Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Hvala za ovo. Evo uporedio sam i koliko vidim cene su skoro iste sem za Ležaj španera zupčastog kaiša to je skuplje za oko 2000 za 16v verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa motorom 1.9 od 60ks u puntu, jel ima nekih boljki i nasta treba obratiti paznju pri kupovini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u suštini kada bih opet trebao da kupim Punta, mislim da bih taj motor u startu preskočio, jer je dizel bez turbine... Ne kažem da je loš, samo mi je nekako 60 ks malo za 1.9 motor...

Opet zavisi ko za čim ima potrebu, ima puno ljudi na forumu koji voze Punta sa tim motorom, pa onda bolje da sačekaš njihovo mišljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa motorom 1.9 od 60ks u puntu, jel ima nekih boljki i nasta treba obratiti paznju pri kupovini

Boljka je Lucas pumpa...dovoljan razlog da ga zaobideš taman da mu je sve ostalo od zlata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li mi neko reći nesto vise o Puntu 2003. god, da li vredi kupiti i kja je realna cena ovakvog auta, kako to da pise sport a ima 1.2 8V motor. Kolika moze potrosnja da se ocekuje i da li na 1.2 8V motore mora sequent plin ili moze neki jeftiniji. Dosta je pitanja jer se ne razumem pa molim za savet.

Evo link npr za ovako nesto:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2144548/fiat_punto_12_novi_tip/

Edited by Gavrilo011
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini sve je isto kao Mk2a, osim izgleda...Nije ovo nikakav Sport, ovo je najobičnija verzija Mk2b Punta i cena je realna, da kažem čak i povoljna

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala najlepse :) Meni deluje skroz ok naravno pooucen iskustvom, nista ne kupujem a da neode prvo kod majstora, a kada sam vec kod njega da li u novom sadu ima neki servis za Fiata gde mogu da pregledam ovaj auto ako se odlucim za ovako nesto? A nalepnica sport me zbunila verovatno je naknadno zalepljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš servis Zoran u Petrovaradinu, ja imam dobra iskustva sa njim, a cene su pristojne. Inače, za tog punta i ne moraš u fiatov servis, on je jednostavn i za održavanje i za pregled, svaki malo bolji majstor će ga snimiti očas posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikada video do sada.

Ali, nema potrebe da po tome gledaš da li je bio Van ili nije. Samo uzmi broj šasije, ukucaj u ePER i tu poie da li je bio teretni ili nije. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima VAN-ova domaćih puntića..znači samo punto klasik koji se sklapao u Kg je išao kao VAN sa 4 vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazite mi u vezi sa Puntom MK2b 1.4 sporting....koja je potrosnja i oko cega bi trebalo da povedem racuna?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednosti i mane MK2b Sporting 1.4 vs. Punto 1.9 mJet HGT.

Kupovao bi Puntakija za koji mesec,pa sakupljam informacije.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes da su rijetki Puntaci sa 1.9 mjet masinom,ali ako naidjes na pomenuti uzimaj bez razmisljanja :)

i uopste bez dizela nista druze, ja licno nikad ne bih pogledao taj 1.4 naspram 1.9 mJTD koji je stroj za njega :D kazem ti iz iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da me posavetuje u vezi kupovine Punta 1.9JTD (cini mi se 2001.), na sta bih trebao da obratim paznju i da li je, da kazem, pametno kupovati Punta sa tim motorom posto sam cuo da su malerozni i losi? Jos me interesuju mane i potrosnja? Inace imam jednog Fiat Una 1.7D i Punta 1.2 8v i obojicom sam zadovoljan.

P.S. Taj auto bi trebao da ide u aktivnu gradsku voznju

Pozdrav i hvala :)

Edited by neshaoct
spojeno by vpejcic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si zadovoljan tim 1,7d onda ces jtd-u da dignes spomenik! Ko li je to lupio da je jtd los? Izvanradna masina, ekonomicna, traje duuugo, ide kao lud, ne znam sta bih lose rekao. Obrati paznju u kakvom je stanju kao i svaki auto sto bi gledao, gledaj da je u sto boljem stanju i sa sto manjom km, i sa sto kompletnijom servisnom istorijom..Nemaju apsolutno nikakvih "bubica" kao npr. renoovi dci, mercedes cdi ili pak fiatov 1,9ds, stvarno su izuzetni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da me posavetuje u vezi kupovine Punta 1.9JTD (cini mi se 2001.), na sta bih trebao da obratim paznju i da li je, da kazem, pametno kupovati Punta sa tim motorom posto sam cuo da su malerozni i losi?

Taj ko ti je rekao da je to loš motor, nije baš najbolje upućen, to je najbolji Fiatov dizel motor ikad napravljen, gazi 500.000 bez da ga pipaš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram uzimati Punta mk2a. Gledao sam automatike, i jako mi se svidjaju, jer sam imao lepih iskustava sa automaticima od ranije, ali nikada nisam imao fiata sa automatikom.

Od motora me zanima samo 1.2 16V, u ponudi su samo godista od 2001 i 2002, malo mi je cudno da nisam naisao na ista novije, ali eto, takvo je trziste.

Na opelu sam ima situaciju da je automatika pocela prvo malko "grublje" da prebacuje brzine pri penzionerskoj voznji, pa je na kraju usledio i kvar. Na svu srecu sluzbeno vozilo, popravka nije isla o mom trosku.

Koji su prvi predznaci kod Fiata da je automatika problematicna? Potrudicu se da vidim ulje u menjacu, mada je polovnjak uvek macka u dzaku, ponajvise automatika, ali me zanima da li je neko imao iskustva da mu se automatika kvari, i kako je izgledao ceo proces "kvarenja" tj sta se osetilo kako se ispoljavalo?

Imam mali ELM327 BT, kineski, da li ima neki program za mobilni, koji mi moze izcitati kodove gresaka motora i menjaca, ili moram nositi laptop?

Uopsteno, kako su se pokazali Fiatove automatike, jer npr Fordovi su dosta dobri, a kako vidim, Fiat ih je kod Stila gurao u najjaci model, tako da mislim da nisu toliko losi, sto se opteresenja tice, ali naravno kod automatike uvek vazi pravilo da ako su dobro odrzavani, onda ne crknu za vreme zivota celog auta.

Takodje, koliko kosta drugi automatski menjac kod nas na otpadima, a koliko u Madji ili Nemackoj, cisto da vidim nekli najgori scenario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simptomi su ti isti kao i na svakom aut.menjacu. Mislim da su se dobro pokazali, generalno su redje u ponudi. Moj drug je imao dve godine sporting-a sa tip tronik menjacem i sluzio ga je bez greske. Koliko kosta drugi menjac ne znam i neverujem da ima kod nas, a u inostranstvu celog punta mozes da uzmes ispod 1000e ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...