Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Ja bi ti preporučio 1.3 mjet jer će dobiti sve što tražiš, samo moraš više da platiš na početku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.3 je svakako dobro resenje, ali nazalost nemam toliki budzet, posto planiram da uzmem neki punto za oko 2.000 zbog toga sam i odustao od Stila. A jel moze neko da mi kaze potrosnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je, kada se sve sabere, 1.2 mnogo bolja kupovina, kada se zaimas malo para, citaj 400e, ugradis plin I nema jeftinije voznje, cak ni sa mjt-om, a zadrzavas nisku cenu odrzavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

benzinac troši litar više od dizelaša, kad na to uračunaš registraciju, delove...i to da dizel sad košta više od benzina...i to da na benzin možeš da ugradiš plin...ne vidim ni jedan razlog da uzmeš dizelaš, ne znam što se dizelaši na forumu stalno lože bezveze, svaka čast na prednostima dizelaša, ali ovde za običnu vožnju ih zaista nema. Jedino računaj ako su ti te duže relacije auto put i ideš preko 120, benzinac kreće da srče i 10 litara pri 140 kmh a dizel znatno manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda dodje leto, krene na rostilj sa drugarima i upali klimu - i smori se i proklinje dan kada je uzeo 1.2 benzinca :)

JTD all the way ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda najbolje da uzme neki od 2000cm3 i preko... :rolleyes: mislim da u normalnoj voznji, a vecina nas tako i vozi, 1.2 odlicno vrsi posao...plus sve sto je rekao i oktopod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam 1.2 8v i otisao sam od sombora do budve i nazad(nemam klimu) sa potrosnjom na otvorenom 4.4l,bar mi je tako pisalo na boardu...tako da moj glas ide za benzinca.jeftinija registracija,delovi i da se niko ne naljuti ima lepsi zvuk...ukupno potroseno goriva 90e za letovanje

Edited by Djomla85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa JTD motorom ima vise izbora :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam 1.2 8v i otisao sam od sombora do budve i nazad(nemam klimu) sa potrosnjom na otvorenom 4.4l,bar mi je tako pisalo na boardu...tako da moj glas ide za benzinca.jeftinija registracija,delovi i da se niko ne naljuti ima lepsi zvuk...ukupno potroseno goriva 90e za letovanje

A da probaš metodu merenja od čepa do čepa na pun rezervoar?

@Oktopod - komšija: Ja ne znam što se vozači benzinaca primaju da ima auto troši ko upaljač? Odakle ti litar razlike, zavisi u kom gradu i od spoljne temperature, i koje motore porediš. Majke mi mile, menjaću se sa nekim ko ima takvog malog benzinca pa da potrošim jedan rezervoar po gradu i vidim potrošnju. Za plin si u pravu, jeftino se voziš, uz sve zajebancije koje to vuče sa sobom.

@Olorin: malo (veoma malo) se nategni za budžet, i uzmi lepo nekog Brava iz zadnjih serija, znači 2001g, jednostavno je auto za klasu više. Fantom je imao dilemu kao i ti, pa je uzeo Brava. Ja sam doduše hteo stila pa završih na bravu. E da, Vule prodaje najbržu bravu na forumu, baci pogled na oglase,tako da ćeš biti zadovoljan ako tražiš auto sa 4 vrata.

Pogledaj i ovo ako ti je bitna potrošnja: http://www.fiat-lanc...showtopic=38285

I još nešto, sada će svi da graknu kako je održavanje traktora skuplje, u smislu redovnog servisa i delova. Ja na polovnom automobilu nisam nešto primetio, naravno da sipam najbolje ulje koje ide u njega itd. Opet će da krenu priče o plivajućem zamajcu.....

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ste me bacili jos vise u dilemu, ali hvala vam svima na savetima i brzim odgovorima. Ranije sam vise hteo da uzmem dizela ali sad sve vise mislim da je ipak bolji benzinac za moju situaciju. Ja sam ranije vozio Pola 1.4 60ks i trosio mi je po gradu dobrih 8l bez klime ali na otvorenom mi nije prelazio 6l. Prvi put cujem da neki auto (Punto 1.2) trosi vise na otvorenom nego u gradu, sto se mog posla tice u 90% cu ga voziti po bg ali sigurno ce se desavati povremeno da cu ici i van grada. Jel moze neko da mi odgovori zasto je kod benzinca veca potrosnja van grada? I koliko sam razumeo 1.9d ne prelazi 6l a 1.2 8l?

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko se ne prima za potrosnju, to je realno tako, u gradu je max razlika do 2l, na otvorenom takodje, a da li je ta razlika dovoljna da opravda komplet odrzavanje dizel motora i eventualne (pre)skupe servise (pricamo o ovom slucaju i postavljenom pitanju)...ja mislim da ne, jer nije auto samo trenutna potrosnja, vec zbir svih troskova oko odrzavanja istog... :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ste me bacili jos vise u dilemu, ali hvala vam svima na savetima i brzim odgovorima. Ranije sam vise hteo da uzmem dizela ali sad sve vise mislim da je ipak bolji benzinac za moju situaciju. Ja sam ranije vozio Pola 1.4 60ks i trosio mi je po gradu dobrih 8l bez klime ali na otvorenom mi nije prelazio 6l. Prvi put cujem da neki auto (Punto 1.2) trosi vise na otvorenom nego u gradu, sto se mog posla tice u 90% cu ga voziti po bg ali sigurno ce se desavati povremeno da cu ici i van grada. Jel moze neko da mi odgovori zasto je kod benzinca veca potrosnja van grada? I koliko sam razumeo 1.9d ne prelazi 6l a 1.2 8l?

Evo ovde u Sočiju imamo ganc nove Škode Fabie 1.4 16V od 86ks. Znači po bordu neki prosek za gradsku vožnju (gužva kao u BG, ali baš kao u najgorem špicu) i kratke relacije je 10l/100 km najmanje. Octavia 1.6MPi bez 12 neće da priča.

Jeste skuplja registracija za 1.9JTD nego za 1.2 8V, ali taj auto loše ide uzbrdo, naročito pod klimom. E da, jedan kolega mi se pre jedno 4 godine hvalio potrošnjom novog Zunta. I reko, šta kaže putni računar - kad ono prc, 10l po BG-u, relacije NBG-Cvijićeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradska voznja 8,5-10L ali auto put (do 120km/h) 5-5,5 sa klimom i mereno od čepa do čepa na pun rezervoar

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Olorin: malo (veoma malo) se nategni za budžet, i uzmi lepo nekog Brava iz zadnjih serija, znači 2001g, jednostavno je auto za klasu više. Fantom je imao dilemu kao i ti, pa je uzeo Brava. Ja sam doduše hteo stila pa završih na bravu. E da, Vule prodaje najbržu bravu na forumu, baci pogled na oglase,tako da ćeš biti zadovoljan ako tražiš auto sa 4 vrata.

Pogledaj i ovo ako ti je bitna potrošnja: http://www.fiat-lanc...showtopic=38285

Pogledao sam sad cene na polovnim automobilima, nije ni to losa opcija, a jel znas koliko trosi od prilike bravo 1.2 jel to isti motor ko u puntu?

Sad ste me bacili jos vise u dilemu, ali hvala vam svima na savetima i brzim odgovorima. Ranije sam vise hteo da uzmem dizela ali sad sve vise mislim da je ipak bolji benzinac za moju situaciju. Ja sam ranije vozio Pola 1.4 60ks i trosio mi je po gradu dobrih 8l bez klime ali na otvorenom mi nije prelazio 6l. Prvi put cujem da neki auto (Punto 1.2) trosi vise na otvorenom nego u gradu, sto se mog posla tice u 90% cu ga voziti po bg ali sigurno ce se desavati povremeno da cu ici i van grada. Jel moze neko da mi odgovori zasto je kod benzinca veca potrosnja van grada? I koliko sam razumeo 1.9d ne prelazi 6l a 1.2 8l?

Ja ne znam šta je vama. Evo ovde u Sočiju imamo ganc nove Škode Fabie 1.4 16V od 86ks. Znači po bordu neki prosek za gradsku vožnju (gužva kao u BG, ali baš kao u najgorem špicu) i kratke relacije je 10l/100 km najmanje. Octavia 1.6MPi bez 12 neće da priča.

Jeste skuplja registracija za 1.9JTD nego za 1.2 8V, ali taj auto loše ide uzbrdo, naročito pod klimom. E da, jedan kolega mi se pre jedno 4 godine hvalio potrošnjom novog Zunta. I reko, šta kaže putni računar - kad ono prc, 10l po BG-u, relacije NBG-Cvijićeva.

Pa dobro al taj auto je 16v i ima skoro 30ks vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvoren put - 4L potrosnja 120km\h :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Olorin: malo (veoma malo) se nategni za budžet, i uzmi lepo nekog Brava iz zadnjih serija, znači 2001g, jednostavno je auto za klasu više. Fantom je imao dilemu kao i ti, pa je uzeo Brava. Ja sam doduše hteo stila pa završih na bravu. E da, Vule prodaje najbržu bravu na forumu, baci pogled na oglase,tako da ćeš biti zadovoljan ako tražiš auto sa 4 vrata.

Pogledaj i ovo ako ti je bitna potrošnja: http://www.fiat-lanc...showtopic=38285

Pogledao sam sad cene na polovnim automobilima, nije ni to losa opcija, a jel znas koliko trosi od prilike bravo 1.2 jel to isti motor ko u puntu?

Skoro pa isti kao u Oktopodovom 1.2 16V. Bravo sa tim motorom za nijansu lošije ide od Punta Sporting 1.2 16V i za nijansu više troši, zato što je teži auto, baš sam pre par meseci upoređivao ta 2 auta. Evo jedne teme koja će možda rešiti tvoju dilemu: http://vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=2&t=23588

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto 2, 1.2 8v: na otvorenoj cesti (80-120km/h) uzima od 5 do 5.5l (ne više, jer sam svakako mjerio, i preko boarda i od čepa do čepa), a gradska vožnja 6, 7, pa ako je češća vožnja prvom i drugom i 8l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, ne vredi ti ovde da trazis savet jer ce kao i uvek samo nastati rasprava plinadzija i traktorista :) moja preporuka ti je da pokusas da stavis na papir potrosnju, registraciju, veliki i mali servis (znas otprilike koliko ces prelaziti pa mozes izracunati koliko ce ti trebati para za gorivo i koliko ces cesto raditi servis)... jeste, dizel ide bolje, ali je plin daleko ekonomicniji tako da i jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja cu se u sustni voziti za dzabe posto ce mi firma placati gorivo ali mi je bitno da uzmem neki ekonomicniji automobil koji ne guta gorivo koliko trosi tvoj bravo 1.2 16v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa 55 litara sam presao 700 km (7.8 l na 100 km), od toga je 300 km autoputa a ostalo po gradu (NS)... govorim o plinu

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...