Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

a zato stavljaju karton:)hmm sad sasm opet u dilemi,kontam da cu ja kupiti pa sta mu bog dragi da...stavim karton i ko ga sisa:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat sluzi da bi auto dostigao radnu temperaturu tj ako je termostat ostao zaglavljen u otvorenom polozaju voda kruzi i kroz hladnjak kroz koji takodje struji vazduh i zato ljudi stavljaju karton i u tom slucaju ne moze da prokuva, a kada termostat ostane zatvoren voda kruzi samo kroz motor i u tom slucaju ce prokuvati. Inace ne postoji polovan auto koji nema nista ulaganja, tako da kada kupujes auto nikada ne treba da dajes sve do dinara za njega, uvek se mora ostaviti po strani makar 100-200e minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj onda to znaci da je moguce da ce preko leta prokuvati?znam da nema kola bez ulaganja,tako sam prosao i sa proslim puntom,ima pun da ne kazem sta ulaganja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u tvom slucaju nebi trebao da moze da prokuva, u tvom slucaju nemoze da dobaci radnu temperaturu a kamoli da prokuva jer voda stakno kruzi kroz hladnjak. Generalno nije veliki problem, hoce auto zbog toga malko vise da trosi jer senzor temperature salje signal kao da je auto hladniji i automatski komp salje ignal diznama da daju vise goriva... Moze auto tako da se vozi, nista mu ne smeta ali svaki problem jednom treba resiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće sigurno prokuvati, preko leta će dostizati radnu temperaturu u gradu i spuštati je na otvorenom,a zimi neće prelaziti pola :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, uhvatio si se za najmanje sitnice koje te mogu snaci kod auta, ako se nerazumes vozi auto kod svog majstora i neka ga lepo pregleda, naravno i sa dijagnostikom. Prvo, za km se vidi da nije prava, a gde bi i bila na 12god. starom dizelu, nemoj bas na to toliko da obracas paznju jer je puno star auto, mora da je presao prilicno, ovako ispada da je prelazio u proseku po 10hkm godisnje...Gledaj auto da lije imao havarija, vecih, manjih, da lije farban, da lije secen negde, ispravljan, da lisu kosevi i grede secene, varene i sl., Gledaj motor kada se zagreje da liduva na sipci za merenje nivoa ulja, na cepu za dolivanje, gledaj kako radi, kako vuce, da lidimi ili ne, turbina kako radi, da liima puno ulja u crevima, gledaj rashladnu tecnost da liima tragova masnoce ili sl., servisnu istoriju, menjac kako salta, da lise cuje u voznji, da lisvira, bruju i sl., naravno da nesme nista od toga da se cuje,kvacilo kako odvaja, tvrdo meko , nisko visoko, na trapu kakav je, jeli utegnut ili lupka po nesto, amortizeri da liljuljaju, lupaju, gume kakve su, i jos x stvari da nenabrajam pa tek onda gledaj i termostat, jeste da zamena izadje oko 80e, ali to je sitnica ako nesto od ovog gore pomenutog nije u redu...Tako da ako sve to neznas da pogledas, nemoj da rizikujes nego oteraj auto kod dobrog majstora na pregled i reci ce ti u kakvom je stanju auto, i da livredi uopste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

dao sam ti savet na pocetku, auto nije mazen, lik ga je gazio, mali auto jak motor cist adrenalin...niko nije iskren kada prodaje auto, ja iskreno ne bih kupovao jer mi vlasnik nije rekao problem koji ima nego si sam primetio, pokusava da sakrije i govori da je sve ok, ipak ti odlucujes :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko tvoj punto ima konjskih snaga milane, punto koji ima oznaku s kao sto je u ovom slucaju zovu ga inace gradskom pticom, tvoj auto je 1,3 mjt sa 6 brzina namenjen za nisku potrosnju goriva nije za brzu i sport voznju. punto za koga decko hoce da se odluci nije kupio porodican covek koji hoce svoju decu da vodi na daleka putovanja, vec mladi ljudi koji zele gradski zivot i zezanje, daj ne budimo smesni...bolje nista ne kupiti nego imati probleme i izgubiti i ono sto si ulozio. njegova stvar...

Edited by don vito

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ne razumem sta hoces da kazes? Jel poznajes prodavca?

Tvoj ima 103ks pa jel treba da mislimo da je uvek u crvenom?

-----------------------------

Djomla poslusaj kolegu MS PK pa onda vidi sta ces dalje.

----------------------------

edit: kasnije videh ostatak posta

to S odnosno sporting znaci da se od obicnog Punta razlikuje po sedistima i centralnoj konzoli, mozda i vesanje ali ne verujem. Hocu da kazem motor je isti kao kod svakog drugog Punta (naravno od 86ks )

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znači da je gažen ako je jak motor. Ja nikad ne gazim kola, štaviše uvek šaltam Stila na 2200 obrtaja, a kad je hladan na 1800, gas nikad ne pritiskam preko pola, a opet ću čipovati auto jer želim rezervu snage za svaki slučaj i da bih imao sigurnije preticanje. I sad treba neko da kaže kada budem prodavao kola da je autu vađena duša i da je neodržavan zbog čipa? A siguran sam da ni 10% ljudi ne pazi i mazi kola kao ja.

Isto tako sam hteo da uzmem Punta Sportinga i da ga čipujem odmah po uzimanju iz istih razloga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemozemo suditi "napamet", nije to nikakav sportski auto, vec obicna naftarica sa lepom sminkom, jeste da dobro ide, ali nemora znaciti da je vozen lose konstantno, nemora da znaci. Kada bude pregledao auto kako valja sve ce mu se kazati samo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da ga ne poznajem, ali ne treba saradjivati sa covekom koji nije iskren u prodaji, da moj ima 103 konja i nije sport ima opremu kao tvoj dynamic, a da je abart 2,4 od 170 konja isto bi razmisljao o kupovini kao djomla za punta, ocigledno da decko voli takvu vrstu vozila, zasto ne glede obicnu verziju 1,9 jtd, bez sport volana, sivog enterijera itd... ovako mozemo do sutra da komentarisemo, pomuticemo decku mozak , dobar mehanicar neka pogleda i kraj :unworthy:

Edited by don vito

Share this post


Link to post
Share on other sites

sretna vam pravoslavna nova godina svima...sutra ce punto biti detaljnije pregledan.auto ne izgleda gazen,lepo je sacuvan kako spolja tako unutra,mada ima sitnica...auto vuce jako dobro a nije bucan,menjac lepo salta a za kvacilo sam rekao.javljam sutra odnosno danas posle podne utiske detaljnijeg pregleda...hvala svima jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi šta ljudi vole :) Imaš ludaka( imam jednog takvog drugara) koji uzmu Z10 i dušu joj vade,a ima i onih koji voze kola od po 200 konja u 5. 60. Ja, na primer, volim sportsku opremu u kolima, stavljam uskoro kačket na Stila i verovatno pragove, već ima kožni volan biće i naslon i sportski auspuh, čip i ksenoni, a ako se nekad provozamo videćeš koliko lagano po motor vozim :) svako ima neki fetiš ili merak. Moj je da uživam u kolima kda ga gledam i da znam da može da potegne ako mi zatreba za neko preticanje i da onda takav auto vozim u 5. brzini 85-100km/h i još imam smešnu potrošnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo to ispregledaj (kao sto ti ljudi vec rekose, ako je u globalu OK, za nedostatke skines cenu) pa javi rezultate. Kad si nas vec zainteresovao ;) .

Aj', pa nek je sa srecom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobogu, šta se sve da pročitati ovde :D

Ne kupuj pošto je Sporting, sigurno je gažen... Mislim, šta to znači, da niko više nikada neće svog Sportinga moći da proda? Koliko samo ljudi znam koji imaju Sporting, neki imaju 1.2 16V, neki JTD, većina od njih vozi izuzetno lagano, normalno, kupili su tu opremu samo zato što im se sviđao volan, sedišta, pragovi, cajgeri...

I odakle to da se 1.9 JTD u Puntu kupuje da se gazi i uništi, a 1.3mjet da malo troši, i to sigurno onda znači da se ne vozi brzo? Pa neko ko vozi malo dinamičnije, duplo više treba da stiska tog mjeta da bi išao lepo, nego što mora JTD-a.

I šta bi rekao sad kada bih ti ja rekao da sam na bivšem Puntu 2 1.9D jednom radio "polu generalnu" (obrada glave, zamena karika), a da je drugi put morao na full generalnu? Jel neko može da pomisli da se običan Punto dizel kupuje da se gazi? Nije imao ni turbinu, ni Sporting opremu, pa sam ga sahranio za ceo život.

...

Inače, što se teme tiče: grejači i termostat su najmanji problem na jednom JTD motoru, manje više klasičan "kvar" koji se lako i relativno povoljno sredi. Oteraj auto kod majstora da uradi dijagnositku, da ti proveri kvačilo, zamajac i turbinu, ako su te tri stvari u redu, sve ostalo se lako i jeftino popravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam na forumu, pa pre svega pozdrav svima :D

Treba da kupim punta. Imam u ponudi dva oba su 1.2 16v, ali jedan je sporting a drugi elx (sa 4. vrata).

Sporting je neregistrovan, i nekih 300e jeftiniji, u dobrom je stanju. Ima par ogrebotina koje nisu strasne.

Elx takodje je u dobrom stanju i isto tako ima par ogrebotina, ali i napred pored znaka dve tacke skinute boje, kao da je vec pocela rdja da krece.

Posto sam totalni laik za kupovinu polovnjaka, sta mi vi predlazete. Sporting mi se bas svidja, ali plasim se da ga nije nekad neki klinac unistavao. Doduse kvacilo hvata odmah, gume su relativno podjednako istrosene. Ne znam da li mogu majstori da utvrde pouzdano u kakvom je stanju motor?

Svaka pomoc bi mi dobro dosla. Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako odustajem od kupovine punta,majstor mi rekao da je on licno spustao km i da je radjen auto...samo mi je rekao da begam od toga...hvala vam svima odoh da gledam nekog bravca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si već spomenuo kilometražu... Zašto uopšte obraćaš pažnju na to?

Evo komšija moj kupio BMW 320d 2010. godište, a izabrao je njega a ne onog 2011. godište zato što je ovaj imao 190.000, a onaj noviji 250.000.

I onda, o čemu mi pričamo, gledamo kilometraže na 10 godina starim kolima, tu ni jedan nije ispod 300-400k prešao, sve je to skinuto, vraćeno, posebno za naše tržište jer izgleda samo ovde kod nas ljudi veruju u kilometražu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako odustajem od kupovine punta,majstor mi rekao da je on licno spustao km i da je radjen auto...samo mi je rekao da begam od toga...hvala vam svima odoh da gledam nekog bravca :)

sva sreca pa je majstor ljudina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...