Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Zelim da kupim fiat punta mk2 dizela. Naravno, prvi kriterijum je cena. Nailazim na jeftinije modele punta  2001+ god. Ali si oni sa oznakom 1.9, a neretko zapadne i neki 1.9jtd ali je takav presao bas puno. Nebitno, zanima me razlika izmedju 1.9 i 1.9jtd., potorsnja ova dva modela, odrzavanje, koji su se pokazali dobri itd. Doduse, ovaj 1.9 jtd sam vozio 4 dana (oko 500 km sam presao sa njim) i zadovoljan sam .  pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj sada, nakon spajanja tema, sve što piše u temi na kojoj smo. :thumbup:

Ukratko, 1.9D je atmosferski dizel (nema turbinu, ima manje KS i manje Nm), dok je 1.9 JTD turbodizel sa više snage i obrtnog momenta.

Srodna tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=58904

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nailazis na jeftinije modele zato sto su ti 1.9d mahom bili vanovi i koliko ih gledam po oglasima izvozeni su pa nema gde... Ako te ne zanimaju neke performanse, treba ti auto za po gradu i sl. ako ga nadjes dobrog ( ja jos nisam naisao na takvog) moze dobro da te posluzi. Odrzavanje nije skupo jer je to najprostji dizel motor koji postoji. Imaju problem sa Bosh pumpom pa hoce da prave probleme prilikom prvog paljenja.( oko 300e kosta popravka) Trosi nekih 5-6l, malo je bucniji u kabini, ali bih rekao da nije sam motor ni u pola dobar kao 1.9jtd.  Jtd trosi otprilike isto, malo vise po gradu mozda, ali je neuporedivo bolji motor po svemu ( izdrzljivosti, performansama, manje bucan..) Ako hoces jeftino da se vozis, onda je po meni najbolji izbor 1.2 8v +tng.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pogledao jednog Punta i prodavac mi je napomenuo da ne radi rucna i abs.Sto se tice abs-a kaze da se abs ne pali pri malim brzinama nego samo pri vecim oko 80km/h.I takodje sam primetio da u unutrasnjosti kasete nema gornjeg dela ploce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ikako mozes da se uklopis, ja ti preporucujem 1.3MJt. Ima dobre karakteristike u voznji, malo trosi, jeftina registracija, lako se porodaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Takodje planiram kupovinu Punta, u domacoj izvedbi. Odlucio sam se za 1.2 motor, sa obaveznom klimom kao i plinom. Budzet je ogranicen, a samim tim i izbor, ali recimo ovaj

 

cxca78250.jpg
 
...primerak deluje interesantno, ima klimu, presao je 72.000 i svidja mi se boja. Plina nema, ali ako skine jedno 100-200e sa cene, onda mi se uklapa u budzet i da ga sam ugradim.

 

cxca78252.jpg
 
Ovaj je nesto skuplji, ne verujem da bi se uklopio za auto+reg.+plin, a da ne pominjem neki osnovni servis kada kupim auto posto sam planirao 3k da dam na auto, a povecao nekako na 3.5, pa tu mora uci sve nazalost.

 

cxca78253.jpg

 

Treci primerak je najmanje presao, ali je hauba ocukana, i farban je u ovu odvratnu plavu.

Nisam nasao ni jedan jedini primerak u oglasima koji ima klimu i plin, svi primerci koji imaju plin nemaju klimu, sto je prosto neverovatno!

 

Sta uopste mogu da ocekujem kupovinom auta ovog godista i kolometraze, tj. sta je to sto moram odmah da menjam, a sta me ceka u nekih narednih 20-30.000 kilometara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, rešio sam da kupim ponovo Punta samo sad neki slabiji :)

 

Tražim neki Punto 1.2 8V ili 16 V. E sad važno mi je da nema plava sedišta :) i da mu ona plastika gde je pepeljara ili stalak za čaše ide u sklopu sa plastikom na menjaču. Svakako ću ići sa svojim majstorom ali voleo bih da čujem i vaše mišljenje.

 

Za sada mi se dopada ovaj Punto, ima lep enterijer:

cxca78255.jpg

 

Takodje sam i ovog sportinga šmeknuo:

cxca78256.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas3770959/fiat_punto_12_sporting_abarth/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je za nepovjerovat kolko se na ovim puntima (za koje pitate i postavljate linkove) BEZOBRAZNO PUNO vraćaju kilometraže....pa zar neko može povjerovat da auto 2002-03. godište može imati tek 70 il 100 hiljada km...smiješno!

Edited by gazija2011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ih oboje, lik kaže da je auto 2004 i da je ne udaran itd (prvi oglas) sad ja se oko provere i ne razumem baš.

 

Što se tiče kilometraže rekao sam da hoću da auto pregleda moj majistor i da ce da ga nakači na kompjuter, prvi kaže nikakav problem može sve, dok drugi nije hteo na to da mi da odgovor jer sam njemu slao SMS ne mogu sa posla da zovem. 

 

Treba mi auto i gledam da kupovinu završim što pre ali slab je izbor trenutno od onog što se meni dopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledam da kupovinu završim što pre

Moj savet je da auto ne kupuješ tako već polako da vidiš što više njih pa onda odabereš najbolji .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ih oboje, lik kaže da je auto 2004 i da je ne udaran itd (prvi oglas) sad ja se oko provere i ne razumem baš.

 

 

Auto teoretski ne može da bude 2004, jer se Punto mk2a pravio do 2003. i 2003. je počeo da se pravi mk2b sa širim farovima (kao zastava10).. Može vrlo lako da se proveri na eperu, izbaciće tačan datum kada je izašao iz fabrike, u kojoj boji, kakav enterijer i tačno ćeš znati da li je muljano i šta je muljano.. Iskreno prejake cene za mk2a Punto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu, skroz je na mestu.

Nisam se lepo izrazio, gledam vec neko duze vreme ali se to vreme blizi kraju i zato sam tako napisao, jer ja još ništa nisam pronašao a najviše mi treba auto zbog posla. Neke sam gledao onako sam u prolazu i nije ni na oko bilo približno nego kao na slikama. Ja kažem pogledam malo taj vizualni deo a ostalo majistor.


 

Zvao sam ih oboje, lik kaže da je auto 2004 i da je ne udaran itd (prvi oglas) sad ja se oko provere i ne razumem baš.

 

 

Auto teoretski ne može da bude 2004, jer se Punto mk2a pravio do 2003. i 2003. je počeo da se pravi mk2b sa širim farovima (kao zastava10).. Može vrlo lako da se proveri na eperu, izbaciće tačan datum kada je izašao iz fabrike, u kojoj boji, kakav enterijer i tačno ćeš znati da li je muljano i šta je muljano.. Iskreno prejake cene za mk2a Punto..

 

 

To što oni napišu meni ništa ne znači, ne dajem više od 2100 :D i manje cu da dam ako majstor nadje nešto, a uvek se nadje na ovako starim automobilima.

 

Još se razmišljam da ubacujem i plin i to mi je investicija, jer sa plinom nema ništa sada da je ok i da je u ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To što oni napišu meni ništa ne znači, ne dajem više od 2100 :D

 

tako sam i ja razmisljao, al eto dao sam 2.450 i mislim da se nisam zajebao, covek je odradio vel. servis, menjao vodenu pumpu, zupcasti kajs, ulje...meni je bilo samo da ga registrujem na sebe i teraj.

kad sam kalkulisao i gledao ponude po sajtovima, isto sam max bio spreman da dam 2100 i na tu cenu treba dodati vel. servis, registraciju i eventualno zimske gume.

 

mozda sam i dao koj euro vise al sam zato dobio punta s odlicnom opremom i digitalnom klimom sto je za auto s 4/5 vrata prava retkost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si prošao ispratio sam kada si kupovao auto :D Lep Puntiša. 

 

Ja sam iz Beograda i Majstor mi je tu u kraju "Vlada Abarth" kod njega sam terao i HGT-a , skroz ok lik sitne stvari mi nikada nije naplatio, na računar mi je HGT-a kačio 20 puta ni to mi nikad nije naplatio, stane mi auto i ja zovem čoveka koji se iscima da dodje i opet neće da uzme pare, mislim da ovakvih ljudi više nema nigde... Imam veliko poverenje u ovog čoveka i sam mi se ponudio još odavno da kada budem kupovao opet auto slobodno mogu da ga pozovem. I tako je sad bilo, pozvao sam čoveka i rekao je da nikako ne uzimam sam i da ce ići sa mnom. 

 

Voleo bih da to bude 1.2 16V da ipak lepše vuče nego ovaj od 8V i još ubacim plin ako nema i da budem miran minimum dve tri god., ali sad šta prvo nadjem da valja to ću kupiti, žao mi je jer ne mogu da nadjem sportinga sa crnim sedištima, sve što nadjem imaju ova crno plava kao u HGT-u što ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da ti reper za kupovinu bude boja sedišta, ima tu mnogooo bitnijih stvari, na dobar auto se danas teško nailazi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mojim očima malo drugačije vidim boje od drugih ljudi :D zato mi se ne dopada plava boja hehe

 

A recite mi drugari kolika je realna cena sada Punta 1.2 16V 2002 god.? 

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 3vr bi trebalo da za 2000e nadjes odlican primerak i to od vlasnika sa sve servisnom istorijom, jedino je ovde problem sto su ti zahtevi specificni ( da je crni enterijer sto je retko bas, da je 16v i sl.) Znam da ima par komada po Bg-u sa plinom, reg. i ispod 2000e ali su 8v, ali to ne bi trebalo da ti predstavlja toliki problem. Probaj i 8v i 16v pa proceni i sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si prošao ispratio sam kada si kupovao auto :D Lep Puntiša. 

 

Ja sam iz Beograda i Majstor mi je tu u kraju "Vlada Abarth" kod njega sam terao i HGT-a , skroz ok lik sitne stvari mi nikada nije naplatio, na računar mi je HGT-a kačio 20 puta ni to mi nikad nije naplatio, stane mi auto i ja zovem čoveka koji se iscima da dodje i opet neće da uzme pare, mislim da ovakvih ljudi više nema nigde... Imam veliko poverenje u ovog čoveka i sam mi se ponudio još odavno da kada budem kupovao opet auto slobodno mogu da ga pozovem. I tako je sad bilo, pozvao sam čoveka i rekao je da nikako ne uzimam sam i da ce ići sa mnom. 

 

Voleo bih da to bude 1.2 16V da ipak lepše vuče nego ovaj od 8V i još ubacim plin ako nema i da budem miran minimum dve tri god., ali sad šta prvo nadjem da valja to ću kupiti, žao mi je jer ne mogu da nadjem sportinga sa crnim sedištima, sve što nadjem imaju ova crno plava kao u HGT-u što ima.

 

Gavrilo, u kojem kraju BG si ti? Gde je Vlada Abarth?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se kreću cene za prenos vlasništva i ono ugovor itd... nisam skoro kupovao auto, ako neko zna približno koliko para da se spremi za 1.2 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uzeo od firme pa nisam morao da placam porez na prenos apsolutnih prava (firma je platila) ja sam platio "samo" registraciju, tehnicki, saobracajnu i tablice nekih 18000 za 16V ako budes uzeo s 8V izaci ce te jeftinije nekih 1500din.

ako uzimas od fizickog lica na tu sumu dodaj kupoprodajni ugovor 1000-1500 din uzimaju agencije sto ti istampaju i popune jedan papir sa licnim podacima kupca, prodavca i podacima o vozilu, ako si iole pismen skini gotov ugovor s neta, popunis i ustedis to sto bi ti uzela agencija da ga overis u sudu ili pisarnici opstine.

 

overa mislim da ce placa oko 700din u zavisnosti od sume koju stavite u ugovoru. (sto manja to bolje).

nakon overe ugovora idete u poresku upravu kako bi vam odredili iznos poreza koji trebas da platis, i onda ako je prodavac iz iste opstine kupca ne moras da menjas tablice vec samo promenu saobracajne, u suprotnom prodavac odjavljuje vozilo u mestu prebivalista i ti sa odjavljenom saobracajnom predajes u PS u mestu prebivalista zahtev za izdavanje nove tablice i saobracajne.

a mozes voziti  i na ovlascenje dok ne istekne registracija i onda sve platiti, mada bi ja odma prebacio na sebe i zavrsen posao.

ako sam nesto izostavio kolege ce dopuniti.

 

prenos vlasnistva se radi ako je vozilo vec registrovano, a ako se prodaje na ime kupca radis (auto bez tablica) ceo postupak kao ja, tehnicki, tablice, saobracajna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...