Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Punto kao Punto je dobra kupovina!Zavisi sta ko hoce benzinca ili dizela! Po meni je 1.9 velika kubikaza,najbolji pazar je 1.3mjtd,a ako hoce siguricu najprostije to ti je 1.2 -8v i to bez klime!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako,zanima me da li neko ima iskustva sa uvozom automobila iz bugarske,posto ovih dana citam po netu i gledam na tv da je to sad zemlja iz koje se dovoze automobili? citao sam po netu kazu da trenutno u dimitrovgradu ima vise auta nego stanovnika?!!!!? jer logicno njima je bugarska blizu..... ja nisam iz dimitrovgrada ja sam iz nisa pa bih se "prosetao "da vidim sta se nudi po njihovim placevima. trenutno trazim da kupim nekog punta 2001-02 godiste i gledao sam na mobile.bg ima da biras do 2000 e. ovde u nisu mi se ne kupuje jer moja dva prijarelja rade na par auto placa( rade limariju,enterijere) tako da sam se i sam uverio svojim ocima sta se sve uvozi i sta se radi da bi auto izgledao super na auto placevima... DA LI IMA NEKO ISKUSTVA SA UVOZOM AUTA IZ BUGARSKE ??? POZZZZ SVIM FORUMASIMA....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ja odavde sa severa sam kola uzimao još severnije jer tad Bugarska nije bila kao opcija, ali do sad niko ništa nije lepo rekao za tu šemu :whistle:

ali možda budeš ti prvi koji nam otkrije novu mogućnost kako doći do dobrog auta :thumbup: - zato samo napred ali uvek oprezno :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao, ili zna nešto o Puntu sa automatskim menjačem :thumbup: ? Razmišljam o kupovini istog (Punto je 2004 i prešao 85000), pa me interesuje da li je neko imao probleme i kakve vrste? Znam da je pitanje preopširno i da sve zavisi kako je auto održavan, ali svako iskustvo i sugestija bi mi značila!Hvala unapred :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam takvog punta,imao je komsija i imao je kolega,dok radi radi,a kada stane,eee ondaaa :thumbdown: s,tim sto ako je oket,on ce da radi,povedi nekoga ko se razume ,pa gledajte zajedno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, nije da sad ja pametujem ali ni meni baš nije ulivao neko poverenje automatski menjač u Puntu, pa reko bolje da pitam!Još jednom hvala svima :welcome: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ na ovoj prvoj slici mi se čini da hauba nije u ravnini sa krilom, kao i da je far malo uvučen.

savet: ne gledaj noću auto. a kad budeš gledao ovog, povedi limara

nego ljudi ja sam za ove pare za koje će ovaj biti prodat http://www.polovniautomobili.com/oglas1197954/fiat_punto_14_sporting/ kupio prošle godine običan 1,2 8v 2002god. uffff kako su pale cene

Edited by mladj-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me savet na sta treba obratiti paznju kod Punta mk2 sportinga 1.2 16v. Tipa, jel imaju hidraulicno kvacilo pa da crkavaju cilindri, kakvi su menjaci 6-speed, kako se pokazao motor 1.2 16v, elektricni servo volan itd? Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dva cilindra,pomocni i glavni,e sad koji ce i da li ce da vrisne,to se ne zna...Motor je dobar,u osnovi je 1.2/8v,blok ,radilica,nije skup za odrzavanje i ide lepo,menjac isto tako,bitno je samo naci dobar primerak,a to je tesko pola njih je bilo u totalu,a pola vozeno u patos.Nije im isti set kvacila kao na 8v,drugaciju bobinu imaju,kablove,svecice...ima tu svasta da se pise.U globalu meni je ok i svidja mi se taj motor.

Servo upravljac,zna da strada kao i na svakom putu.

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem se puno u fiat, ali znam da bilo koji motor sa lukasovom pumpom je katastrofa!ja imam feliciju 1.9d 47kw sa lukasovom pumpom i mogu slobodno reci da je to jedan od najgorih VAG motora ikada.Imace, uskoro planiram da napustim VW grupu i predjem u fiat!planiram da kupim punta 2 (2001-2006 godiste),.benzinca iskljucivo.interesuje me koliko kostaju delovi, koji su ovlasceni servisi, prednosti i mane ovog auta.ulozio bih neki novac u njega posle kupovine: zamena svih filtera i fluida, paknova, seta zupcastog, seta kvacila, opsta procera sistema za upravljanje, ogibljenja, elektronike.sta se najcesce kvari kod njega, a sta je posebno izdrzljivo?cujem da dosta ljudi hvali lakocu servo sistema, ali je dosta skup kad se pokvari.koji benzinac da uzmem?pozdrav! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodošao na FLCS Forum. :welcome:

Tvoj post je 186. po redu u ovoj temi, slobodno pročitaj prethodnih 185 jer se pisalo o tome što pitaš... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj zazore izmedju krila i vrata, haube . . . Vidi kakvi su srafovi na krilima da li su skidani, hladnjak ima "datum proizvodnje" na sebi pa pogledaj da li je menjan, deluje mi nesto cudno napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji se sve motori ugradjuju u punta 2003> .ja mislim samo 1.2 8v ,1.2 16v, 1.4 ,1.8 hgt i 1.3 mjet .jel to tacno

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam video taj motor u buljavom puntu.do veceras nisam ni znao da se ugradjivao u njega.imao sam ga u onom sa uskim farovima. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za moj pojam mnogo jaka cena, ja sam moj 1.2 8v za 3.000 kupio, registrovao, uradio redovan servis(kaiš, pumpa za vodu, svećice, ulje i tralala) i ugradio sekvent plin... Do sada sam prešao nešto jače od 17.000 bez ikakvog problema...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekam misjenje od iskusnije clanove od mene, ili koji su vozili 5 stepenim menjacem i sa 6 stepenim menjacem punta sta mislite koji je boji i zasto?! unapred hvala!!

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 5 stepeni pa zelim staviti 6 stepeni menjac zato pitam neko kaze da se mora menjati ulje u menjacu i nema toliki obrtni momrnat itd itd posto sam vec doktorirao od punto 2 po meni je ne logicno to mogu da tvrdim do 3000obr je motor mrtav sa 5 stepenim menjacem i opste nije agresivan pri startovanju,a kod 6 stepenog je mrtav kao da sam ukjucio tempo mat i ne vuce kao 5 stepeni

da lije to istina?

Edited by warhorse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima...

Potreban mi je automobil zbog posla i odlucio sam se za Fiat posto su najeftiniji za odrzavanje. Posto cu s vremena na vreme da prelazim dosta sa njim, najbitnija mi je ekonomicnost. Zato me ineteresuje sta vi mislite, da li je bolje da uzmem Punta II 1.2 60ks benzinca ili 1.9 dizela? Znam da su dizeli skuplji za odrzavanje i mnogo je veca registracija a benzinci vise trose. Najvise me interesuje koja je potrosnja u gradu za ova dva automobila?

Pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...