Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

E da, vezano isto za dihtung glave, nek pogleda čep za dolivanje ulja na motoru sa unutrašnje strane ako ima nešto kao beli majonez to ne valja...a pošto ima 2 bregaste i na takvom je mestu čep, normalno je da dok radi bez čepa baca kapljice napolje, to ne znači da motor "baca na čep pa troši"

Share this post


Link to post
Share on other sites

predlozim mu ja da uzme ipak 8v ... on covek ni da cuje! Jos me na ludog napravio :) zapeo 1.2 16v i bog. Umro sam od smeha.. Pogotovo ako ubode sporting. tako da sam dobio zadatak da pogledam po Nisu ovih dana ako ima neki dobar primerak, ako ne palimo za BG neki vikend na piazzu :)

btw zna za jadac sa brojevima na staklima.. naisao na nekog jeftinog ali po brojevima skontao da je sklapan kao frankenstajn.. kaze ni jedan broj se ne poklapa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ti posavetovao malo i oglase možda, da kreneš na put iz Niša na bum možda ništa ni ne nađeš. Iskreno, nisam nešto ni video sportinge, ima ih malo čak i po oglasima....doduše ovih nesportinga 1.2 16V valjda ima...

I dečko ima poentu, oće da mu auto ide, ne kažem da ovaj od 60 konja ne ide, ali 80 je ipak za 20 više, nije malo na tu kilažu :D

Ja sam tu najbolji primer, ja nisam hteo uopšte Fiata, a najmanje Punta, međutim kad sam naleteo na sportinga za 5 ljada u ono vreme (pre 2 godine) prosto nisam video da je nešto drugo better buy za te pare :D

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovina kola nikako netreba da se zbrzava, pa još da potežeš iz Niša na bubanj, u nedelju bez prethodne analize ponude na tržištu - drugim rečima reci burazeru da smanji gas, i da odvoji bar 15-tak dana da pregleda sajtove sa ponudom polovnjaka + provera svih oglasa i zvanje istih da se potvrde informacije ....

90% prodavaca na bubnju su preprodavci (često sam tamo) i drugo ova nedelja će biti prva topla pa će svi tamo da nahrle

Puntićima cene brzo padaju, pa moja preporuka je da iskulirate do maja - juna ....

moja preporuka placevi u NS - uopšte vojvodina mk2b 1.3 multijet 51 kw - 70 ks ide ko mećava, a troši ko upaljač ! ! !

(osim ako nije baš zapeo za bad-look uže farove mk2 a)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg ogranicen je sa kintom tako da cenovni rang punta mk2a. Inace mjet rulz to se zna

a i meni i burazu je taj far na mk2a xtra dok mi je mk2b ruzan.. ukusi su razliciti.

btw nisam rekao OVAJ nego NEKI vikend AKO ne nadjemo nista ovde. Znamo kako sta ide. On vec dobrih 10 dana trazi po oglasima, i obilazi pijacu. Ja ovih dana obilazim placeve po gradu. U svakom slucaju je jeftinija bg pijaca nego niska (provereno vise puta), i mnogo je veci izbor ako nista drugo. Videcemo za NS ili SU u krajnjem slucaju sve zavisi dal naletimo ovde na nesto dobro ili ne

Sto se cekanja tice ne znam koliko je on voljan da ceka jer vec mu je frka za auto zbog posla i svega

Edited by Zlox

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, onda ako nije gadljiv na Van nek potraži kao moj jer ja sam moj uzeo u oktobru 2008 i izasao me na ime 3400 eur

do sad sam prešao oko 5 kkm i extra sam zadovoljan ...

proveri sajt nsautomobili / net sistem

Share this post


Link to post
Share on other sites

a reci mi jesi prolazio testiranja i sl da ga prebacis na klasicno putnicko ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ako kupiš vana, ostaće van, veruj mi, znam masu ljudi koji su imali silne planove da ga prerade, kad kupiš kola to je to, teško se odvaja kinta od srca koje onda ima sve manje :D

Gledaj da što više dobiješ u startu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sam ja dovoljno nenormalan ;)

@Zlox: akcija je prilicno jednostavna - kada se ubace sedista i sve ostalo zavrsi, preda se za atest, urade se fotke i izda se atest koji kosta oko 5000 dinara... i to je to. Plati se oko 1000 dinara da izadje lik na teren, pregleda i fotka auto, ali ja kad sam sredjivao caletu za Pandu, odneo sam mu fotke na CD-u, pa nije ni izlazio na teren.

Inace, fotka se od pozadi sa otvorenim i zatvorenim trecim vratima i po jedna sa svake bocne strane (da se vide zadnji prozori)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeh nisam tako mislio, samo kažem većina ljudi pa i ja kad kupuju kola te ovo će, te ono će, onda kreneš da voziš, trošiš na čorbu i servis, počne da te mrzi da ga opereš kamoli nešto drugo....

A van ima manu što treba da kupiš sedišta koja nisu džabe, uradiš nosače verovatno, enterijer je bzvz (nije sporting :) ), branici su crni, a na stranu što je verovatno i korišten kao van...znači ima i posla i kinte da se da, sa ovih 6 ljada što ti zaračuna isto ne izađe baš malo, na kraju si za te pare mogao kupiti običnog sa obojenim branicima i sa sve sedištima , fabrički... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, zezam se ;) Nego, realno, ja sam jedan od retkih nenormalnih koji sredjuje van-a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve placeve sam obiso ni jedan 16v ne nadjoh.. bem ti grad :(

oglase sam kupio.. ako ne bude nista idemo za BG.. ako ne bude nista ni tamo lepo ce da naruci da mu doteraju jedan iz svabije i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti treba, znam firmu koja dovozi kola na šlep, cena je oko 470 EUR za Nemačku i bližu okolinu, znači ne iz Holandije i slično :)

Jedini problem je što ta kola nisi video, sem preko mobile.de eventualno, ovi ti samo dovezu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi u mojoj saobraćajnoj piše putničko vozilo, iz dva razloga - 1. ćurke u supu gledaju samo šta piše u tehničkom, a ne carinsku deklaraciju (gde piše putničko- 2 sedišta),

2.- tehnički i sve papire sam završio u agenciji i dao samo jednu crvenu preko...( dakle nemam atest )

Domaći oglasi su puni polovnih Punta, ali retko ćete pronaći original dostavnu verziju, već mnogo češće upravo prerađenu u putnički automobil. Cene se kreću od 4.000 evra do čitavih 6.500 evra, pa i više za poslednje serije koje su zvanično uvezene na domaće tržište, ali u oglasima svakako treba u prvom redu obratiti pažnju na one modele za koje kupci tvrde da su kupljeni u Delti, mada su im zbog toga i cene veće od uvoznih polovnjaka.

Dosta se može uštedeti ako se u inostranstvu automobil kupi kao teretni model odnosno van, kakav je i moj Punto, da bi se u Srbiji potom prepravio i atestirao kao putnički. Ušteda može ići od nekoliko stotina do više od hiljadu evra.

Kupovina Punta Van se može isplatiti jer se za prepravku kod nas plaća između 200-400 evra. Kupovina se može obaviti u inostranstvu ili na nekom od domaćih auto placeva koji takođe vrše prepravke po sistemu ključ u ruke koja se naplaćuje od 250-500 evra sa atestom. Kupac može i sam da nabavi delove, a sedišta za Punto se mogu naći i u domaćoj radinosti po cenama od oko 100-120 evra, ali su bez atesta i postoji rizik da ukoliko se detaljnije pregledaju ne prođu ovu proceduru.

Originalne komponente za postavljanje sedišta i dodatnih delova u Delti imaju sledeće cene: zadnja klupa košta 11.008 dinara, naslon sedišta 10.175, nosač naslona sedišta 17.243 a metalni kostur zadnje klupe 9.328 dinara.

Za Punto su pored zadnje klupe koja mora da sadrži i pojaseve, potrebne i bočne obloge, a poneki put i zamena zatamnjenih bočnih stakala i zadnjeg stakla, mada se to kod nas katkad toleriše od strane nadležnih institucija za ateste.

Formalno- pravno atest je obavezan, ali na placu gde sam uzeo auto oni su u carinsku deklaraciju uneli da je u pitanju putnički auto što mi je znatno olakšalo proceduru registracije ( dao sam 1 červenu i na tehničkom su se "stvorila atestirana sedišta " ) te je moj autić po saobraćajnoj sada putnički i čeka samo da skupim još keša i da dobije prava sedišta.

Takođe, postoje i razne kombinacije ugradnje zadnjih sedišta od Golfa 2, Kadeta, starijih Lanči, gde sama zadnja sedišta po otpadima koštaju znatno jeftinije odnosno od 20€ do 100€ uz prepravku da se obaraju jedno prednje ili oba sedišta košta oko 1000- 2000 din po sedištu. Takva sedišta nemaju bravicu, pa se može desiti da se prilikom naglog kočenja naslon suvozačkog sedišta obori sam od sebe, što osim neprijatnosti nema nikakve druge posledice.

Što se mog Punta tiče on još uvek ima originalna plava Van neoboriva sedišta i iza njih sam skinuo metalno- plastičnu rešetku koja je vezana uglavnom sa imbus šrafovima, ali i sa tri metalna graničnika koji otežavaju inače lako uklanjanje pomenute rešetke. Iza je jedna velika ravna površina na koju može stvarno svašta da stane uz tamnosive zadnje tapacirunge sve do gepeka, takođe odlika vanova su fiksne bravice za zadnje prozore koje nemogu da se otvore ( za sad sam našao otvarajuće samo u paketu par sa staklima -50€) i svetlo iznad zadnjeg sedišta-tovarnog prostora.

i na kraju slažem se sa Oktopodom jer stvarno kad konačno uzmeš auto - prestaje da ti smeta što nema zadnja sedišta

a i vili je u pravu da treba sređivati van - naravno ako imaš vremena, keša, itd što ću i ja raditi vremenom...

obavezno poseti sajt http://www.nsautomobili.com/autoplac/lista_netgroup.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ja sam najmanje na zadnja sedišta mislio, šta da radi bez njih u sred šume u mraku sa devojkom :D

Ili zamisli voziš se sam, ili još gore sa drugom, a 2 stoperke izbacile fige... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa lepo i stoperke i devojčicu lepo opružiš pozadi , jer ima mesta i za king size vodeni krevet....

a ortaka naravno izbaciš napolje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo zlox , šetajući danas po kraju videh jedan simpatičan crni Puntić 1.2 16 v u ELX opremi, 5 vrata, 2002, 4300 eur

evo ti broj pa zovi ako te zanima i dalje - predpostavljam da je fiksni isti kao mob bez 06, - nepoznajem lika....

060/ 3225720

pozz....

Share this post


Link to post
Share on other sites

tnx ljudi na savetima nemate pojma koliko mi sve ovo koristi.. videcu sa burazom da iscita sve ovo pa da vidimo sta i kako. planira se za sledeci vikend obilazak srbije.

@Oktopod inace ovde u Nisu firma za dovozenje vozila (kupovina preko mobile.de) uzima 850 eura :)

@Obelix tnx bro forwardovacu mu broj pa neka nazove da pita sta kako imamo nedelju dana da odaberemo par primeraka pre nego sto krenemo na put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao Ljudi novi sam na forumu mozda ima slicnih tema ali ja nisam nasao na forumu ,nemojte zameriti :) Planiram da uzmem punta 1.9JTD zanimaju me iskustva ,da li se cesto kvari ,da li je skup za odrzavanje koje su mu boljke da li je multiyet bolji i zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto i odlican motor. Jedina ozbiljna "boljka" mu je plivajuci zamajac.

1.3 Mjet je bolji samo u smislu da mu je osetno jeftinija registracija i nema doticni plivajuci zamajac, ali je i slabiji od 1.9 JTD-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta podrazumevas pod skupim odrzavanjem. ;) Inace ja vozim punta 1.3 MultiJet i prezadovoljan sam, prvo sto malo trosi, a ide sasvim ok. Mada opet na tebi je da odlucis sta ces uzeti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, koji je u boljem stanju, taj uzmi. Ja sam gledao 1.3 Mjet, ali je na kraju bio 1.9JTD. Prosto, nisam mogao da nadjem 1.3 odgovarajuci . Sve sto je receno u postovima - po meni stoji. Vozio sam i 1.2 i 1.2 16v, 1.9DS, 1.3 MJet i 1.9 JTD. MJet ide mnogo dobro, tu price nema. Razlika je u zvuku (to niko nije napisao) JTD brekće, a MJet ime reskiji zvuk. Meni po board-u JTD troši po gradu 6.9l. Mada ja to vozim lagano. Miki je ipak najmerodavniji, da iz iskustva kaže gde šta i kako.

BTW JTD ima zamajac, MJet lanac, 1.9DS Lukas pumpu, a 1.2 dihtung i ulje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi forumaši pozdrav,

Kao što kaže naslov teme odlučih se za kupovinu puntoa ili punta kako je već pravilnije...

To bi mi bio prvi auto (inače vozačku imam odavno, eno je skuplja prašinu po sobi :) pa sam mislio da se obratim ovde za neke savete.

Znači, ukupna suma koju bi uložio bi bila tu do max 4000 eura (sa svim dažbinama, papirima, registracijama itd-itd) što znači da bi to bio neki polovnjak, ja sam planirao 2003 godište ili mlađi, druga stvar koja je izvesna je da bi to bio jedan od ova dva modela (prvi mi se prilično više sviđa):

ako sam dobro shvatio ovo bi bio mk2b model,

111252a.jpg

a ovaj je mk2a:

4resize.jpg

Što se motora tiče išao bi na manji, ne bi 1.9... prvo sam mislio 1.2 benzinca da bi mogao da ga prebacim na plin a onda mi neko reče da ovi modeli imaju neku džombu plastičnu pa je ugradnja gasa duplo skuplja (oko 500 eura) nego kod puntiše 1 (onaj što mi se ne sviđa) pa su mi onda rekli da i taj 1.3 jdt, jtd kako li već ide sufix, dizelaš nije isto loš, da su i to dobri motori pa vredi razmisliti ali je dizelaš skuplji za eventualne popravke...

Piranje je i sa koliko vrata afto, meni se više sviđa verzija sa 5 jer je praktičniji dok kolega koji ima punto 1 kaže da bi on uzeo samo sa 3 vrata jer je kao auto čvršći!!!

Ali, to su sve manje bitne stvari, ono što mene najviše muči je što to mora biti polovan auto a što opet implicira dobru proveru stanja takvog vozila u čemu ja nemam baš nikakvog iskustva a nemam ni koga da vodim sa sobom pri kupovini, nemam nikog ko bi mi dovezo vozilo iz nemačke recimo a da mu verujem tj. da me ne zezne. Gde kupiti, ovi na auto placevima (to je novi brend u srbiji "auto plac" gde radiš?, "radim na Auto placu" :) su takvi da ne znam šta da mislim o njima, da li lažu ili su pošteni, hoće li mi uvaliti nešto što će riknuti za godinu dana ili neki sa 200kkm, udaran pa peglan, sumnjivog porekla i ne znam ni ja sta sve ne...

U tom smislu bi mi trebao neki savet šta treba gledati, šta isprobati, eventualno ako prodavac dozvoli odvesti auto u deltu na pregled pa videti šta oni kažu ili tražiti po oglasima domaći punto (ne zastavu već auto koji nije uvežen iz inostranstva polovan). Meni lično dobro izgleda i ideja da kada nađem neki model koji mi se sviđa poveden nekog iskusnog forumaša od Vas :) u lov na punta...

Neko mi je dao sajt www.mobile.de, bolje da nisam gledao, ovde ima havarisanih puntova pa valjda jedno 60% od ukupne ponude, prosto se čovek zapita kako to naši preprodavci (oni po placevima) uspeju da pronađu čitave primerke...

Inače, zanimljivo mi, ovih dana kako planiram kupovinu i istražujem po netu, kad odem negde do grada vidim punto na svakom ćošku maltene a pre mesec dana ih nisam primećivao uopšte :) ko da je svaki treći auto = punto :D

Za sad toliko, biće pitanja još, sigurno. Nemojte zameriti ako sam nešto lupio, niko se nije rodio kao iskusni vozač :) pa ni ja i unapred vam hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...