Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Ljudi kupih juce Fiat Punta 1.9D...

Evo zasto:

Trazio sam dugo, dugo,dugo i dva su mi odgovarala 1.2 8v benzin 2003. mk2 sa klimom za 4500e crvene boje presao oko 100000 km;

I drugi Fiat Punto tek stigao u zemlju oktobar 2001., bela boja 1.9D 80000 km pravih 100%, bez klime, i bez skoro ikakve opreme, ali u odlicnom stanju sa servisnom knjizicom i ekstra ocuvanim enterijerom, placen 3400 e.

E sad da li sam se zeznuo ili ne to mi vi recite???

Inace ove ostale o kojima sam vam pisao mi nisu ogdovarali pa sam trazio dalje!

Pisite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je tako kao sto kazes za tu predjenu kilometrazu. Ako vec nije promenjen, obavezno promeni zupcasti kais i spanere, a usput proveri i kompresiju.

Nek ti je sa srecom, dugo da ga vozis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kilometrazu sam 99% siguran da je tacna, poseduje datume sa svim servisima kada su radjeni i kolika je tada kilometraza bila, a ina stubu vozacevih vrata i nalaze se nalepnice sa servisa i datum i kilometraza kada je radjen servis, sedista, volan, papucice, rucica menjaca sve je u ekstra stanju sve mi to govori tako a i gazda tog auto placa se kune da nista nije menjano. Inace auto sam kupio u auto kuci Caruso u Novom Sad-u.

Danas sam uplatio sve za registraciju, tablice podizem u utorak.

Redovan servis cu da uradim cim registrujem auto i recite mi sta da kupim, koje ulje, koji filtel ulja, koji filter vazduha i da li jos sta da menjam (zupcasti pise da je promenjen pre 20000 km).

Dajte mi neke savete u vezi odrzavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam Selenia Turbo Diesel.

Za zupcasti kais, ja bih ti rekao da ipak ti to zamenis za svaki slucaj.

Nek ti u servisu provere kompresiju i sve vezano za trap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje Selenia Turbo diesel

Filter ulja champion, clean filters ili man, zavisi koliko hoces para da izdvojis, a po mom mishljenju sve isto.

Filter vazduha clean filters

Filter goriva clean filters

Ako hoces da menjas zupcasti kais najbolje je da uzmes "Dayco" set koji u sebi ima i spaner.

Kompresiju izmeri obavezno.

Trapove proveri, mada su na Puntu dobri trapovi i u glavnom nema sta da se radi..

Ako ti je blizu svrati u servis "Laki" u zarkovu, za njih imas moju preporuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe sipam samo Selenia Turbo Diesel, a filtere i ostala čudesa menjaju momci u AP sportu.

Inače srećno sa autom, neka te dugo služi, sreća pa je beli pa ti glava neće prokuvati na leto bez klime, kao meni (crn auto, jbga :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeli normalno da motor 1.9D sporo vraca gas plilokom promene brzine, tj. kad hocu da promenim u vecu brzinu stisnem kvacilo i naravno tik pre toga skinem papucicu sa gasa i motor ne spusti obrtaje , odmah nego zabrunda, jel svima tako?

I trebaju mi neki estetski saveti, kupio sam kacketic i sada razmisljam u koju boju da ga farbam (auto mi je bele boje) da li boja auta ili crna, da li da ga postavim fabricki da prati liniju krova ili da ga malo podignem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, svi Fiati sporo vracaju obrtaje, bas zato da bi se lakse menjale brzine. E sad, ne znam kakav je slucaj kod tebe, posto ja ne primecujem nikakvo "brundanje" motora pri menjanju brzina. Moguce da ti trenutak kasnije od kvacila pustis gas.

Sto se kacketica tice, ofarbaj ga obavezno u belo ako neces da stavljas crnu foliju na krov kao ja ;) Postavi ga pod jako blagim uglom na gore u odnosu na krov (ali bas mali ugao!)

Inace, gde si kupio kacketic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam ga u sopotu kod lika koji radi spojlere za Kulundzica, kostao me je 20e. Ja nisam primecivao da mi auto sporo vraca gas ali me je iscimao drugar koji vozi pasata 19td.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10325

...znate da sam jos ranije gledao punta i seicenta u paketu ali seicento je otpao tako da je izbor pao samo na punta .

e sad kakav je ovaj puntic i kad se upali klima kako radi posto me neki ubedjuju da ce da zeza , a od opreme ima :

Oprema:

* Klima uređaj

* Metalik farba

* Električna ogledala

* Servo upravljač

* Električni podizači stakala

* Radio/kasetofon

* ABS

* Vazdušni jastuk za vozača

* Vazdušni jastuk za suvozača

* Bočni vazdušni jastuci

* Alarm

* Centralno zaključavanje

* Blokada motora

* Daljinsko zaključavanje

* Zimski pneumatici

* Podesivi volan

* Aluminijumske felne

* Kodirani ključ

* Svetla za maglu

* Zatamnjena stakla

* Putni računar

Prešao: 61,500 km

Boja karoserije: CRNA

Boja unutrašnjosti: PLAVI PLIS

Menjač: Manuelni, 5 brzina

Motor: 16 ventila,Euro 4

Zapremina motora: 1242 cm3

Snaga motora: 59 KW / 80 KS

Gorivo: Benzin

Karoserija: Hečbek

Pogon: Prednja osovina

Broj vrata: 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

pasat 1.9td je mrcina mrtva tako da ne brini, to je na fiatu normalno, dok ne stanesh potpuno drzi obrtaje malo vishe

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar bi kupio punta mk2,od 2001-2003 to je neka cena oko 5k koliko je on sada gledao,nasta bi trebao posebno da obrati paznju pri kupovini?koji se motor najbolje pokazao?i sve sto mi neko moze reci o tom modelu punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

od 2003. je mk2b u glavnom, ako je i proizvedena neka kolicina mk2 u 2003. to se jako retko nalazi kod nas..

1.2 8v je dobar, jedna od mana je da im crkava komp, a sve ostalo su klasicne boljke punta, crkavanje serva i tako ponesto oko struje

1.2 16v je bolji motor, malo jachi, malo vise i trosi od 8v i cini mi se da uvek dolazi sa vise opreme, moze i sporting da se nadje koji ima maltene sve od opreme.

1.9 jtd je dobar motor, slicne je snage kao 1.2 16v, malo trosi i veoma je pogodan za grad.

U principu, treba za pocetak pogledati limariju da pokusa da provali da li je odvaljivan, obavezno probati kvacilo, ako je tvrdo znaci da mora set da se menja ( oko 200 e), da proveri da li izbacuje neke greske, da proveri da li radi klima (ako je ima naravno) posto takodje zna da procuri hladnjak klime, ali u svakom slucaju obavezno da odveze auto kod majstora pa majstor da da mishljenje....

to je nacelno to, pitaj nesto konkretnije pa da vidimo sta znamo ;)

EDIT: E da, ima i dosta podmladjenih, pa ako ima mogucnost neka proveri preko Eper-a preko broja shasije i taj detalj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manfred ti je odlicno rekao, ja sam neki dan kupio punta i ne radi mu servo :rant:

a ni lampica airbaga mi se nikad ne pali, izgleda da mi ne radi air bag,da mu je zamenjen volan-stavljen sa ispucanim airbagom :rant:

obrati na te stvari paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
od 2003. je mk2b u glavnom, ako je i proizvedena neka kolicina mk2 u 2003. to se jako retko nalazi kod nas..

1.2 8v je dobar, jedna od mana je da im crkava komp, a sve ostalo su klasicne boljke punta, crkavanje serva i tako ponesto oko struje

1.2 16v je bolji motor, malo jachi, malo vise i trosi od 8v i cini mi se da uvek dolazi sa vise opreme, moze i sporting da se nadje koji ima maltene sve od opreme.

1.9 jtd je dobar motor, slicne je snage kao 1.2 16v, malo trosi i veoma je pogodan za grad.

.

a 1.8 16v ne pominjes je li? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ko ima srece da ga nadje kao izvorno putnicki ne bi trebalo da bude problema (moj slucaj)... Moj je bio van i za sad je OK (kuc-kuc) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima dosta detalja, ali u glavnom ljudi chim chuju da je 1.9d, odmah mu pripisuju da je van, takodje i 1.2 8v...

posto su to najslabiji motori u puntu, i oprema je najslabija, mada cesto moze da se vidi 1.9d sa klimom, abs-om, servom, dva ili vise airbag-a, muzika i tako daljeeee

medjutim ima par sitnica koje ukazuju na to da je bio van, kao na primer nepostojanje zadnje police iznad gepeka, svetlo za kargo (u poziciji iznad glave putnika zadnjeg sedista), kutijasti tapacir preko zadnjih kosheva umesto tepiha i tako .. ima dosta detalja, nije bash za net, ima mnogo da se kuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo sta se radi sa puntom mk2 je neverovatno,da ti jednostavno ne smes da se usudis da ga kupis koje price likovi pricaju i ne znam da li trenutno ima 5 komada da ih bas vlasnici prodaju sve varijanta na ima i nista ne znaju o kolima,pa je ispala dobra varijanta kupljen je mk1 od coveka koji je 6god vlasnik,extra ocuvan ima par sitnih ogrebotina ali sve u svemu dobar je autic 1.2 60k

Share this post


Link to post
Share on other sites

burazer je odlucio da uzme puntica mk2a 1.2 16v .. pa me interesuje sta treba gledati pri kupovini istog. limarija, bord, plastike, kvacilo.. na sta obratiti paznju pri kupovini, imaju li neke "Standardne" kvarove (kao OCS kod stila recimo) i sl..

i btw koja im je cena u BG? posto kontam, da je veca i bolja ponuda u BG nego u Nisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo je pitanje,koliko para hoce da ulozi.Jer,ako hoce sa manje para nesto starije,na primer 02-03 onda mu je mozda bolje da gleda neki Bravo,jer je cena skoro ista.Za vise para moze da gleda nekog mladog Punta.Po meni idealna stvar je Sporting 1.2 16v pa na plin.Vidis i sam da vecinom ratuju sa City-jem,ostalo je stvar kilometraze i ocuvanosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče probne vožnje, cimaj volan naglo levo desno u mestu, vidi dal ima luft i dal pucka. Probaj što više puta da smotaš pun u vožnji, naročito na levo da vidiš dal će da otkaže servo, vozi malo i sa upaljenim city servom. Kočnice moraju da budu "stajem u mestu", takve MORAJU da budu na Puntu, prosto su mnogo dobre :) Probaj i da naglo zakočiš da proradi ABS da vidiš jel ispravan. Zabodi se u banderu da proveriš air bagove :D

Probaj iskilavi ga malo trećom, četvrtom i vidi dal zviždi mnogo menjač il trese.

16V motori zbog više konja naročito ako je 6 brzina menjač oće da rascimaju korpu i lamelu pa proveri i kvačilo standardnim testom sa podignutom ručnom, ako ide polako ne vata ručna, ako se ugasi u mestu a ne prokliza lamela, lamela je dobra kao i ručna i vidi dal hvata bar na sredini negde a ne pri vrhu kad puštaš, možeš možda da skineš 100 evra za kvačilo.

Ako je niži kao sporting, pogledaj stanje kartera i izduvne grane.

Normalno je da je motor znojav spolja, to ne znači da curi ulje ali pogledaj spoj oko dihtunga dal je curkav, pogledaj vodu tj paraflu dal je čist ili crn i ulje da nije vodeno, oće dihtung glave da im ode.

Normalno je da suvozačeva vrata pucaju kad se otvaraju / zatvaraju, to ćeš popraviti sam.. :)

Rđe ne sme da ima ič inače je farban i to loše na tom mestu.

Nek vidi godinu na staklima, ako je 2001 na svim staklima mora da ima 1 u ćošku, mada se ovo lako prevari a može i da ne bude bitno, čoveku puklo staklo šta sad

Pogledaj farove, dal su popucali

Možeš ga i na dijagnostiku, on na displeju ovako ne prikazuje neke greške, samo lampice na boardu koje treba sve da se pogase

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bokija decko bas hoce punto mk2a 1.2 16v i nista drugo :) svidja mu se autic, preracunao sve prednosti i mane. jednostavno mu odgovara sve. uzeo bi 02-03.

@ oktopod tnx bro.. prenecu mu to sto si rekao. setih se i ja da sam citao negde za taj prob sa servom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...