Jump to content
FAS Goran
miki_ns

Fiat Stilo JTD - zamena viljuške

Recommended Posts

Slucajno sam `progutao` slovo :)

Nasao sam Ruville viljuske, kostaju oko 6000 dinara, medjutim, nisam siguran koliko ce izdrzati na ovim nasim putevima. Za te pare, mogu da se kupe dve kod Tejovica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitaj malo temu i sve ce ti se samo ka'sti, gomila nas je pisala licna iskustva u trajnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Macvanin said:

Slucajno sam `progutao` slovo :)

Nasao sam Ruville viljuske, kostaju oko 6000 dinara, medjutim, nisam siguran koliko ce izdrzati na ovim nasim putevima. Za te pare, mogu da se kupe dve kod Tejovica.

I kupi dve kod Tejovića!;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde mogu svoju viljusku odneti na reparaciju, jer ipak ne bih da uzimam sto je nego drugi vozio. Drugaru pukla viljuska kod sajma srecom tek je krenuo za semafora sa Ruskom ulicom, a sutra je trebao ici do Jagodine pa mogu da zamislim kako bi se isprevrtao po autoputu, jer volan se vrtao u prazno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milos78

 

Svoju samo odneseš kako bi ti bila malo manja cena, možeš i da je ne odneseš i cena će ti biti za 1.000 dinara veća.

Ideš autoputem ka Bubnju, izlaz posle Avia pumpe prema putu za plavi most, na "T" raskrsnici ideš levo, nekih 10-tak metara posle skretanja levo videćeš lokal sa desne strane, između perionice i automehaničara.

Uzmeš odmah drugu viljušku, ako daš tu svoju, čini mi se da je onda cena 2.800 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram sta te zanima, posto sam ranije upravo tako radio i ostavljao "svoja" OEM ramena na autu... Ako menjas silene (a ima ih dva, valjkasti koji prilicno traje i "pastetica" koji iz mog iskustva najcesce odlazi od svih elemenata na viljusci) - mozes da ih kupis i zamenice ti ih u maltene bilo kom servisu, najbolje pomocu prese.

Ako se reparira kugla (ili kompletna viljuska kugla+sileni) morao bi da odneses kod nekoga ko ce pre svega odraditi reparaciju kugle u teflonu. Mada dosta forumasa uzima te reparirane viljuske koje radi par ljudi u KG, u zamenu za svoje i doplatu koju je Nesa iznad napisao, ne znam da je bilo nekih problema... Nisi napisao iz kog si mesta (a i ne pise u avataru)?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Batajnici imas lika, zovu ga kugla a inace je Ljuba, mozes da mu odneses svoja ramena i da ti uradi sve sto hoces ili da mu oteras auto pa on da skida i radi, zakazuje se i mislim da je za viljuske skuplji nego ovi iz Kragujevca.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Beograda sam.

OK dakle mogu kupiti neka 2 silena u kuglu i da mi zamene sa presom.

Ili mogu odneti celu viljusku nekom ko moze da je reparira.

Sta je kvalitetnije, i u prvom slucaju koje delove preporucujete a u drugom da li to neko radi u Beogradu? Vidim gore neki Ljuba iz Bataje...

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuglu ne mozes da menjas presom nit imas da je kupis zasebno..... samo silene.
A kugle prave ljudi koji rade remont, razbuse staru, obrade viljusku, nabiju novu kuglu (mogu i staru) i onda stavljaju pakovanje verovatno teflonsko i zatvaraju.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora i on mi kaze da je leva viljuska za zamenu. Navodno se malo pomera, "radi" kada je skidao tocak. Nema nikakvog lupanja itd pa me zanima kako da provalim sam da je viljuska dotrajala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podigni ga na tu stranu, uzmi pajser i natezi spojeve, kod silen blokova i kod jabucice. Videces ako negde ima lufta

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje u vezi viljusaka ili ramena. Menjao sam stabilizatore, a kada predjem preko neravnina ili onog odvoda sto razdvaja behaton na parkingu lupa mi napred. Mislim da su viljuske prednje naravno. Kako to da proverim ? To na dizalici ne moze? I vidim da se i krajevi spone menjanju uz viljuske, kako to da proverim da li valjaju? Hocu sam da se zezam s tim na dizalici.
Da li ima jos nesto da proverim napred oko tog lupanja? Amortizeri i solje su dobri.
Hvala na odgovoru


Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne menjaju se krajevi spona sa viljuskama, sa viljuskama se jedino jabucice menjaju , sve ostalo moze posebno. Podigni auto i natezi pajserom jabucicu, sponu ili neko neka cima tocak a ti gledaj gde ima lufta.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta lupa kad nista nema lufta? Ili ima negde lufta ( jabucica, spona, pogaca, silen blok, amortizer, osiguraci na plocicama, letva, kardan u stubu volana) ili ti lupa taj odvod :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumice balans štanglice. Kuckaju, lupkaju preko manjih neravnina.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio za viljuske ne moze da se proverava na dizalici ? Nego moraju tockovi da su na ravnom? Znaci na kanalu auto? Ili ne mora na kanalu?
Ovo su ozbiljni tupi udarci, kao da se zatrese ceo prednji trap!
Kada je na dizalici auto, pajserom nema lufta na krajevima ni na ramenima ali je pod opterecenjem sve od tockova koji vise jbg

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...