Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

A ko je rekao da mu u gradskoj voznji trosi 4.5l na 100km?Ti buraz dodji kod mene u Zemun ovde nema semafora na 200m :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, nesporim ja da je mali potrošač, već samo tvrdnje da nekome u gradskoj vožni troši 4.5l / 100km !!!

Zavisi po kom se gradu vozi. ;) Trosi meni po Sapcu 4.5 l nekad. :) Ali ko je bio u Sapcu zna o cemu pricam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vala ne znam... u petak je bio tako neki kolaps u Šapcu da sam izludeo... trebalo mi je čak 6min da prođem kroz grad :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ups, nisam još stigao da prečeprkam opcije foruma pa nisam dobio obaveštenje da ima odgovora a temu sam izgubio! Uglavnom evo ponovo je nađoh :)

Hvala za predloge i savete i pazi ja ću da iskoristim tu ponudu da odemo zajedno po afto :)

Uglavnom, evo novih pitanja (malo sam u frci s vremenom pa ne stižem lično da odem da vidim nego ovako preko neta i) vidim ima dosta lepih venova, negde to i ne naglase nego se vidi mreža na slici ili veliki brzinometar, a pošto sam ja baš hteo da izbegnem ven pitanje, koliko bi koštala zamena dela komandne table da bude ona sa obrtometrom i brzinometrom levo-desno a u sredini gorivo i temp. odprilike, ne mora tačno, čisto da steknem neku predstavu?

Pored ovoga, šta još treba dodati, zadnja sedišta, pojaseve, one leptiriće za otvaranje zadnjih stakala, verovatno i onu policu što pokriva prtljažnik (između zadnjeg naslona i zadnjih vrata), farbanje zadnjeg+prednjeg branika u boji auta...

A, je**m te srbijo, kad moram da se cimam bukvalno za euro da bi stiso ceo auto...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve za i o prepravci van-a imaš u temi o mom autu (lowbudget), chikavilijevom (unlimited budget), ili još par vandžija zaki, space itd ( ako sam nekog izostavio - nevređajte se !!!)

sve navedeno dobiješ u enterijeru koji se prodaje po oglasima cene su od 250- 450 eur (može i sporting da se izbunari )

one leptiriće nema trika da nađeš još uvek ali će verovatno naša mala privreda uskoro početi izradu istih...

ja u sutra idem na bubanj pa ako nađem uzeću više pari ...

uzgred budi rečeno table se kreću oko 50 eur + ugradnja ( ali još nigde ne nađoh za mk2b dok za 2 ima kolko oćeš)

:welcome::welcome::cheers::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabla sa obrtaljkom je 50-80€ (zavisi gde nadjes). Za mk2 ih ima, za mk2b dosta redje, ali verujem da ce ih biti sve vise. Ugradnja ne kosta nista, posto mozes i sam to da uradis za 10 minuta.

Dodatni trosak je resetovanje greske board comp-a (kako tabla nebi blinkala) i to kosta 10-20€ (a mozda ti neko uradi i za dzabe), i eventualno, ako ti je potrebno vracanje kilometraze na satu, sto takodje kosta 10-20€ (e ovo ti niko nebi uradio za dzabe ;))

Inace, ako nema obrtaljku, ne mora da znaci da je bio van. Najnizi nivo opreme kod putnickih je bio sa takvom tablom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inace, ako nema obrtaljku, ne mora da znaci da je bio van. Najnizi nivo opreme kod putnickih je bio sa takvom tablom.

a-ha, ja sam mislio da je to tako išlo za venove, uglavnom ne sviđa mi se preterano, sve u svemu hvala na informacijama,

kao što sam predpostavljao jednostavnije je u startu uzeti model koji nije bio van pošto na kraju izađe gotovo ista cena ali sa manje cimanja po majstorima ili uradi sam majstorisanja, taman dok tražim povoljni plen prištedim još malo keša :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da u pravu si, pa sad se isplati uzeti gotov – prerađen van, ali do prošle godine je bolje bilo sam se igrati sa prepravkama nego plaćati deračima sa placeva 1000-1500 eur za nešto što možeš sam da završiš upola jeftinije

to je i bio mj glavni razlog da uzmem VAN sam ga preradim vozim 2-3 godine i prodam za iste pare manje-više...

ali onda je došla Seka ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne kažem ja da je novo biiip, i taj domaći, hajde da upotrebimo ustaljeni već termin, zunto nije loša stvar samo svako već prema svojim kriterijumima nastoji da skroji nekakav dil za kolica, evo ja lično, npr. nemam nešto preterano keša tako da mi se varijanta novog ne uklapa, s druge strane ja dugo dugo nisam vozio ništa sa više od 2 točka (nisam imao šta da vozim inače bi jer volim da vozim) tako da opet ta nova varijanta i nije preporučljiva jer negde ga zagrebem, čuknem, nabijem malo, ili još gore neko mi pređe ključem po boji ili slično, pa ja bi puko od besa i narviranja a ovako polovno, ne košta toliko pa i ako se malo čukne preživećemo nekako.

Zanimljivo je da, koliko mogu da zaključim gledajući sve ove oglase, nekim automobilima ne pada baš cena, ne prođe dan a da na ulici ne vidim barem 10-tak punta, polo-a, megana... ima ih na sve strane, u svim bojama :) a opet cene se drže, niko ne smanjuje iste???

Isto mi kaže drugar, auto placeva na sve strane, svi nešto valjaju/muljaju/uvoze/šlepaju a ko zapravo kupuje sve te automobile, da li je moguće da je tolika potražnja kod nas i da većina automobila sa placeva pronađe kupca???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim punta 2004 god 1.3 multijet, i za godinu dana nisam imao nikakvih problema, prezadovoljan sam i sto se potrosnje tice, mislim da sam pisao negde po forumu kolika mi je potrosnja u kakvim uslovima. Nisam imao nikakvih problema, znaci samo redovan servis i vozi. :) Sto se grande punta tice ne znam kakva je situacija nisam imao priliku da ga vozim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto vec pise u naslovu zeleo bih pitati za pomoc ljude koji vec poseduju ovaj model oko potrosnje i ucestalih decijih bolesti ako ih ima.Model je 2002god 1.2 16v 80ks sestostepeni menjac 3v,znam da je odrzavanje skoro pa najjeftinije u odnosu na konkurenciju al me brine cena kojom se krecu tj za koliko sam ih ja bar za sada nalazio a to je od 3000 do 3500e raznih ima,dal ima neko neku preporuku za to vozilo ili suprotno?? Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec je proslo par godina od kad je pocela prodaja Zastave 10. Auto je skoro 100% punto osim mekanong prekrivaca rezervnog tocka u gepeku :). Da li postoje jos neke razlike?

Pozdrav,

Chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucio sam!! :) Kupujem Fiata punta mk2a. Budzet mi je 3500e (tacno toliko para imam u dzepu). Trazim model sa motorom 1.2 8v, klimom, 5 vrata i ispod 100000km (ako je to ikako moguce)! To su mi generalni zahtevi.Naravno da auto bude sto ispravnije, bolji i sta ja znam. Naknadno za koji mesec bi mu ugradio plin.(Uzeo bi ja i mk2a i ferarija samo mislim da on nemoze ovakav da se nadje u extra stanju). Znaci treba mi automobil da sto manje trosi, da se sto manje kvari, i da mu je odrzavanje sto jeftinije.

Potrebni su mi vasi saveti!

Za sad znam tacno kakav automobil trazim, znam da cu da proverim broj sasije i da cu da ga vozim u taj cuveni TIM servis na proveru. Od koga da ga kupim, gde, kako, dal da uvezem nemam pojma :(. Dajte mi neke savete? Sta bi ste vi u mojoj poziciji?

PS. Ko napise dodaj jos xxxx e, odsecicu mu ruku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, za te pare mozes da kupis dobar MK2a jer su se oni cini mi se radili do 2003god, e sad GDE???

Prvo, vrlo tesko da ces pronaci neki ispod 100 000 km....voleo bih da nisam u pravu, izbegavaj auto placeve ( lom , krs,.... ), sam da uvezes...jedino ako vec imas razradjenu semu ko da ti uzme auto, ko da ga pronadje ( za moj ukus previse ko, sta, kako?), a price to je najlakse i najbolje meni bas i ne igraju...

Po meni ti je pametan izbor 1.2 8v motora, jeftin za odrzavanje, odlican kada mu stavis TNG, nije za trke, ali verujem da ti za to i ne treba auto.

Dakle, najbolji savet koji ti bilo ko moze dati je: naoruzaj se strpljenjem i polako, koliko god za to trebalo vremena.

P.S. Ako dodas jos 500e mozes da uzmes ....hahahahahahaha :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem Fiata punta mk2a. Budzet mi je 3500e (tacno toliko para imam u dzepu).

Budžet ti je negde oko 3.000...plafon nekih 3.100 ili 3.200...jer ostatak para moraš ostaviti za servis koji ćeš uraditi nakon kupovine polovnog automobila...i to sve pod uslovom da ne moraš da mu kupuješ i gume... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prodajem punta 1.2 8v 125000 km ima klimu ali 3v :X. Sve sto ti je NED napiso je tacno. Lep savet ti dao :thumbup: . Ne zuri naces nesto. Auto je zaista ekonomican i lako ga je odrzavati. Mozes i sam uvesti ali to zna da bude skuplja varijanta ali svakako pouzdanija. Uvoz iskljucivo iz nemacke, francuske, svajcarske, holandije. Nikako slovenija i italija ukoliko nisu od vlasnika.

Sve najbolje.... POZ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvoz iskljucivo iz nemacke, francuske, svajcarske, holandije. Nikako slovenija i italija ukoliko nisu od vlasnika.

Ovo nikako ne moze da se uzme kao pravilo. Imao sam priliku da vidim dosta "slovenaca" i "italijana" puntica, koji su bili u izvrsnom stanju i isto tako ocajnih "francuza" i "nemaca". Nema pravila, zavisi od slucaja do slucaja. Cak je moj punto iz italije i van bio, pa sam prezadovoljan i posle skoro 4 godine.

@despotbg: ispod 100.000... nema sanse. Ako i nadjes, neka prevara je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ChikaVili je suvise skroman kad ti nije ponudio svoj auto. Nije bas potpuno ono sto trazis, ali mislim da bi OBAVEZNO trebao da razmotris ovo:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42234&st=0

Ooooopako izgleda, a osim toga, svi znamo Vilija, kupujes auto od proverenog coveka. Srecno :thumbup:

Jos nesto: Vili je majstor fotografije, ali ovaj Puntic izgleda uzivo jos lepse nego na slikama u http://www.polovniautomobili.com/oglas523372/fiat_punto_19ds/

Edited by Bajker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzeo bi i sa troje vrata ako bi naisao na nesto stvarno vredno... Kazem vam nisam izbirljiv treba mi samo pouzdano vozilo za prevoz... Funkcionalnost, ekonomicnost, pouzdanost... recimo moze da nema boju uopste ono boja bezobjan :).Zato mi Vilijev i nije bas interesantan a covek je ulozio toliko truda.Mislim da bi me ubio kad bi video da 3 meseca nisam oprao kola :). Ustvari ja sam se bas nameracio na benzinca...

Ja se u zemlju vracam (crncim u americi) 7 oktobra... Tako da do tad cete valjda jos kojim savetom da mi pomognete. Inace svako misljenje je izuzetno korisno, kao i ceo ovaj sajt. Iskreno nisam ni imao pojma, pre nego sto se odlucih za kupovinu, da postoji...

Edited by despotbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...