Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Ne da se ne razumem nego sam totalno neupućen kada je ova tematika u pitanju :) Zato i pitam vas ovde jer znam da znate vise nego što ja znam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naci mjet-a koji je u dobrom stanju je gotovo nemoguce. Pratim oglase vec jedno 2 nedelje, i provobitno sam se takodje nosio mislju da uzmem tog 1.3 dizela, medjutim ono sto kod nas moze da se nadje sa tim motorom je blagi ocaj, ni jedan jedini ne deluje kao da je presao manje od 250.000, koliko god pisalo na satu. Sa druge strane, ti motori su jako dobri, i verovatno ce izugrati jos toliko, ali dzaba ti dobar motor ako moras pola auta promeniti da bi bio miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne kupuje dizela da bi malo prelazio sa njim, pogotovu ne preko . . .

Na 220 000 sedista kod mene izgledaju skoro kao nova kao i ostatak enterijera a nikad nista pipnuto nije dok je volan je blago izlizan . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle vise od mesec dana razgledanja oglasa, muvanja po placevima, kod raznoraznih prodavaca moj punto kupljen bukvalno u fazonu, ovaj pa sta bude ... vise nema kupljen je iz drugog puta ali ne zalim ... koliko god da je presao, nista me nije izdalo u prvih 70kkm tako da racunam da me covek nije prevario niti sam kupio pogresan auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj me ispalio :) rekao je da možemo do mog majstora ali sada se ne javlja ni na SMS ni na poziv, neki prevarant pa odustao ko zna kakav je auto. 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3770959/fiat_punto_12_sporting_abarth/

 

 

 

Idemo dalje šta mislite o ovom primerku? Kakva je tu potrošnja u odnosu na 1.2 16V , pitam da vidim da li mogu da podnesem ovo dok ne stignu pare za plin :) Samo da nije kao kod HGT-a 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3924697/fiat_punto_14_16v_sporting/

 

 

 

 

I ovaj samo što ima plava sedišta, a ne volim plavi enterijer. I ova krem bela izgleda kao da se mnogo prlja :)

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3913363/fiat_punto_plinklima/

Ovaj treći sam lično gledao pre mesec i više dana. Ja bih ga izbegao u širokom luku, lik koji ga prodaje je ili preprodavac ili je shvatio da je kupio go*no  i hoće da ga se reši. Inače kupio ga je od neke žene u Zaječaru, video sam oglas na mojauto i zvao tu ženu koja mi kaže prodat auto pre ,tada, 15ak dana. Inače motor je blagi rastur i nema šanse da je prešao toliko koliko piše na cajgeru. Na nakoliko mesta ja počeo da korodira lim, mislim prednje levo krilo, sajtne i zadnje levo krilo. Kvačilo je tvrdo kao kamen a volan izlizan kao da je prešao 300000 km što nije daleko od istine. Inače nije imao ni rezervni ključ ni polisu (navodno nije poneo). Bilo je tu još nekih sitnica... Uglavnom zaboravi, ja otišao sam ga pogledm i trebalo mi je dobrih 3 minuta da shvatim da je auto za izbegavanje.  

Edited by Sale_Bgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ovaj treći sam lično gledao pre mesec i više dana. Ja bih ga izbegao u širokom luku, lik koji ga prodaje je ili preprodavac ili je shvatio da je kupio go*no  i hoće da ga se reši. Inače kupio ga je od neke žene u Zaječaru, video sam oglas na mojauto i zvao tu ženu koja mi kaže prodat auto pre ,tada, 15ak dana. Inače motor je blagi rastur i nema šanse da je prešao toliko koliko piše na cajgeru. Na nakoliko mesta ja počeo da korodira lim, mislim prednje levo krilo, sajtne i zadnje levo krilo. Kvačilo je tvrdo kao kamen a volan izlizan kao da je prešao 300000 km što nije daleko od istine. Inače nije imao ni rezervni ključ ni polisu (navodno nije poneo). Bilo je tu još nekih sitnica... Uglavnom zaboravi, ja otišao sam ga pogledm i trebalo mi je dobrih 3 minuta da shvatim da je auto za izbegavanje.

 

 

Hvala ti, nisam išao da ga gledam ali sam se premišljao. Sve više razmišljam da nadjem ipak neki 1.2 8V ili max 16V  ništa jače jer mi treba zbog posla najviše.

 

Imao neki lik tu kod mene u kraju, crn sa GO opremom ona tamna sedišta  i sa sporting opremom, lep ko lutka, i sad ipak rešio da neće da ga proda... baš sam baksuz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne očajavaj auto se uzima s glavom a ne očima.majstora sa sobom obavezno.ja sam mislio da ću auto tražiti max 6 meseci al eto kupio sam ga posle 7 dana traženja.jednostavno se neke stvari poklope ili ne,na to ne možeš da utičeš.koliko je verovati čoveku od kog sam uzeo moj je 2 puta bio kaparisan al to meni ništa nije značilo.dok drugar majstor nije rekao vredi i uzimaj,njemu sam prepustio tu odluku.i eto tražio sam iskljucivo 8 ventila a uzeo s 16 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz linkove ka oglasima, MORA da se postavi i printscreen sadržaja sa tog linka. Ako se to ne uradi onda čim oglas istekne, ili oglas bude obrisan, niko više nema pojma koji je to auto komentarisan, o čemu se to na ovoj temi pisalo.

Pošto u postu od pre neki dan nije bilo printscreena, sad sam hteo da ih dodam. Ali, u međuvremenu je drugi ostavljen link postao prazan, tj. više tu oglasa nije bilo (obrisan je ili je istekao). Prvi je još uvek aktivan i postavio sam sliku gore (za onaj žuti HGT).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je trenutno realna cena za model Fiat Punto 1,3mjet 2003. Zainteresovan sam za ovaj model, a alternativa je i punto 1,2 16v obzirom da i ne prelazim puno godisnje.

Edited by neshaoct
skinuti linkovi jer nije bilo printscreena

Share this post


Link to post
Share on other sites

2009god, ima fabricki plin, klimu, alarm i ABS, tj. svu opremu koja za Punto postoji.
Sumljiva mi je zapravo kilometraza od 67.000, relativno je mala za auto sa fabrickim plinom, vecina tog godista sa plinom je presla daleko vise, a i na slikama ne mogu da procenim kakvo je stanje.
Nije prvi vlasnik, sto opet budi sumlju, ako ako star 4 godine trazi vec treceg vlasnika...
Kako vam se cini(osim toga sto je beo icon_thumbsdown.gif  i potenciajlno prepravljeni VAN)?
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... _punto_12/

punto.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno je da nije njegova kilometraža (kao i gotovo svakog punta ovdje) al koga je to briga, bitno je stanje vozila. Što se mene tiče: u budućnosti ne bih bježao opet od punta, al ako bih uzimao nešto baš mlađe rađe bih se umjesto punta odlučio na grande punto pa neka je i koju godinu stariji (ipak mu je dizajn za 10).

Share this post


Link to post
Share on other sites

2009god, ima fabricki plin, klimu, alarm i ABS, tj. svu opremu koja za Punto postoji.

Sumljiva mi je zapravo kilometraza od 67.000, relativno je mala za auto sa fabrickim plinom, vecina tog godista sa plinom je presla daleko vise, a i na slikama ne mogu da procenim kakvo je stanje.

Nije prvi vlasnik, sto opet budi sumlju, ako ako star 4 godine trazi vec treceg vlasnika...

Kako vam se cini(osim toga sto je beo icon_thumbsdown.gif i potenciajlno prepravljeni VAN)?

http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... _punto_12/

punto.jpg

Bio VAN ili ne, muski je odvaljen u prednji desni cosak, pa posle lose uradjen. Samo zato bih ga zaobisao. A i to da li je VAN ili nije mozes proveriti na EPER-u, kucaj VIN i samo ce ti se kazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino sto odavde vidim da prednji branik ne stoji bas kako treba 

 

kilometrazu kod nas ne treba uzimati za ozbiljno

 

a sto se vlasnika tice, imas ljude koji kupuju, prodaju, menjaju, nekoliko automobila godisnje, taman naviknes da ih vidjas u jednom, oni kupe drugi auto i tako u krug, po meni jako nebitna stavka 

 

pozdrav za kolegu Jankovica, nisam ga video citav dan na forumu  :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte da li se to vraćanje kilometraže dijagnostikuje kada se auto nakači na kompjuter? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, kod Punta nije moguce utvrditi pravu kilometrazu. Renault recimo cuva podatke u neobrisivom epromu i na jos par mesta u vozilu, pa je prepravka kilometraze moguca iskljucivo zamenom veceg broja memorijskih elementa.

 

 

Pojavio se jos jedan zanimljiv Puntic, 2010 god, dynamic oprema sa klimom, presao navodnih 39.000. Ali kao po obicaju sve sumljive kombinacije, nasledio ga od prvog vlasnika, slike lose a u zajecaru je...

http://www.polovniautomobili.com/oglas3994649/fiat_punto_classic_dynamic_ac/

 

punto2010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što sumnjivo, to je domaći Classic i to poslednja verzija sa većim retrovizorima kakav i ja imam. Verujem da je kilometraža tačna a i može se proveriti u bilo kom ovlašćenom servisu, odnosno možeš mu saznati i istoriju održavanja, što ćeš teško ustanoviti sa nekim strancem odnosno starijim modelom. :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam punta 1.7 td turbina mu je iskljucena stavljen stopli lim. izgleda da se neka dizna cuje. ali auto radi kao traktor bucan udjavola. e sad interesuje me vasa misljenja u vezi ovoga ali auto ok radi ide vuce sve ok.samo sto je bucan

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je to bucan? Lupa, kuca, skripi.... Kako moze da ide ok. kada je bez turbine, morao bi da vuce lose, bas lose i dosta da dimi. Sta te konkretno interesuje, misljenje u vezi sa cim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...