Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

10 hours ago, Nex said:

ali se dvoumim izmedju par godina starijeg mk2b Italijanskog punta i novije Classic varijante iz KG.

 

Kao što rekoše ljudi, sve je to Punto. Classic se nije pravio samo u Kragujevcu, tj. pravio se i u Italiji. Naravno, kod nas njih nema jer je bilo dovoljno domaćih. Često ljudi smatraju da je Classic bila samo neka varijanta za SRB pa pomisle da je možda zato kvalitet drugačiji ili sl., a ustvari nije to ništa posebno rađeno samo za SRB.

E, sad što se opreme tiče, platežna (ne)moć na našem tržištu je uslovila da je najviše prodato onih osnovnih Puntića Classic sa benzincima 1.2 i bez klime, dok ako pogledaš one iz uvoza, tamo su njihovi prvi vlasnici još kako uzimali veće pakete opreme i/ili plaćali doplate, pa je zato lakše pronaći Punto sa više opreme iz uvoza, ali su stariji par godina. To je sve na tebi, tj. šta ti je važnije...da li da auto bude par godina mlađi, ili da bude stariji sa više opreme.

 

Kada budeš pročitao, sada nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo, videćeš da su kod Zastave 10 ljudi pominjali preranu pojavu rđe na zadnjem loncu, čini mi se da je bila i neka priča oko hladnjaka. Ali, to je na Zastavi 10, koja je svaka proizvedena u ITA. Punto Classic kojih ima kod nas, svaki je proizveden u SRB i za njega se ne sećam da sam pročitao na forumu da se ljudi žale na ove iste stavke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Ne patim od neke opreme sad tipa digitalne klime stvarno, vise je tipa ABS, knock senzor kod 1.2 8v, izolacije haube sa donje strane. Tako te neke sitnice mi se cinilo da ovi Classic-i u dobrom procentu nemaju. Mozda gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani clanovi foruma, planiram da uskoro pazarim fiat punto 2003 god. 1.2 8v

 

Imam jednu ponudu, pa me zanima da li neko moze da mi kaze koji je ovaj motor na slici, vlasnik tvrdi da je to 1.2 8v ali noviji.

 

Hvala na odgovorima/

8cb8ea9647fa-800x600.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to isti motor 1.2 8v 44KW, samo je na mk2b (buljavi) drugaciji filter vazduha.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam se raspitao i ispada da su ovi motori ugradjivani u fiat pandu do 2009 god. medjutim ima ih i u punticima :D 

 

isti motor u punto clasic

 

e sad sta mislite o ovom puntu, njega sam mislio da pazarim?

 

oglas 15.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8586981/fiat-punto-12-8v

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponavljam, to su isti motori, kuciste filtera im je drugacije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ikan989 na ovom je nesto budzeno jer ima zadnji branik od prve serije Punta mk2 modela i treca (gepek) vrata su takodje od starijeg modela. Ovog probaj da zaobidjes, ne deluje bas ocuvano.

Takodje pise sa ima ABS a sa slike gde se vidi motor jasno se vidi da ga nema.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru druže, bio sam ja da vidim ovog puntića,  i nije samo to udaran je spreda, valjda popustio kit pa sve tačno vidi, nego se to na slikama ne primećuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je bio u sendvicu, pa je opet ok, osim malo estetski.
Posle udesa u decembru, zamenio sam prednji vezni lim, farove, nosac hladnjaka. Trebao bih da zamenim haubu i peta vrata, ali necu. :D
Peta vrata sam ispravio da leze kako treba i zatvaraju normalno i boli me uvo sto su malo ulubljna na sredini. Hauba se takodje zatvara i ne strci, samo je sam prednji deo kod znaka blago utisnut na unutra, a lak ispucao. U ovakvom stanju ga ne bih dao za bilo kog slicnog godista od ovih sto izgledaju kao novi na oglasima. Prosle godine sam menjao set kvacila, pre toga zbog dihtunga glave sam otvarao motor pa sam to iskoristio i da zamenim karike i lezajeve, kao i gumice ventila. Plin sam sredio kod Rasica, ispravio je sve budzevine onih prevaranata iz Sve za Vas auto kojima ne bih vise poverio ni zidarska kolica. Na tehnickom pregledu u aprilu, bez ikakvog sredjivanja pred registraciju, sve je bilo u savrsenom redu.
Ovaj ce puntic ostati kod mene dok se ne raspadne, a to nece biti skoro :D
Ovo ti pisem iz prostog razloga da ne odbacujes odmah neki za koji se vidi da je bio cuknut. Bolje je da je mehanicki ispravan, nego da se sija kao pasje m...do, a da se auto raspada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari duze vreme nisam pratio desavanja i cene slucajno mi izleti u blizini ovaj autic kako vam se cini poslao sam poruku prodavcu da li auto trosi ulje ali mi nista ne javlja sta pogledati dao bih do 2000eur za neki sredjeniji autic pozeljno dizel...

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8513721/fiat-punto-19jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/29/2016 at 9:30 PM, milan-jtd said:

Sve je to tacno, ali ti si svoj auto zadrzao zato sto je dobar, a zasto ga on prodaje posle sudara?

I ja sam hteo da prodam moj i stavio ga u oglase, ali sam odustao jer sam bio svestan da sta god da uzmem bice macka u dzaku. Sredio sam puntica (vide se tragovi saobracajke i dalje) i svestan cinjenice da za njega ne mogu dobiti ni priblizno koliko meni vredi, odlucio da ga zadrzim sve dok moze da ide. Nakon toga-PRESA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, ispala mi jedna ponuda za fiat punto 1.2 16v, razgovarao sam sa ljudima koji voze ovaj model  i misljenja su podeljena neki ga hvale a neki kude.

Kakvo je vase misljenje, zanima me sve u vezi ovog motora: potrosnja(gradska,auto put), odrzavanje,ponasanje u preticanju, da li je neko imao nekih vecih problema sa njim, sve mane i prednosti. 

Hvala vam na odgovorima? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ikan989 Na pravom si mestu postavio pitanje. Prolistaj temu u kojoj si i videces sve sto te zanima.
Konkretno imam Punta sa tim motorom koji si spomenuo i za 3 godine osim redovnog odrzavanja nikakvih problema nije bilo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga sa tim motorom vozi od 2010,i kao sto rece kolega sem redovnog odrzavanja i servisa nikakavih problema.

Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

došao sam po nekoliko saveta:

Planiram kupovinu auta. Treba mi nešto što jeftinije i štedljivije za gradsku upotrebu. 

Veliki sam fan japanskih stvarčica no, kada se racionalno gleda uloženo/dobijeno "Fiat Punto" se nameće vrlo konkurentno.

 

Po oglasima deluje mi da se već za 1500 eur može nabaviti solidan 1.2 8V, mada mislim da je 1.3mJET bolji izbor iako je 1000 eur skuplji, da li opravdava razliku?

Voleo bih da pročitam neku plus i minus pri ovom izboru.

 

Ima li nešto specifično za gledati tokom kupovine? Uobičajne stvari mogu da prepoznam i zaključim stanje vozila po tasterima, enterijeru, stanju šravova, šelni, creva... Dosta tih sitnica koje govore o načinu održavanja i pedantnosti prethodnog vlasnika.

 

Jedini zajeb jer auto nisam vozio od položenog vozačkog pre 8 godina, no sa druge isto toliko aktivno vozim motocikl pa mi ništa nije strano sem karoserije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže Alekre (predpostavljam Alekre sa BJB foruma), kupi ovo i zahebi Punto...:

 

aasd01.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9161285/daihatsu-charade-gtti-10-turbo 

 

Sad će možda da me razapnu ovde na forumu ali ja ti želim samo dobro!!!   :lol:

 

edit:  Nije da nisam ozbiljan za 12v turbo ali predpostavljam da ipak nećeš auto star 30god. i da već uveliko voziš svoj novi auto pošto je post star 50ak dana... :blushing:

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...