadam se da neko moze da razume. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci. Nisam rekao da sam imao sabracajnu nesrecu pre toga, ali ta strana nije udarena. Posle udesa, kada je trebao da se natovari auto na kamion, lik je zakacio sajlu za desnu viljusku, inace sam tu viljusku juce promenio, posle cega se zvuk smanjio. Pa sad da li nije od toga, mozda je jos nesto stradalo pored viljuske.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam probao da pajserom proverim tu gumu na balans stangli. Deluje mi prilicno cvrsto. Oticicu do majstora pa da ga provozam, da cuje taj zvuk. Hvala na svemu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio do majstora, rekao je da je otisao lager. Cim budem zamenio, javicu da li je bio u pravu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenio lafete i stabilizatore. Sve me koštalo oko 175 €. Koliko će trajati ostaje da se vidi.

Uglavnom su i viljuške i stabilizatori marke OKAP (italia).

Evo nakon godine vožnje po sarajevskim rupama opet prolupali. Trenutno sam dekintos pa me zanima koliko je opasno voziti stilaća sa prolupanim viljuškama? Milutin je sljedeći, samo KG nije baš blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošalji mu poštom stare a on ti vrati remontovane. 

Zavisi koliko utiče na geometriju trapa i koliko će trošti gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lepo pricam - ovde kod nas ili originali (koji su klempa) ili kvalitetna reparacija... Jesi li proverio tacno sta lupka, da nije samo stabilizator, obicno on prvi strada na rupama (cuje se npr. kad zaljuljas auto bocno)?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisu stabilizatori, bio sam kod majstora I vidio da se sve poprilično pojelo.  :p



Priča mi majstor da se recimo seleni mogu riješiti tako da se na tokarskoj mašini obrade ramena I ubace neki japanski seleni od nisana ili nešto tako I da bi riješio to za sva vremena. Kao "takvi nikada ne odlaze". Ko će ga znati. On kaže da na takvim autima još nikada nije radio zamjenu viljuške (selena, kugli, stabilizatora)  jer nikada nije ni bilo potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas za Stilo nekih zamenskih silena (oba, i onaj valjkasti i "pastetica"), a kugla se reparira. Pisali smo vec na tu temu pa pogledaj malo...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA na mom Bravu novom imam problem sa kuglom ima malo lufta, pa mi je majstor preporucio Milutina i sledece nedelje idem za kg da vidim da li moze samo kugla da se zameni. Pa ne interesuje da li je neko menjao samo kuglu ili to mora komplet viljuska?

kupi samo kuglu jer mozes posebno da je zamenis (nije ko kod Stila da mora sve) i to uzmi u FAS-u jer ce ti jevtinije doci nego da ides za KG a uzgred Milutin je na odmoru do sledeceg cetvrtka i to kolektivnom

odmoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem :D
Pita me Milutin da li je viljuska 12 ili 14 ,kaze idi kod majstora znace on ,ja kod majstora kaze on 16 ,hhaha ako odem jos kod nekog naguracu na 20 :)

Pa me zanima ako je neko menjao na karavanu 2004 god dizel (ako to znaci nesto) koju je viljusku uzimao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako odem jos kod nekog naguracu na 20 :)

 

hahahah, brate ne mogu ti pomoci jer ne znam, ali sam se slatko ismejao tvojoj izjavi. Cuo sam i ja da ih razlikuju po ta dva broja, ali kako znati koji je to ne znam kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko iskustva sa viljuškama marke TOPAM...33 eura po komadu, godina garancije...

Ili da ipak ganjam nešto skuplje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto hvalite Milutina iz Kragujevca, evo da se i ja uključim.

Uzeo i ja od njega reparirane za Stila 2002 JTD 115KS, stavio mi majstor i od tada mi se cuje lomljenje pri punom okretanju volana što do tada nije sa starim viljuškama, koje su bile loše po pitanju propale gume,  ali se nije čuo taj zvuk. Međutim poslao sam Milutinu svoje originalne

Pitanje dal su loše te reparirane pa mi se zbog njih čuje to lomljenje pri okretanju volana za pun krug.

Mnogo iritira i nije baš da je bezazleno, takođe znam da mi je otišla šolja ili krst na desnoj poluosovini,da nije od toga možda?

Molim za pomoć ako neko zna dal je to razlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...