Jump to content
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Prvi je kršina, a drugi pozovi i pitaj kad je i gde ugrađen plinski uređaj. Naravno, teraj auto u servis na pregled pre kupovine obavezno.

Ok. Da li kupovati auto sa fabrickim plinom ili ne? Zbog cene odrzavanja?

Ne, po meni!
Osim baš ako znaš čoveka

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Obicno se izbegava zbog potencijalno vece predjene kilometraze, nizbogcega drugog. Nista nije bolje nego to kada fabrika uradi nesto :D
Ako gledas punto 1.2 8v tu nemas sta da se brines niti da te boli glava sutradan. Prvenstveno gledaj da je limarijski dobar i da ima klimu, mehanicki deo se odradi ako treba, lako i jeftino. Za njega nemas skuplji deo od lupam...70e, ajd menjac je mozda 100 :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Na cbc forumu su prilicno napljuvali taj ladi renzo fabricki plin, ljudi su se zalili da im za dizne treba 100e po komadu. Opekao sam se jednom uzeo sam turbo dizel sa zamajcem za gradsku eksploataciju i nisam se bas proslavio, zato ne bih istu gresku da napravim i pisem ovde u nadi da je neko vec imao i razresio iste dileme :)

Pa vazi geberalno ta prica oko fabrickog plina ali ja mislim da je to za ona vozila iz uvoza koja su stigla sa velikom km. Ne verujem da ces ti imati problema sa ovim domacim punticima sa 100-inak hkm na satu. Kupi ako hoces cistog benzinca pa mu ti ugradi negde tng uredjaj ( po preporuci). Zavrsis sve za dan -dva sa atestom i gas. Za gradski auto plin je velika usteda

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

AC uređaj, made in poland...

I mk2b je dolazio sa 1.9 motorom, u verzijama od 86 i 101ks

A benzinski agregati su imali i 1.4 16v verziju sa 95ks
Nisi otpratio da je reč o Zastavinom Puntu classicu, oko 2010. godišta, inače je tačno...

Nisam razumeo da je samo kragujevacki mk2b u pitanju. Spominje samo >2010. godista. A ima ih 2010 i 2011 koji su made in Italy, zato kazem da nije iskljucivo da je taj punto samo sa "nasim" "domacim" 1.2 8v i 1.3mjet

1 hour ago, Milutinac said:

A ima ih 2010 i 2011 koji su made in Italy,

Zar ima? Ja sam bio ubeđen da je mk2b stao sa proizvodnjom u Italiji još 2006te god

Pravljen je kao z10

26 minutes ago, gile smederevo said:

Zar ima? Ja sam bio ubeđen da je mk2b stao sa proizvodnjom u Italiji još 2006te god

Kazu da je proizvodnja u Italiji prestala novembra 2010., a nesto sam bio ubedjen da je i 2011. u opticaju.

Ako je iz Italije onda nije...

15 minutes ago, neshtry said:

z10 emoji6.png

...vec punto classic.

44 minutes ago, Stevcho said:

Nema fabricki plin italijanski?

Ima, kako nema...

Ne znam što se bojiš metana. Kolega iz bivše firme ima petovratnog punta sa fabrički CNG-om i vozi se s njim bez ikakvih problema. Istina, gepek skoro i da nema ali to njemu nije bilo bitno, samo je gledao da pređe što više kilometara za najmanje para. Sa 800 dinara optrilike 230 -270 km gradske  vožnje ako se dobro sećam.

Z10 je polako prebačen u KG i proizvodnja je tada prestala u Italiji

16 hours ago, Axic said:

Ne znam što se bojiš metana. Kolega iz bivše firme ima petovratnog punta sa fabrički CNG-om i vozi se s njim bez ikakvih problema. Istina, gepek skoro i da nema ali to njemu nije bilo bitno, samo je gledao da pređe što više kilometara za najmanje para. Sa 800 dinara optrilike 230 -270 km gradske  vožnje ako se dobro sećam.

Ne bojim se, samo nije mi bas prakticno, nekad odem i do prodavnice a nekad i u selo a nema pumpe... 

Mislim da je plin ipak realnija opcija za nekoga ko nije taksista ili ne prelazi mnogo

Mene jedino brine odrzavanje fabrickog uredjaja jer sam o tone citao da je skupo, i mada me forumasi ubedjuju da nije niko se nije konkretno javio sa istim modelom da potvrdi :)

Benzin i sam ubaci plin!