Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Mozda je glupo da trazim tako nesto, jer sam nov clan, ali mene zanima.. Ako je bas blizu da ti ne bude cimanje nikakvo, a i ako ja odustanem, mozda ce nekom drugom znaciti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli_ , taj Sporting izgleda fino na slikama. Mnogo mi se sviđa dizajn svakako, mada je vozačevo sedište fino razdrljano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Naleteo sam na ovaj topic jer sam od skoro u aktivnoj potrazi za puntom.

Znam da mi je prvi post, ali sam pravo da vam kazem u slicnom problemu kao i vecina koja se upusti u kupovinu kola do nekih 2500e.

 

Vagao sam dosta vremena sta bi bilo najpametnije uzeti do 2500 (tacnije nesto ispod 2500, jer mi je budzet trenutno 2500), dosao sam do zakljucka da bi mi po svim parametrima najvise odgovarao punto 1.2 16v.

Do sad sam imao samo kola sa troje vrata, pa iskreno da vam kazem, malo mi se smucila ta varijanta, gledam puntice sa 5v. Nisam skroz izbacio iz varijante 3v, ali petoro imaju prednost.

E sad dolazimo do onog glavnog pitanja.. Da li se isplati ugradjivati plin u punta, sobzirom da godisnje prelazim od 8000-10000 km!?

Poenta price je da ja sad imam 2500 na raspolaganju, ali za koji mesec cu imati taman cini mi se da ugradim plin (oko 400e).

Razmisljao sam i o 1.3 mjet-u, ali za te pare koje ja imam, nisam video ni jednog pristojnog. Tako da ta varijanta otpada.

16v mi se cini kao dosta bolja varijanta od 8v. Tacnije, tih 20ks vise mislim da cine primetnu razliku u voznji, a ne toliko i u potrosnji i odrzavanju :)

 

Danas sam isao da gledam jednog punta, tu blizu mene, crni, 16v, hlx. Moji utisci su.. hmm.. onako izmedju...

Hauba nije totalno u savrsenoj liniji. Tacnije, leva strana haube ima malo veci zazor nego desna. Prednji levi far je malo uvucen u odnosu na desni. Taman tu gde je u uvucen je branik blago i vrlo malo napukao. Sa unutrasnje strane se ne vidi nista, ili ja nisam video. Podizaci rade, al vozacev malo glavi kada sam probao da ga spustam. Posle par cimanja gore dole, radio je normalno.

Ostatak je sasvim korektan. Probao sam volan, ono cuveno cimanje levo desno, nije ugasio servo. Kvacilo mu je malo tvrdje nego sto sam navikao na ostalim kolima koja sam vozio. NIsam ga provozao, tako da ne znam kako se ponasa u voznji.

Kad sam pokrenuo motor, i digao haubu, uz normalan zvuk, culo se kao neko blago povremeno skripanje. Nista glasno ili previse. Pitah decka koji radi na placu.. I on kao nemam pojma, udje u kola, dva put stisao malo jaci gas i prestalo je. Malo me tu zbunilo, al dobro, valjda nije nista strasno.

Da ne gusim vise, evo punta pa ocenite sami.

 

punto.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4260677/fiat_punto_12_16v_hlx/

 

E da, pitao sam onako okolo za zadnju cenu, kaze covek posto ne moze on da odluci, al kao u fazonu, maximum 100e dole.

 

Hvala unapred i nadam se da ce pasti neka dobra kupovina uskoro, pa da mogu po prvi put u zivotu da predstavim svoj auto na nekom forumu. poz

Meni se plin isplatio posle 12ak hiljada km jer sam ugradio onaj skuplji od 550eur. Za godinu dana sam presao preko 25000km i svaki put kad odem na pumpu sa osmehom je napustim jer znam da cu za 1000 din da predjem oko 150km, a kad je plin bio 67din prelazio bih i 180km/1000din. 

Sve sto si rekao za 16v je tacno i vec je sve 100 puta prezvakano u temi.

Kvacilo-kod mene je papucica bila tvrda,pa je pala zamena kvacila od oko 140eur ukupno sa rukama.

Karoserija-po mom misljenju mala cukanja tu i tamo nisu ozbiljna. Proveri da zbog udarca s preda nije ostecen hadnjak klime. proveri u kom su stanju i kocnice jer ako su komplet za menjenje sve ukupno moze minimum da kosta oko 100eur samo materijal. I znaj da ces uvek lakse prodati verziju sa vise opreme, nego nekog ''golaca'', tako da je ELX,tj HLX uvek u prednosti. 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4257481/fiat_punto_sporting/

 

Untitled.jpg

 

Ovaj mi je jako blizu, videso sam ga u prolazu i nije los....... ako neko zeli mogu ga pogledati tj zagledati....

Uvek treba dati sansu makini koja je dovezena na sopstvenim, a ne na tockovima slepera.  Znaci da je vozen makar tih cca 1000km,konkretno ovaj je minhenski primerak ako se ne varam. Vec smo govorili u jednoj temi sta se sve lose dogadja sa autom koji stoji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zavisi koliko dugo stoji, ako je neko duže stajanje valjalo bi promeniti sve fluide, akumulator, i pneumatici mogu da postanu deformisani usled dužeg stajanja,tako da sve zavisi od proteka vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja ne znam sta je sa ovim trzistem polovnjaka.. Barem u Beogradu..
Pratim vec dosta vremena, neke sam i eto gledao uzivo.. i ispada da je ovaj sto sam ga gore okacio (crni HLX 16v) najbolji od svih, a ni on nije idealan.
Kao sto je skajnet rekao, vozaceva vrata mu nisu u liniji.. I kad sam ga gledao, vrata kao da nisu imala definisan zub za zaustavljanje.. to jest, jesu, al ne kao sto sam navikao.. Jedan blize kolima, drugi dalje. Kao da je imao jedan blize koji skoro uopste ne drzi, a drugi onaj dalje da.
Dal je to sto je udaren sa strane, ili ja ne znam. Nekako mi je cudno da vrata nisu u liniji, tacnije, da su otisla blago na gore. A i kao sto sam i sam video, hauba ima veci zazor sa vozaceve strane nego suprotno (sto je i logicno :) )..

Sta vi mislite?

U ponedeljak cu najverovatnije da odem sa majstorom da ga pogleda. On je doduse mehanicar, i ako mi kaze da je sve ok, i da pazarim, dal da brinem zbog tih vrata i haube? Limara svog nemam... :(

 

... Nemam svog limara ne da mi popravi to i usteluje sve da bude ok, to nije problem, nego da li da brinem dal je auto posteno udaran i savijan ili to moze da bude od cega jos !?

Mnogo sam kola promenio, najvise sluzbenih, i par svojih, al sa puntom nikad nisam imao kontakta. Vozio se par puta i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi vezni lim i kakav je odozdo da ne bude baš da je most varen ili tako nešto. A ako je cena stvarno dobra i ako je auto bolji od ostalih što da ne. Ionako kada ih mi budemo prodavali neće mnogo vredeti kako god da okreneš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko mi je rekao decko koji radi na placu, cenu bi mi verovatno spustili za 100e najvise. Znaci 2200. Malo je kvacilo tvrdje, ali ne sad nenormalno tvrdo. Uradio bi mu veliki servis za svaki slucaj, i kupio zimske gume. I eventualno ako treba jos nesto da se odradi.

Nekako u sebi osecam da mi je mnogo da dam za auto 2200, a ostali na oglasima, doduse sa troje vrata vecinom su ispod. Ima cak jedan u pancevu sporting sa plinom za 2100. Sad sam poslao decku poruku da ga pitam jel sekvent ili obican, jer na slikama ne vidim motorni prostor, a nekako mi je 2100 malo za auto sa plinom.

I ima jos dva komada sa 5v.. Jedan plavi i sa slika mi se cini da je les, i jedan mis sivi, al on je u oglasima vec brat bratu 3 meseca.. Ufff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potpuno jasno sta se dogadja. Makar sa dobrim Puntićima. NEMA IH U PRODAJI! (Njihovi vlasnici su obično ljudi koji trenutno nemaju za bolji auto. Samim tim, s obzirom na ekonomsku situaciju, niko od njih ne želi da se rastane od auta koji je mozda prvi na listi po jeftinoći održavanja(al' sam ga sročio,a?) i u koga su ulóžili solidne pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,da ne bude OFF,ali do malopre sam gledao Ideu u Valjevu,da JTD motorom,ekstra mi se svidela,da imam neki keš išao bih da je pazarim.Ludilo


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Naleteo sam na ovaj topic jer sam od skoro u aktivnoj potrazi za puntom.

Znam da mi je prvi post, ali sam pravo da vam kazem u slicnom problemu kao i vecina koja se upusti u kupovinu kola do nekih 2500e.

 

Vagao sam dosta vremena sta bi bilo najpametnije uzeti do 2500 (tacnije nesto ispod 2500, jer mi je budzet trenutno 2500), dosao sam do zakljucka da bi mi po svim parametrima najvise odgovarao punto 1.2 16v.

Do sad sam imao samo kola sa troje vrata, pa iskreno da vam kazem, malo mi se smucila ta varijanta, gledam puntice sa 5v. Nisam skroz izbacio iz varijante 3v, ali petoro imaju prednost.

E sad dolazimo do onog glavnog pitanja.. Da li se isplati ugradjivati plin u punta, sobzirom da godisnje prelazim od 8000-10000 km!?

Poenta price je da ja sad imam 2500 na raspolaganju, ali za koji mesec cu imati taman cini mi se da ugradim plin (oko 400e).

Razmisljao sam i o 1.3 mjet-u, ali za te pare koje ja imam, nisam video ni jednog pristojnog. Tako da ta varijanta otpada.

16v mi se cini kao dosta bolja varijanta od 8v. Tacnije, tih 20ks vise mislim da cine primetnu razliku u voznji, a ne toliko i u potrosnji i odrzavanju :)

 

Danas sam isao da gledam jednog punta, tu blizu mene, crni, 16v, hlx. Moji utisci su.. hmm.. onako izmedju...

Hauba nije totalno u savrsenoj liniji. Tacnije, leva strana haube ima malo veci zazor nego desna. Prednji levi far je malo uvucen u odnosu na desni. Taman tu gde je u uvucen je branik blago i vrlo malo napukao. Sa unutrasnje strane se ne vidi nista, ili ja nisam video. Podizaci rade, al vozacev malo glavi kada sam probao da ga spustam. Posle par cimanja gore dole, radio je normalno.

Ostatak je sasvim korektan. Probao sam volan, ono cuveno cimanje levo desno, nije ugasio servo. Kvacilo mu je malo tvrdje nego sto sam navikao na ostalim kolima koja sam vozio. NIsam ga provozao, tako da ne znam kako se ponasa u voznji.

Kad sam pokrenuo motor, i digao haubu, uz normalan zvuk, culo se kao neko blago povremeno skripanje. Nista glasno ili previse. Pitah decka koji radi na placu.. I on kao nemam pojma, udje u kola, dva put stisao malo jaci gas i prestalo je. Malo me tu zbunilo, al dobro, valjda nije nista strasno.

Da ne gusim vise, evo punta pa ocenite sami.

 

punto.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4260677/fiat_punto_12_16v_hlx/

 

E da, pitao sam onako okolo za zadnju cenu, kaze covek posto ne moze on da odluci, al kao u fazonu, maximum 100e dole.

 

Hvala unapred i nadam se da ce pasti neka dobra kupovina uskoro, pa da mogu po prvi put u zivotu da predstavim svoj auto na nekom forumu. poz

Vrati se koju stranu unazad,za mene su postavili jednog crnog u Bgd,kazu da nije los,pa pogledaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za kolegu @filipbgd i koleginicu @maju jedan solidan primerak (barem na slikama), motor 1.2 16v, 5 vrata, klima, HLX oprema, cena 1900 eura (pise da nije fiksno), registracija istice 02.2014. (to mu je mana).

Na slikama mi ne deluje udarano, farbano i sl.

 

Sto bi se reklo, izgelda kao povoljna kupovina.

 

 

Evo linka:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4272593/fiat_punto_uvoz_iz_nemacke/

 

 

a evo pr. screen.

 

Untitled.jpg

 

 

P.S. Antena mu nije kriva, ali je neka skracena.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti ovakav,mozda neke razlike u opremi

Ma,ne citate redovno ;-) ,nije jos u dvoristu,da se registruje,pa da slikam i hvalim se :D ne verujem da ce pre srede,mm je malo u guzvi
Onaj sivi,ima ps par strana unazad


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sto je ispod cene, slobodno napisi da vidimo koliko je spustio a ipak ostao barem nesto dobar na njemu ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1900,s tim sto je za druge bila fiksna,s tim sto ce da nas saceka za jedan deo,jer je to iznad onog sto trenutno imamo. Ja mislim i nadam se da vredi.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi i to je previse za neregistrovan auto bez uradjenih servisa i ako ne vredi ja bi mu licno sve po spisku posto se znate ;)
Ja sam moj davao za dve bez dinara ulaganja i na kraju je ostao kod burazera.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošteno,da se u sreći i zdravlju navozite s Puntićem

 

Ticma,tvoj je bio sa TNG uredjajem?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...